19. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Liza, Līze, Elizabete, Betija

Pavasarī Baltijā līderos Kaspars Pakers un Juta Murziņa

Reģistrēties, lai varētu balsot

Ar Lietuvas čempiona titulu individuālajā un komandu konkurencē Baltijas airēšanas slaloma pavasara sacensības noslēdzis Kaspars Pakers, informē Latvijas kanoe federācija.

KASPARS PAKERS. Foto: Rūta Cibule

No 26.-27.aprīlim pie Viļņas aizvadītajā Lietuvas čempionātā airēšanas slalomā uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Kaspars Pakers, Andars Lūkass, Ērika Baranauskaite un Juta Murziņa.

Ar neizbēgamiem un neparedzamiem šķēršļiem sekluma un akmeņu veidolā piesātinātajā Vokes trasē pārstāvētākajā un populārākajā K-1 laivu klasē vīriešiem par aira cirtienu (0,18 sekundes) ātrāks par Kauņas līderi Justinu Šnoku bija Kaspars Pakers (Vidzemes sporta asociācija), kļūstot par seškārtēju Lietuvas čempionu. Lepnums par trešo vietu cīņā ar valmierieti Tomu Karlivānu tika Alītas atlētam Mantam Atmanavičam.

C-1 laivu klasē vīriešiem, kur Burtnieku novada sportists Krišs Ozols diemžēl nekvalificējās pusfinālam, uzvarēja Bērnu un jaunatnes sporta skolas „Rīdzene” audzēknis Andars Lūkass, bet K-1 laivu klasē sievietēm un C-1 laivu klasē sievietēm pārliecinošu pārākumu pār sāncensēm pierādīja, attiecīgi, Ērika Baranauskaite no Alītas kluba “Srautas” un rīdziniece Juta Murziņa.

Apgrūtinātajos trases posmos teju ar laivām bagarējot upes gultni un ar airiem svaidot akmeņus, trīs gandrīz līdzvērtīgu komandu sacensībā par Lietuvas čempioniem komandu braucienos (3 x K-1 laivu klase vīriešiem) kļuva Vidzemes sporta asociācijas, Valmieras airēšanas kluba “Straume” un Viļņas “Regata” apvienība, - sastāvā treniņbiedri Kaspars Pakers un Toms Karlivāns un lietuvietis Simants Mažeikis. Pāris sekundes aiz viņiem finišēja Kauņas „Regesa” trijotne, vēl pēc sekundes - Alītas „Srautas” līderi.

Pirms Lietuvas čempionāta Baltijas airēšanas slaloma sacensību sezona tika atklāta arī Igaunijā (13.aprīlis, Kunda). Arī tad kajakos nepārspēts bija Kaspars Pakers, bet kanojos 1.vieta Mārtiņam Šmitam no Rīgas Airēšanas Kluba, savukārt, sieviešu konkurencē uzvarēja Juta Murziņa.