16. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Lida, Lidija

Pavasara tuvums mudina darboties

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lauku Avīzes kalendārs «Sēja un raža 2018» vēsta, ka šonedēļ sakņu dienā sēj selerijas, ziedu dienā — vasaras puķes ar garāku veģetācijas periodu, bet augļu diena jāatvēl paprikas, tomātu un baklažānu sēšanai. Vai sēklu krājumi papildināti? «Liesma» devās lūkot, kā tas iespējams SIA «Agroserviss Valmiera» tirdzniecības centrā Mūrmuižas ielā.

Pavasara tuvums mudina darboties

«Tik agri un ar tik bagātīgu sortimentu jauno sezonu sagaidām pirmo reizi. Šis diemžēl mums ir pirmais pavasaris bez pircēju iecienītā veikala Valmierā, Tērbatas ielā, tādēļ cenšamies, lai abos atlikušajos — Valmierā un Rūjienā — pircējiem būtu krietni lielāka preču izvēle. Tajā orientēties profesionāli palīdz pārdevēja konsultante Rūta Ragaine, kuru daudzi pazīst no mūsu bijušā veikala Tērbatas ielā,» tā sezonas sākumu raksturo tirdzniecības centra vadītāja Dace Hazova.

Lai saprastu, kas un kā, arī mēs aicinājām talkā pārdevēju konsultanti Rūtu. Viņa teica: «Pircēju izvēlei ir 56 gurķu, 103 tomātu, 25 kabaču, 30 redīsu, 27 salātu, 32 burkānu, 15 sīksīpolu šķirnes. Puķu dažādība tik liela, ka to visu ne saskaitīt, ne arī nosaukt iespējams.

Sīksīpolu klāstā gan agrāko gadu, gan arī jaunas šķirnes. Piemēram, pērnā gada jaunumam šķirnei ‘Rosanna’, kas iecienīta rozā krāsas dēļ, pievienojušies šā gada jaunumi: Nīderlandē selekcionētā vidēji agrīnā sarkano sīpolu šķirne ‘Rolein’ un balto sīpolu šķirne ‘White Globe’, kura ir izturīga pret izziedēšanu un iecienīta salātiem.

RŪTA RAGAINE: «Bijušā Tērbatas ielas veikala pircēji man uz ielas vaicā, kur tagad strādāju. Prieks, ka varu turpināt gadiem ierasto darbu un ar savām zināšanām būt noderīga dārzkopjiem.» Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri