21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Pašvaldība atbalsta Glābējsilītes izveidi Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lai sniegtu atbalstu projekta realizācijai, Valmieras pilsētas pašvaldības 2013. gada budžetā paredzēti 3000 lati projekta Glābējsilīte (Baby Box) līdzfinansēšanai. Līdzekļus plānots izmantot, lai pabeigtu telpu remontu un iekārtotu vidi – izveidotu starpsienas, bruģi, pakāpienus, projekta vizualizāciju, kā arī veiktu informatīvo materiālu druku.

Pašvaldība atbalsta Glābējsilītes izveidi Valmierā

Glābējsilīte atradīsies Vidzemes slimnīcā. Projekta īstenošana tika uzsākta jau 2012. gada sākumā, kad kopā ar Latvijas Bērnu fondu notika pirmā lielā ziedojumu vākšanas kampaņa. Glābējsilītes izveidei Valmierā savākti 5014 lati. Papildus savu atbalstu paudis arī „Radio Valmiera” un grupa re:public. Tāpat, pateicoties SIA „TMB-Maiga”, tiek gatavots īpašais Baby Box logs, bet IK „Kreativ” palīdzēs ar telpas kosmētisko remontu. Saņemot pašvaldības līdzfinansējumu, Glābējsilīti būs iespējams atklāt trīs mēnešu laikā - 2013. gada pavasarī.

„Glābējsilīte projekts ir balstīts uz ziedojumiem. Lielāko daļu nepieciešamās summas saziedojušas privātpersonas ar Latvijas Bērnu fonda starpniecību. Liels balsts ir tie, kuri palīdz ar darbu un materiāliem. Paldies, protams, arī Valmieras pašvaldībai un Vidzemes slimnīcai, kas mūs ļoti atbalsta un palīdz Valmierā īstenot šo projektu. Naudas līdzekļi, nenoliedzami, ir būtiski, tomēr tieši atbalsts projekta nepieciešamībai un idejai palīdz tiekties pretī izvirzītajam mērķim. Priecē vienotais skatījums par projekta nozīmi, par tā devumu un apjausma, ka blakus ir cilvēki, kuri apzinās bērna dzīvības vērtību un ir gatavi veltīt savu laiku, spēku un arī naudas līdzekļus, lai izglābtu kādu mazuli, ja bioloģiskie vecāki diemžēl izvēlējušies viņu atstāt,” uzsver projekta vadītāja Laura Zvirbule.

Latvijā projekts „Baby Box – vieta bērna dzīvībai” aizsākās jau 2007. gadā un jau 2009. gadā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā tika uzstādīta pirmā Glābējsilīte, kas sniedz iespēju vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas paturēt savu bērniņu, to nodot drošās rokās, iespējams, tādējādi glābjot mazuļa dzīvību. Šobrīd visā Latvijā uzstādītas jau sešas Glābējsilītes Latvijas reģionu pilsētās un Rīgā.

Glābējsilītei tiek veidotas, triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt zīdaiņu gultiņā ar augstām organiskā stikla malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas Glābējsilītes durtiņas, nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls. Ja durtiņas nav kārtīgi aizvērtas no ārpuses, hidraulikas sistēma tās aizver līdz galam automātiski. Pēc „trauksmes" signāla atskanēšanas apmēram 1-2 minūšu laikā pie gultiņas ierodas medicīnas personāls.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri