21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Pašu šūdināts apģērbs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes uzņēmēju dienās ierastos stendus šogad papildināja arī skolēnu mācību uzņēmumu gadatirdziņš. Pasākuma apmeklētāji varēja aplūkot un iegādāties interesantas bērnu un jauniešu darinātas lietas, bet uz skatuves vērot modes skati. Tajā tika demonstrēti raibi apģērbi un krāšņas cepures.

Pašu šūdināts apģērbs

Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» skolotāja Zinta Irbe atzīst, ka šajā mācību gadā nav bijuši pasākumi, kur meitenēm būtu iespēja parādīt pašu izdomāto un uzšūto apģērbu. Ar direktores Sanitas Lozes atbalstu radusies ideja par modes skati Vidzemes uzņēmēju dienās. «Meitenēm ir lielāka motivācija darboties, ja ir, kam parādīt, it sevišķi uz pavasara pusi, kad nāk nogurums. Tad ir vajadzīga šī izrādīšana,» stāsta Z. Irbe par idejas rašanos.

Modes skatē piedalījās jaunietes no Madonas modes studijas «Defilē», kuras demonstrēja floristikas pulciņa bērnu paveikto, Balvu modes pulciņš rādīja apģērbu ar pilsētas motīviem, savukārt Cēsu zīda apgleznošanas un auduma apdrukas darbnīcas jaunietes uz mēles kāpa pašu apgleznotajās kleitās. Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» audzēkņi demonstrēja pašu radītos tērpus, Cēsu rokdarbu klase «Pats» rādīja savus diplomdarbus — vilnas mēteļus.

«Katrai skolai ir mazliet cita pieeja. Mēs paši savus tērpus darinājām un paši bērni tos demonstrēja modes skatē. Mums nav defilē mācību stundas, to atsevišķi nemācāmies. Šoreiz darbi bija raibāki, jo nebija noteikta tēma, bija darbiņš Latvijas simtgadei,» stāsta pasākuma organizatore Z. Irbe.

MODES SKATE. Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» jaunākās šuvējas demonstrē pašu darinātos tērpus Vidzemes uzņēmēju dienās. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
23. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri