22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Pastmarkas par godu lielajiem svētkiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Latvijas Pasts izdevis noslēdzošās pastmarkas sērijā Latvijas Republikai 100, veltot tās Latvijas Dziesmu un Deju svētku tradīcijām.

Pastmarkas par godu lielajiem svētkiem

Jauno pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta rīt Rīgas Latviešu biedrības namā un notiks arī īpašs pastmarku prezentācijas pasākums, kurā piedalīsies XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji, Latvijas Nacionālā kultūras centra un Latvijas Pasta vadība kopā ar Latvijas Pasta jaukto kori «Dziesmu pasts».

Latvijas valsts simtgades sēriju noslēdz trīs jaunas pastmarkas, kas ataino būtiskus Dziesmu un Deju svētku kustības faktus, notikumus un personības. Katrai no trim pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība, un katras atsevišķās pastmarkas tirāža sasniedz 80000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Visu 10 gadu garumā izdotās sērijas Latvijas Republikai 100 pastmarku dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.

Pastmarka ar nominālvērtību 0,54 eiro ir veltīta Dziesmu svētkiem, un tās nominālvērtība atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas Republikas teritorijā. Pastmarkas centrā attēlots leģendārais kordiriģents Haralds Mednis, bet fonā — virkne citu izcilu latviešu kordiriģentu, Dziesmu svētku virsvadītāju.

Deju svētku tradīcija atainota pastmarkā ar nominālvērtību 0,57 eiro, kas paredzēta vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā. Uz pastmarkas redzami divi dejotāji tradicionālajos Bārtas tautastērpos.

Uz trešās pastmarkas, kuras nominālvērtība — 1,42 eiro,  kas atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas Republikā, attēlots Dziesmu svētku Līgo karogs, kas radīts līdz ar pirmajiem latviešu Dziesmu svētkiem 1873. gadā.

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgadei, pastmarku sērijas Latvijas Republikai 100 izdošanu Latvijas Pasts uzsāka 2009. gadā. Šajā sērijā katru gadu emitētas trīs jaunas pastmarkas, kas veltītas Latvijai svarīgiem notikumiem un personībām: Latvijas valstiskuma dibināšanas pirmsākumiem, valsts simboliem, rakstniecības, jūrniecības, mūzikas, tēlotājmākslas un arhitektūras vēsturei, sporta leģendām un zinātniekiem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri