19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Pārvērst citronus limonādē: nomācošas grūtības māca nelaimi pārvērst iespējās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Pārvērst citronus limonādē: nomācošas grūtības māca nelaimi pārvērst iespējās

Dienas paiet dažādi — dažas labākas, bet dažkārt tās saucam par melnajām dienām, kad darbi nevedas, kā plānots. Tomēr atšķirība slēpjas mūsu attieksmē pret notiekošo un kā mēs protam grūtības pārvarēt.

Kaut vēlamies, lai vienmēr mūsu plāni īstenotos veiksmīgi, Amerikas psiholoģijas asociācijas (APA) veiktajā pētījumā atklāts, ka grūtību pārvarēšana uzlabo cilvēku uzstāšanās prasmes, līderību, emocionālo izturību, garastāvokli, fizisko un garīgo veselību. Kāpēc daži cieš no fiziskiem un garīgiem traucējumiem, kad saskaras ar lielu stresu, bet citi, šķiet, izjūt enerģijas pieplūdumu? 12 gadus ilgā pētījumā psiholoģe Salvatore R. Maddi, Ph.D., un studenti no Čikāgas universitātes pētīja šos jautājumus.

Rezultāti liecina, ka apmēram divas trešdaļas no pētījumā iesaistītajiem dalībniekiem cieta ievērojamas sekas, lielā spriedzē mazinājās spēja vadīt procesus un bija novērojamas nopietnas veselības problēmas — sirdslēkmes, insulti, aptaukošanās, depresija un pat izveidojās vielu atkarības. Tomēr pārējā viena trešdaļa piedzīvoja enerģijas pieplūdumu šādos pašos apstākļos. Šie darbinieki saglabāja savu veselību, laimi, sasniegumus un entuziasmu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri