18. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Rozālija, Roze

Pārsla Sippo — Goda donors 2016

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien kinoteātrī Spendid Palace Rīgā notika īpašs pasākums, kurā Valsts Asins donoru centra rīkotajā  Pateicības koncertā tika godināti Latvijas pilsētu un novadu asins donori, piešķirot viņiem apbalvojumu Goda donors 2016. No katra reģiona, novērtējot ziedoto asins daudzumu, šai nozīmīgajai atzinībai tika izraudzīts viens kandidāts. No Vidzemes  — Vidzemes slimnīcas traumatoloģijas nodaļas virsmāsa PĀRSLA SIPPO.

Pārsla Sippo — Goda donors 2016

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila precizē: «Valmieriete Pārsla Sippo donora asinis nodevusi 131 reizi, kopā rēķinot — ap 59 litri dzīvības! Neviens gan vairs nevar precizēt, cik cilvēku veselības vai/un dzīvības ar šo daudzumu izglābtas. Jo par asins donori P. Sippo kļuvusi, kā jau slimnīcā strādājot notiek, akūtas nepieciešamības dēļ. Kādam no pacientiem bijušas vajadzīgas asinis pārliešanai, Pārsla pieteikusies. Tad vēl un vēlreiz, līdz asins sagatavošanas nodaļas māsiņas viņu kā donori jau uzrunājušas regulāri.»

Pārslai Sippo pēc obligātajiem diviem gadiem Vidzemes slimnīcā šis ir jau 43. darba gads, jo, uzzinājusi, ka jaunuzceltajā Valmieras slimnīcā būs arī traumatoloģijas nodaļa, pieteikusies darbā tajā un 1975. gada janvārī aktīvi iesaistījusies nodaļas telpu sapošanā un iekārtošana, bet 7. marts P. Sippo bijusi pirmā darbdiena nodaļas virsmāsas amatā.

«Nodaļa ir virsmāsas dzīve, un nodaļas dzīve ir virsmāsas ikdiena. Tajā skaidri un skaudri redzams, cik bieži donoru asinīm ir pacienta dzīvības vērtība, kurai nav nosakāma cena. Gūžu endoprotezēšanas operācijas, citas lielās operācijas, ķirurģiskās, ginekoloģiskās operācijas, dzemdības, lieli asins zudumi, kuru kompensēšanas ātrums izšķir «būt vai nebūt». Gadu desmitu laikā ziedojot asinis, P. Sippo atzīst, nav domājusi lielās domas: kā es tagad un ko es tagad! Kāda es varone vai labiņā! Ja bez viņas — māsas profesionālās palīdzības, kas izkopta perfekti, ir vēl kaut kas, ko darīt pacienta veselības un dzīvības labā, kāpēc to nedarīt? Mūsdienīgās traumu ārstēšanas tehnoloģijas un metodes ļauj pacientam ātrāk atgriezties normālā ikdienā. Bet reizēm perspektīvam iesākumam nepieciešamas vien donora asinis — kāpēc tās nedot?

Itin dabiski, it kā nejauši par asins donoriem kļuvuši arī Pārslas tuvākie — viens no dēliem, meita un znots. Zinot, ka mamma regulāri ziedo asinis, arī jaunieši izlēmuši pievienoties asins donoru pulkam. Un tagad visi kopā, ieskaitot mazmeitu Kristu un mazdēlu Rihardu Jāni, lepojas ar savu mammu un omi par pelnīto apbalvojumu.

«Par Pārslas Sippo novērtējumu gandarīta arī Vidzemes slimnīcas vadība, darbinieki un virsmāsas kolēģi, no kuriem daudzi paši ir aktīvi un ilggadēji asins donori,» piebilst B. Brila.

PĀRSLA SIPPO. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Janvāris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri