22. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Rudīte, Everts

Pārmaiņas Jeros

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Stāsta Indra Celmiņa, Jeru pagasta pārvaldes vadītāja:

«Pērn piedzīvojām jurģus. Pagasta pārvalde tika pārcelta uz Endzeles muižu. Tagad esam vienuviet ar bibliotēku, sociālo dienestu, bāriņtiesu un arī pasta pakalpojumi ir šeit pat pieejami. Lai arī nedaudz, tomēr iedzīvotāju skaits turpināja sarukt. Pašreiz tas ir līdz 1300.

Pārmaiņas Jeros

Pārvaldē iedzīvotājiem pieejami dažādi pakalpojumi. Jaunums — veļas mazgāšana. Muižas pagrabstāvā iekārtota telpa, kur noteikta statusa cilvēki no visa novada var izmantot veļas mazgāšanas pakalpojumus un nomazgāties dušā. Iedzīvotāji šīs iespējas labprāt izmanto.

Endzeles muižā veikts remonts. Telpas kļuvušas gaišākas. Noņemot koka paneļus no sienām, atsegti seni zīmējumi, kas atstāti apskatei.

Pārkārtotas arī bibliotēkas telpas. Bibliotekāres amatā darbu sāka Dzintra Vende, kura atbild arī par novadpētniecību un vēstures istabu, kur glabājas savāktie materiāli un liecības par pagasta vēsturi. Paldies cilvēkiem, kuri piedalās vēstures materiālu papildināšanā! Bibliotēkas fonds regulāri tiek papildināts ar jaunām grāmatām un periodiku. Organizētas dažādas tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, piemēram, ar rakstnieci un laikraksta «Pavards » redaktori Dzintru Šulci, bet Dzejas dienās tikāmies ar mūsu pagasta jauno dzejnieci Gundegu Tomsoni. Pie mums viesojās tuvi un tāli ciemiņi 3x3 nometnes laikā, kura notika Rūjienā. Ciemiņi iepazinās ar Endzeles muižu un tai piekļauto Modra Kalniņa daudzu gadu garumā veidoto koku kolekciju parku.

Izstrādāts Endzeles muižas parka rekonstrukcijas plāns. Šogad paredzami darbi parka koku atjaunošanā un zaļās rotas saglabāšanā. Domāts par jaudīgākas tehnikas iegādi parka kopšanai. Parka atjaunošanā noteikti aicināsim piedalīties ikvienu pagasta iedzīvotāju. Kopīgi veidosim skaistumu sev apkārt.

Projektā «Esi vesels Rūjienas novadā, iedzīvotāj!» vasarā Jeru pagasta stadionā notika novada sporta svētki. Ikvienam bija iespēja bez maksas pārbaudīt savu veselību pie speciālistiem. Šajā projektā jau no rudens pagasta iedzīvotāji bez maksas vienu reizi nedēļā speciālista pavadībā apmeklē vingrošanas nodarbības. Sporta svētki Jeru stadionā paredzēti arī 2018. gada jūlijā. Sagaidot mūsu valsts simtgadi, organizējām ekskursiju «100 kilometri pa Jeru pagastu». Tajā piedalījās gan bijušie kolhoza darbinieki, gan arī jaunāka gadagājuma cilvēki. Izrādās, ka mums ir tik daudz ko redzēt un apbrīnot un tik daudz ko vēl neesam apskatījuši.

Lepojamies, ka mums ir skaistas lauku sētas, atjaunotas mājas, dārzi, apbrīnas vērti ražošanas objekti un pat muižas. Šogad šo ekskursiju turpināsim. Arī pagasta pensionāriem tiek plānota ikgadējā ekskursija pa Latviju.

Nepastāvīgo laika apstākļu dēļ pašvaldības ceļi tiek pamatīgi bojāti. Prieks, ka Lauku atbalsta dienests mūs ir atzinis par atbilstošu pretendenta definīcijai uz atbalstu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. — 2020. gadam pasākumā «Pamatpakalpojumi un ciemata atjaunošana lauku apvidos». Tiks rekonstruēti divi mums svarīgi ceļi: Ciemats – Vāveres – Jenči 3,41 km un Dravnieki – Ceriņi 1,16 km garumā. Projekta īstenošanas laiks ir šā gada rudens.

Pašvaldības pārziņā ir arī dzīvojamais fonds, kas, gadiem ejot, ir stipri nolietojies. Esam veikuši apkures sistēmas remontdarbus atsevišķos dzīvokļos, kā arī ārdurvju nomaiņu. Šogad paredzēts lielāks remonts mājai «Senči», kurai paredzēta jumta seguma maiņa.

Paldies pagasta iedzīvotājiem par atbalstu un atsaucību, baudot visu, ko piedāvā pagasta un novada kultūras dzīve. Aicinu aktīvi iesaistīties pagasta dzīvē un kopīgi veidot Jeru pagasta šodienu un nākotni.»

DZINTRA VENDE rāda Endzeles muižas parka rekonstrukcijas metu. Darbi notiks šogad.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri