Pārliecinoši uz BBL ceturtdaļfinālu

24.Februāris, 2017

Otrdien mūsu basketbolisti Triobet BBL čempionāta astotdaļfinālā arī atbildes mačā apspēlēja Igaunijas komandu AVIS Rapla un divu spēļu summā iekļuva ceturtdaļfinālā.

Valmiera/ORDOAVIS Rapla 87:81 (20:20, 28:17, 14:24, 25:20)

Viesu treneris Aivars Kūsmā laukumā izmantoja vien 7 spēlētājus, taču ar visu šo ierobežoto rotāciju ciemiņi uzturēja augstu spēles tempu. Uvis Helmanis otrdien tā arī nedeva iespēju uzspēlēt Mālmanim, toties uz mūsējo komandas soliņa jau sēdēja ļoti vērtīgs papildinājums — pieredzējušais saspēles vadītājs Kristaps Valters (35 gadi, 190 cm, 84 kg), kurš savā karjerā uzspēlējis gan valsts izlasē, gan arī daudzos ārzemju klubos.

Atšķirībā no pirmās spēles Raplā valmierieši šoreiz daudz lielāku vaļu savā soda laukumā ļāva BBL regulārās sezonas līderim van der Marsam, kurš savas iespējas izmantoja gan no spēles, gan no soda līnijas (12/12!). Pirmās ceturtdaļas beigās ar Bērziņa un Laksas trejačiem izvirzījušies vadībā ar 17:11, mājinieki nomierinājās, toties viesi veica izrāvienu 9:3, liekot otro ceturtdaļu sākt no 20:20.

Mājinieki pēc īsā pārtraukuma atmodās, kad uz tablo bija 20:28... Ciemiņi bija ieskrējušies, un vadību valmierieši atkaroja vien 17. minūtē, kad 9:0 atspēlēšanos pabeidza Jonāts — 38:37. Vēl  trejaci trāpīja Pits un divus — otrdienas vakara supersnaiperis (trejači 7/10!) Laksa, ļaujot puslaiku pabeigt ar valmieriešiem komfortablu 48:37, kas divu maču summā jau deva plus 24.

UZBRUKUMĀ — NEAPTURAMS! Otrdien mūsu komandas snaiperis Mārtiņš Laksa (Nr.54) bija īpaši karsts — 27 minūtēs grozā viens divpunktu metiens no 2 un septiņi tālmetieni no 10. Edgara Vaivada foto