22. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Emīlija

Parks, kurā dabas zinībās prātus urdīt

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau informējām, ka pirmdien ar tēlnieka Matiasa Jansona veidota Saules pulksteņa atsegšanu SIA «ZAAO» reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra «Daibe» pievārtē tika pieteikta Latvijā pagaidām vienīgā dabas un tehnoloģiju izglītības parka «URDA» izveide.

Parks, kurā dabas zinībās prātus urdīt

ZAAO un vides izglītība

Par ZAAO gājumu līdz šādam parkam tās valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais:

«ZAAO» ar vides izglītību nodarbojas jau kopš 2002. gada. Sākām ar to, ka braucām uz skolām un tur mācījām skolēnus, kā pareizi šķirot atkritumus un saudzēt dabas resursus. Pēc dažiem gadiem sapratām, ka šāda izglītošana nav efektīva: kad mūsu speciālisti gāja klasē un mēģināja stāstīt par vidi, atkritumiem un dabas resursu saudzēšanu, redzējām, ka vairumam aizmugures solos sēdošo šie jautājumi pilnīgi neinteresēja. Ar vides speciālistu palīdzību nonācām pie secinājuma, ka šāds mācību darbs ir jāorganizē profesionālāk, turklāt tur, kur var redzēt, kas ar atkritumiem notiek. Sākām «Daibes» mazajās telpās realizēt Pārgaujas novada pašvaldībā reģistrētu izglītības programmu, kuru apgūt brauca skolēni no mūsu apsaimniekošanas teritorijā esošajām skolām. Kad četrus gadus šajā izglītošanas programmā bijām darbojušies pietiekami labi un uzkrājuši pieredzi, sapratām, ka arī šai izglītošanai jākļūst vēl profesionālākai, jāizmanto mūsdienīgākas metodes. Tādēļ kopā ar Pārgaujas novada vadību izdomājām, ka jāsāk klauvēt pie ministriju durvīm, jāuzrunā Saeimas deputāti, ka Daibē ir vajadzīgs nopietns vides izglītības centrs. Saeimas deputāti šo novada prasību sadzirdēja un šajā budžeta gadā vides izglītības centra būvniecībai iedalīja ap 870 tūkstošu eiro. Pašlaik ir jau gatavs projekts, novads ir izsludinājis iepirkumu par izglītības centra ēkas, komunikāciju un pievedceļu būvi.

PULKSTENIS RĀDĪS DAIBES LAIKU. Tēlnieks Matiass Jansons un «ZAAO» valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais atsedz dabas izglītības parka «URDA» izveidei veltītu Saules pulksteni. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
26. Maijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri