22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Pārgaujas ģimnāzija — «Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Latvija ir viena no jaunākajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tā Savienībā tika uzņemta 2004. gadā. Šī brīža vidusskolēni tajā laikā bija tikai bērnudārza jaunāko grupiņu audzēkņi, kuriem par visām tā laika norisēm nebija nekādas intereses. Šodien viņi jau ir izauguši, un viņos ir vēlme izzināt un saprast notiekošo gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Lai šādiem jauniešiem palīdzētu izprast un radītu vēl lielāku interesi par aktivitātēm Eiropas Savienībā, kā arī dotu viņiem iespēju popularizēt Eiropas ideju citiem saviem vienaudžiem, EP birojs Latvijā izveidoja programmu «Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola». Kopš 2016./2017. mācību gada tā nodrošina ES tēmu klātbūtni izglītībā. Šīs programmas mērķis ir veicināt jauniešos apziņu par sevi kā nozīmīgu ES daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties.

Pārgaujas ģimnāzija — «Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola»

Šajā mācību gadā arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) 10. klašu skolēni iesaistījās šīs programmas aktivitātēs, kuras organizēja skolas vēstures un sociālo zinību skolotāji. Visa mācību gada laikā gan savu, gan citu klašu skolēni tika iepazīstināti ar tēmām, kurās bija runa par ES institūciju darbību, ES un Latvijas sadarbību un ieguvumiem, kurus sniedz darbība dažādās ES programmās. Tika rīkoti konkursi, kuros skolēniem bija jāparāda savas zināšanas par dažādām ES tēmām.

Katru gadu ES dalībvalstīs 9. maijs ir Eiropas diena, kura tiek atzīmēta ar interesantiem pasākumiem un dažādiem konkursiem par ES. Arī VPĢ notika šai dienai veltīts pasākums, tikai šoreiz 15. maijā. Tajā piedalījās 9. un 10. klašu skolēni. Viņu uzdevums bija iepazīstināt citus ar savu izlozēto valsti un izdarīt to pēc iespējas interesantāk un atraktīvāk, izmantojot vizuālo noformējumu, mūziku, prezentācijas un raksturīgo kulināriju. Dalībniekus vērtēja gan žūrija, gan paši cits citu. Vislabāk veicās 10.a un 9.b klasei. 10.a klasei izdevās uzburt brīnišķīgu Francijas šarmu ar mūziku, ceptām pankūkām un ļoti interesantu informāciju. Savukārt 9.b klases stāsts par Nīderlandi brīnišķīgi tika papildināts ar velosipēdiem, tulpēm un Holandes sieru. Paldies Valmiermuižas alum, kas nodrošināja jaukas balvas uzvarētājiem!

Vēl viena aktivitāte «EP Vēstnieku skolas» programmas ietvaros bija akcija «Atvērtā grāmata». Latvijas EP deputāti dāvināja savas izraudzītās grāmatas tām skolām, kuras piedalījās projektā. Ideja — skolēni izlasa grāmatu, apmainās ar viedokļiem savstarpēji, kā arī ar grāmatas dāvinātāju. Par mūsu skolas vēstuļu draugiem kļuva Eiropas Parlamenta deputāti Artis Pabriks un Roberts Zīle. Viņu dāvinātās grāmatas «Sarkanais dzīvsudrabs» un «Svina garša» skolēnos radīja lielu interesi, un izveidojās jauka sarakste ar deputātiem. Visas notiekošās aktivitātes tika atspoguļotas īpašā dienasgrāmatā, kurā varēja sekot līdzi tam, ko dara citās skolās.

Šis mācību gads noslēdzās ar otro «EP Vēstnieku skolas» izlaidumu. Tas notika 25. maijā Rīgā, kur skolas, kas bija veiksmīgi tikušas galā ar visiem uzdevumiem, ieguva plāksni ar «EP Vēstnieku skolas» nosaukumu. Šāda goda zīme pēc lielajiem remontdarbiem atradīsies arī pie VPĢ sienas. Par to vislielākais paldies tiem 10. klašu skolēniem, kuri palīdzēja to izcīnīt — Diānai Baltiņai (10.d), Keitijai Bārbalei (10.c), Laurai Gaugerei (10.d), Ričardam Edijam Štibem (10.b) un Andrim Vītolam (10.c). Darbs turpināsies arī nākamajā gadā, jo iegūtais nosaukums uzliek vēl lielākus pienākumus.

AR JAUNO «Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas» plāksni — Laura Gaugere (no kreisās), Andris Vītols un Ričards Edijs Štibe.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri