21. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Severīns, Urzula

Paraksti par iepakojuma paplašināto depozītu ir iesniegti Saeimā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Trijos mēnešos iniciatīva par iepakojuma paplašinātā depozīta ieviešanu ir savākusi vairāk par desmit tūkstošiem atbalstītāju parakstu un otrdien, 17. septembrī, ir iesniegta Saeimā.

Paraksti par iepakojuma paplašināto depozītu ir iesniegti Saeimā

Paralēli iniciatīvas iesniegšanai otrdien notika divi tematiski saistīti pasākumi.

Viens no tiem bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde, kurā trešajā lasījuma skatīja likumdošanas grozījumus, kas saistās ar depozīta sistēmas ieviešanu. Otrs bija turpat netālu Doma laukumā – Latvijas kompāniju «WeAreDots» un «Peruza» izstrādātās mākslīgā intelekta tehnoloģijas publisks demonstrējums, kā attiecīgi aprīkots taras depozīta automāts spēj atpazīt plašu iepakojuma klāstu un arī nošķirt nepiemērotus priekšmetus.

ManaBalss platformā atbalstu guvušās iniciatīvas «Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus» autors Jānis Ķuze iesniegšanas dienā nebija Latvijā, tāpēc iniciatīvu iesniedza tās pārstāvis Sandijs Semjonovs.

Iesniegumā Saeima tiek lūgta izvērtēt paplašinātā depozīta ieviešanu, kas ļautu gan būtiski palielināt pieņemamā iepakojuma klāstu, tā veicinot Latvijas vides rīcībpolitikas mērķu sasniegšanu, gan arī dotu iespēju izmantot Latvijā radītas inovatīvas tehnoloģijas, nevis tās importēt.

Saeima šobrīd skata grozījumus Iepakojuma likumā, kas paredz ieviest depozīta sistēmu dzērienu iepakojumiem, bet tā ļaus pārstrādei nodot tikai dažas PET un stikla pudeles, kā arī skārdenes, taču pārstrādei nebūs iespējams nodot citus šo materiālu iepakojumus. «Tas nav ilgtspējīgi, un šāds risinājums ir novecojis, kā arī neatbilst sabiedrības vēlmēm,» argumentē kolektīvā iesnieguma pārstāvis.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un SKDS 2019. gada aptauja rāda, ka teju divas trešdaļas no aptaujātajiem jeb 61% iedzīvotāju vēlētos depozīta sistēmā nodot arī tādus iepakojumus, kurus šobrīd tajā nav plānots iekļaut.

Ar iniciatīvu Saeima tiek aicināta pilnveidot likumprojektā plānoto depozīta sistēmu, paredzot, ka tajā pret atlīdzību varēs nodot dažādus iepakojuma veidus, kas veicinās plaša spektra iepakojuma savākšanu un pārstrādi, iekļaujot arī citu šķidrumu iepakojumu, piemēram, piena un sulu iepakojumu, šampūnu pudeles, stikla burkas u.c., ko klasiskās depozīta sistēmas nepieņem.

Mēneša laikā šis kolektīvais iesniegums ir jāizskata Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijā, lai lemtu par tā tālāko virzību parlamentā.

SANDIJS SEMJONOVS, iniciatīvas «Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus» pārstāvis, vairāk nekā desmit tūkstošu atbalstītāju parakstīto dokumentu iesniedz Saeimā. ManaBalss.lv foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Septembris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri