15. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Par skolu reorganizāciju Rūjienas novadā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Par skolu reorganizāciju Rūjienas novadā

Ņemot vērā radušos situāciju, vēlos izskaidrot skolu reorganizācijas nepieciešamību.

Rūjienas novada dome ir pieņēmusi lēmumu reorganizēt novada skolas, domājot par skolēniem, pedagogiem, vecākiem un izglītības kvalitāti Rūjienas novadā . Nevienam vissliktākajos sapņos pirms 20.gadiem neienāca prātā doma, ka kādai no šīm mazajām lauku skoliņām sāks virmot apkārt šādas problēmas, par kurām mums nu ir pienācis laiks domāt un pieņemt nepopulārus lēmumus.

Mīļie līdzcilvēki, padomāsim objektīvi, paskatoties sev apkārt, kas notiek ar mūsu Latviju, Rūjienu, apkārtējiem pagastiem un vispār Latvijas laukiem kopumā. Mēs visi redzam un saprotam - mūsu strauji kļūst mazāk. Viens dodas mācīties uz Rīgu, otrs labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm un tā varētu turpināt.

Pašreiz tie lielie, aktīvie bļāvēji un trača cēlāji pret skolu reorganizāciju, ir tie cilvēki, kuri vispār nav lietas kursā par notiekošo, liela daļa pat ir pametuši mūsu novadu un vēl daži pat mūsu mīļo Latviju. Jau tagad daudzi vecāki bērnus skolo citās skolās (tajā skaitā arī Rūjienas vidusskolā). Patiešām ir bēdīgi, ka ir cilvēki, kuri speciāli tracina un uzkurina savus kaimiņus un paziņas, staigājot pa mājām, aktīvi piedaloties sabiedrības maldināšanā, tādējādi pierādot savu ,,izcilo līderismu". Ļoti žēl, ka tā notiek, ka cilvēki neizprotot situāciju, izsaka personiskus apvainojumus cilvēkiem, kuriem šajā situācijā būs jāpieņem turpmākie lēmumi un no tā nekādi nevarēs izvairīties. Aicinu visus pie šī jautājuma risināšanas pieiet bez savām personīgajām interesēm un emocijām, jo emocijas ir tās kas parasti visu grauj, sanaido un posta.

Nav runa par skolu likvidēšanu, kā tas tiek kultivēts, bet ir runa par skolu reorganizāciju. Mēs stāvam jautājuma priekšā: kas jāizdara šodien, lai rītdiena neatnāktu ar vēl lielākiem pārsteigumiem, sagādājot mums vēl lielākas problēmas un sāpes.

Visām skolām sāk trūkt bērnu, no bērnu skaita savukārt ir atkarīga pedagogu noslodze un atalgojums. Un pats galvenais iemesls, par pamatu šīm mūsu uzsāktajām darbībām ir valsts noteiktais JAUNAIS PEDAGOGU ATALGOJUMA MODELIS, kas liek pašvaldībām sarosīties un nopietni izvērtēt situāciju. Šajā situācijā nedrīkst nedarīt NEKO, jo rudenī uzsākot mācības atklātos, ka trūkst naudas skolotāju algām, lai nodrošinātu mācību procesu, nebūtu naudas atbalsta personālam, pagarinātai grupai un fakultatīvajām nodarbībām arī skolas administrācijai. Ko tad septembrī mēs vairs varētu darīt.....tad pedagogi izietu ielās un deputāti būtu vainīgi. Domāju, ka apkārtējie novadi un arī daudzi citi novadi Latvijā vēl nav īsti sapratuši situācijas nopietnību, kāda pašreiz no valsts uzlikta pašvaldībām, padarot pašvaldību par ķīlnieci mazo skolu pastāvēšanas jautājumos.

Mūsu kaimiņu Naukšēnu novads šādu reorganizāciju jau veicis vairākus gadus atpakaļ, apvienojot Ķoņu pamatskolu un Naukšēnu vidusskolu kā vienotu Naukšēnu novada vidusskolu.

Līdz šim mazo skolu  pedagogu un administrācijas atalgojumu nepietiekamību mēs risinājām uz Rūjienas vidusskolas un pašvaldības finanšu līdzekļu rēķina, jo domes uzstādījums bija, ka visi pedagogi Rūjienas novadā ir vienādi, līdz ar to zaudētāji bija Rūjienas vidusskolas pedagogi.  Tagad jaunajā likumā ir plānots noteikt slodzi skolotājiem 36 stundu apjomā un algu pieaugumu (no 800 EUR - 1050 EUR robežās vienā skolā par pilnu slodzi), ņemot vērā skolēnu skaitu klasē. Un svarīgs arguments šo jauno noteikumu sakarā ir tas, ka nauda tāpat kā iepriekš seko skolēnam  konkrētajai skolai, bet aizliegta ir naudas pārdale starp skolām.

Tagad mums priekšā smagākās izšķiršanās, ko darīt, vai solidāri jāsamazina  skolā skolotājiem slodzes, lai visiem saglabātos darbs (tad skolotāji saņemtu zemas algas), vai jāatbrīvo no darba pedagogi, lai tie, kuri paliek strādāt, saņemtu pilnu slodzi un atbilstošu atalgojumu. Līdzīgi ir ar skolas administrācijas darbiniekiem ( direktors un viņa vietnieki), ja skolēni skolā ir mazāk par 100, tad viņu amata likme ir tikai 0,5 slodzes.

Gribu uzsvērt, ka pašvaldība nav darba vietu radītāja, bet pakalpojumu sniedzēja un infrastruktūras attīstītāja un uzturētāja. Mums jāskatās nākotnē, kā attīstīsies mūsu novads, ņemot vērā situāciju Latvijā. Lai iedzīvotāji izvēlētos Rūjienas novadu, kā savu dzīves telpu, šeit ir jābūt labiem dzīves apstākļiem, iespējai attīstīt uzņēmējdarbību, iespējai iegūt labu izglītību, jābūt nodrošinātam pamatpakalpojumu klāstam - kultūras, sporta un atpūtas jomā, kā arī  brīnišķīgai vietai, kur dzīvot mierīgā, zaļā, harmoniskā vidē.

Pašreiz dome, ir pieņēmusi lēmumu visas izglītības iestādes apvienot zem viena nosaukuma - Rūjienas vidusskola, lai nebūtu skarbā sadalījuma mazās lauku skolas(bez naudas un slodzēm)  un lielā Rūjienas vidusskola, jo mēs visi dzīvojam Rūjienas novadā un esam vienādi atbildīgi par visām izglītības iestādēm.

Tagad galvenais darbs ir komisijai, atrast pašu labāko zelta vidusceļu skolu tālākai darbībai. Komisijā ir iekļauti skolu direktori, domes deputāti, vecāki un skolu pārvaldes vadītāja.

Vēlējos vēl piebilst, ka šis noteikti nebūs vienīgais nepopulārais lēmums, ko nākotnē nāksies pieņemt deputātiem. Skaidri redzams, ka iedzīvotāju skaitam samazinoties, mums nāksies atkal atgriezties gan pie reģionālām reformām, gan smagiem lēmumiem citās jomās.

Novēlu mums visiem sapratni un  izdošanos.

Valmierietis

Ai ai ai...priekšsēža kungs...nu traki pēc tik ilgas valdīšanas sastapties ar gana nopietnu... gana lielas vēlētāju grupas sapratnes un domāšanas realitāti .... Jūs meklējat loģiskus argumentus .... bet viņus tur liela daļa pat negrib dzirdēt.... Daļai vēlētāju patīk palamāt valdību - gan lielo Jēkaba ielā Rīgā, gan mazo novadā...par to ka neko nedara jo vis grūst...ka viņus (vēlētājus) atceras vien uz vēlēšanām utt., bet tā ironiskākā patiesība ir tā, ka viņi neko nevēlas mainīt...absolūti neko.... Dzīvoju es šiten...un skolā šitenajā gāju...un kas slikti vai?... kas par cilvēku neizaugu?...vot.. Puika ar mans tepat ies...tas nekas ka apvienotā klasē...a kas vainas ... galvenais tepat...acu priekšā ... A kur viņam braukt mācīties? .. labāk tepat... es tak ar tepat, nu un viņš tepat...gan jau mēs kaut kā...
Mums te valdība un drošības iestādes no Krievu armijas baidās...nu nevajag viņiem no tās baidīties... no cilvēku aprobežotības un muļķības...no tām vajag baidīties, jo tās apdraud jebkuru valsti un sabiedrību daudz nopietnāk, kā kaimiņzemes tanki.

Absolvente

Skola ar 95 gadu senu vēsturi. Ir bijis laiks, kad skolā mācījušies 70 audzēķņi, un ir bijis laiks, kad audzēkņu skaits - 130. Skola ar savu himnu, karogu, logo, jauno sporta laukumu, parku.
Es lepojos, ka esmu šīs skolas absolvente. Domājam, kā saglabāt skolu, likvidēt ir pavisam vienkārši.
Ko tālāk ?
Ieklausamies skolas himnā ar Ē.Siliņa vārdiem un mūziku :
Te Latvijā vieta starp Rūju un Sedu,
Kur saule vissiltāk un mīlīgāk spīd,
Kur bites rod ziedos vissaldāko medu
Un brīnišķi cilvēki mīt.
Tie Jeri!
Mēs jerieši esam
Un jeriešiem būt, tas ir gods!
Šo vārdu ar lepnumu nesam
Tas sentēviem likteņa dots.
Vēl mācāmies dzimtajā skolā,
Bet lieli un gudri augt solām
Un Latviju celt
Lai tā stipra un krāšņa var zelt!

Neatdosim savu skolu , ir jābūt risinājumam, kā tai tālajā laikā ar 70 audzēkņiem, tagad to ir ap
100.

Jeru skolas 1957.g. absolvents

Liekas ka Rūjienas novada domei ar tās vadītāju priekšgalā ir jaizsaka neuzticība!
Šis pasākums ir pliķis sejā visiem Jeru skolas absolventiem...endzeliešiem ..visiem tiem,kuri ir pret lauku skolu saglabāšanu.
Augstajam domes vadītāja kungam ir jāņem vērā ka ir jāsāk strādāt visu novada iedzīvotāju interesēs!
Lasot viņa domas skaidri redzam šā vadoņa domāšanas līmeni!Kā kungs varēja ieņemt domes virsvadību?
Nešaubos ne mirkli ka notiks Jeru skolas 95.g. jubilejas svinības un absolventu pirmais darbs būs uzaicināt visus novada iedzīvotājus izteikt neuzticību domes vadītājam.
Neticu ka kungs pats atkāpsies

Valmierietis

Nu tad rodas jautājums....kas tad ir šajā valstī galvenais...ēka, stadions, himna...vai tomēr cilvēks??? Un turpinājums ir gana vienkāršs ... solā ar tik mazu skolnieku skaitu, un līdz ar to arī noslodzi skolotājiem, kas nenovēršami līdz pavelk atalgojumu....līdz ar to iespējas piesaistīt labākos skolotājus.... Vai Latvieši arī turpmāk ir ar mieru būt nabadzīgākie ES vai tomēr attīstīties, mainīties un celties... Un lai to izdarītu Mums vajag labus inženierus, pedagogus, zinātniekus, un daudzus citus, kas gatavi ar savām zināšanām un darbu to paveikt...un to noteikti nepaveiks apvienotu klašu un remdeni izvilktu skolu audzēkņi, kaut arī starp viņiem būtu jaunieši ar labiem dotumiem.... Beidzot atveriet acis un saproties, kas ir tas, kas šo valsti pacels...ne jau himnas, karogi , vecas kumodes un Tomariņa pulkstenis ... labi izglītoti, un konkurētspējīgi jaunieši būs tie kas to izdarīs...

sems

Ja cilvēkam ar domāšanu nav kārtībā tad jāiet ārstēties!
Muldēt par atbalstu skolu likvidēšanai ir ĀRPRĀTS.Par kādu konkurenci valmierietis runā?
Lauku skolas ir kultūras,sporta,zinību...centrs vietējiem iedzīvotājiem.Ja valmierieša domas būtu loģiskas tad viņam būtu jāsaka:DARĪSIM VISU LAI LAUKOS ATTĪSTĀS UZŅĒMĒJDARBĪBA...TIEK RADĪTAS JAUNAS DARBA VIETAS...un beidzot aizbraukušie sāktu atgriezties savās dzimtajās vietās!!!
Tas netiek teikts...jo cilvēks ir nostājies uz lauku inteliģences likvidācijas ceļa.Sāks ar skolām...tad bankrotēs uzņēmēji jo kadri nebūs(tie mitināsies pilsētās),tad aizaugs lauki un varēs vērot kā dzimto zemi par brīvu pārņem ārzemnieki.
Ja esi komunists tad brauc un dzīvo pie savējiem "raššen"

Tavu nesmukumu!

Sem, ko Jūs atļaujaties? Tā apvainot šī portālā par visiem jautājumiem vienmēr visu vispareizāk zinošo komentētāju Valmierieti līdz šim nav uzdrošinājies neviens. Kā gan visi pārējie Liesmas lasītāji un šī portāla apmeklētāji uzzinās, kas ir pareizi uzrakstīts, kas nav; kāds lēmums ir progresīvs, kāds bremzējošs, jo Valmierietis apklusīs. Sem, Valmierietis zin par visiem visu (ja nezin, parīt uzzinās). Gan jau viņš drīz mums atklās, ka esat no ASV viņu nomelnot atsūtīts CIP aģents. Viņam tas ātri kļūs skaidrs no Jūsu vārda vien, jo visi Semi ir amerikāņi.
PĀRBAIDĪTAIS

Tavu māti

Valmierietis ir slims āpsis. Vienkārši debīls cilvēks, es to saku ar pieredzi ;)

To gan nedrīkst!

Kko Jūs atļaujaties? Tā apvainot šī portālā par visiem jautājumiem vienmēr visu vispareizāk zinošo komentētāju Valmierieti līdz šim nav uzdrošinājies neviens. Kā gan visi pārējie Liesmas lasītāji un šī portāla apmeklētāji uzzinās, kas ir pareizi uzrakstīts, kas nav; kāds lēmums ir progresīvs, kāds bremzējošs, jo Valmierietis apklusīs. Cilvēk ar pieredzi, Valmierietis zin par visiem visu (ja nezin, parīt uzzinās). Gan jau viņš drīz mums atklās, ka esat no ASV viņu nomelnot atsūtīts CIP aģents. Viņam tas ātri kļūs skaidrs .

Valmierietis

Nedomāju, ka sava viedokļa esamība par apkārt notiekošām un aktuālām lietām ir kas ārkārtējs. Vai varbūt man jājūtas vainīgam, par tiem, kam prāta vai kāda cita nespēja liedz formulēt savu viedokli un izteikties? Nedomāju gan ... bet jūs man patīkat, jo lasot jūsu žults izdalījumus par mani nevis doto tēmu, es jūtos gana komfortabli.....

Valmierietis

Nu ...man ļoti žēl, ka Tavai Mātei tā sanācis...mēģini ar to sadzīvot, un esi saprotošs pret viņu...tā reizēm gadās.... Gan jau viņa gribēja to labāko...bet...

Tavu māti -vēlreiz!

To, ka Valmierietis būtībā ir ar zināmām novirzēm, atkārtoju vlēreiz, zinu no savas pieredzes. Pēc vienveidīgajām frāzēm par demokrātiju un pilsoņa tiesībām šajā valstī brīvi paust savus brīvos uzskatus, kā arī vēl pēc dažām viņa izteiksmes īpatnībām, es viņu pazinu jau tūlīt, kad viņš sāka izteikties šajā portālā. Tādu pazinu viņu jau pirms tam. Tādēļ no līdzšinājās saskarsmes ar viņu varu apgalvot,ka Valmierietis ar saviem līdzšinējiem darbiem un attieksmi pret citiem, patiešām cienījamiem cilvēkiem nav tā personiņa, kura būtu cienīga savā nikā izmantot kaut zilbi no lieliskās Valmieras vārda. Ja viņš no šī Nika tuvākā laikā neatteiksies, būs vien jānosauc īstais vārds un uzvārds ar visu ,ne jau to skaistāko biogrāfiju.

Valmierietis

Nu re..man jau diagnoze uzstādīta... :) Vai to ņēmi no savas slimību vēstures? Par to savu tiesību un demokrātijas atgādināšanu gribu vien bilst, ka to esmu spiests darīt, jo tev līdzīgiem vienkārši ,,nepielec,, ne ar pirmo, ne otro, ne entdesmito reizi ...es nezinu gan kāda tā ir diagnoze... neesmu mediķis,bet labi neizskatās... Kas attiecas uz sava nika lietošanu, tad neko mainīt netaisos....un ļoti sen esmu gribējis par sevi ko neskaistu uzzināt...:) :) :)

Andriņš

Valmierieti necepies. Ļaudīm žēl savu lauku skolu, kas eiropas Latvijā izrādījusies lieka. Nu nav ļaudis raduši ne cita viedokli uzklausīt, ne savu noformulēt. Man patīk Tavs domas izklāsts, kaut ne vienmēr tam piekrītu. Un vēl - reizēm cinisma ir par daudz.

Grafomānija

Ir slimīga nosliece, pat slimība -- rakstīt pat visu ko, pat nezinot īsti par ko, bet rakstīt. Psihiatrs no Valmierieša tekstiem nekļūdīgi arī viņam noteiks šādu diagnozi. Viņa rakstītais par Jeru skolu tam ir kārtējais, viens no spēcīgākajiem apliecinājumiem, jo viņš burtiski vāvuļo par šīs skolas remdeniem audzēkņiem, pat neepainteresējies par šo skolu. Vāvuļo vāvuļošanas dēļ, jo kārtējo reizi ir uznākusi šizofreņiskā grafomānija - rakstīt, rakstīt.
Taču mazā Jeru skola nu jau gadiem dzīvei sagatavo daudzpusīgi izglītotus jauniešus, no kuriem liela daļa pēc mācībām Valmieras vai Rūjienas vidusskolās dodas uz augstskolām, kļūst par inženieriem, pat par zinātniekiem. Šie audzēkņi visi kā viens apgalvo, ka zinību pamatus guvuši mazajā, gudrajā skolā no gudriem skolotājiem.
Valmierieša vāvuļojums par skolas karogu un himnu ir apvainojums visiem tiem, kas šo karogu ir rokās turējuši un himnu lepnumā par savu skolu dziedājuši. Ja no Latvijas kartes pazūd skolas ar tādu vēsturi, ar tik labi izglītotiem jauniešiem, kādi Jeru skolā ir šodien, tad gan Latvija tā arī paliks nabadzīgākā valsts ES.
Valmierietim gan pašam arī Jeru pagastā būtu īstā vietā. Kā izteikti ar grafomāniju slimojošam - Rūjas pansionātā

Valmierietis

Yes...un es ta domāt domāju...kas ar mani..un tu re...tagad zinu..esmu grafomāns...nu skan gana labi...un ja vēl piešķir vajadzīgo balss tembru un sejas izteiksmi, tad ir pavisam karaliski. Bet kas attiecas uz mazajām skolām, kuras liela daļa jau pārvērtušās no izglītības iestādēm par sociālajām dienas grupām, kur protams bērniņš tuvu mājām, aprūpēts, pabarots un pieskatīts...un tas arī vis. Ko es zinu par šo skolu...gandrīz neko...tik aptuveni nojaušu kur tā atrodas un aptuveno audzēkņu skaitu...tas arī vis...un vairāk arī nevajag. Tādu skoliņu bija pilna Latvija, un neskatoties uz ikgadēju atbirumu ir joprojām gana daudz, ar standarta slimību 4 - 6, vai pat mazāk bērniņi klasē...ar izglītības "šedervu" - apvienotās klases...Un jo ātrāk pašvaldība šādas iestādes apvieno novadu lielajās skolās veidojot normālas klases ar normālu slodzi un atalgojumu pedagogam, jo labāk. Un pietiek dzīvot pagātnē ... bija..jā bija arī šīm skolām padomju, un pēcpadomju laikos gana piepildījums, līdz ar to arī skolotāji utt. bet laiki mainās... un tas cik mainīties būsim spējīgi arī mēs paši ir atkarīga Latvijas nākotne...Pa lielam bijušajam izglītības ministram Ķīlim par izglītības reformu bija pilnīga taisnība, tik tie ceļi un līdzekļi nebija īstie... Bet Jums..ak manas kaites diagnosticētāja...arī laikam no šīs skolas padomju laika izlaiduma.... tajos laikos pret varu runājošos un citādi domājošos tiešām slodzīja pansionātos un tamlīdzīgās iestādēs, bet tagad tā vairs nav...man ir tiesības uz savu viedokli un tā paušanu...tāpat kā Jums ...time change (laiks mainīties)....

Valmierieti, Jūs raksāti " Ko

Valmierieti, Jūs raksāti " Ko es zinu par šo skolu...gandrīz neko...tik aptuveni nojaušu kur tā atrodas" Tad, lūk, tā jau ir šizofrēniskās grafomānijas viena no pamatpazīmēm (ja nekļūdos 3.), pat nepārzinot tēmu un faktus - rakstīt, rakstīt, vienalga par ko, sevi pataloģiski (pat pašam to nenojaušot) iedomājoties par viszini, kaut zināšanu nav. Jo patiesība par padomju laikos gūtajām, paplānājām zināšanām vispirms jau attiecas uz pašu Valmierieti: Nam quod in iuventute non discitur, in matura aetate nescitur, results stultorum infinitus est numerus.
Bet Jūsu diagnozi, Valmierieti, nosaka ne jau kāds no Jeru skolas padomju laika izlaiduma, bet gan jauniete, kas šo skolu beidza pirms nepilniem 10 gadiem un mans vērtējums par Jūsu patiešām grafomānisko rakstītkāri vistiešākā veidā ir: omnium malorum stultitia est mater!
Jeriete

Man patīk

Nesatraucies, Valmierieti! Tevi ne psihenē, pat ne vājprātīgo pansionātā neliktu ne "tajos laikos", ne arī, kad tādi atgriezīsies. Tu kā gaisa jaucējs un cilvēku sanaidotājs esi mums pat ļoti vajadzīgs, faktiski - vien no mums, idejiski izturētajiem, kādu diemžēl ir palicis pārāk maz. Turies, nāks laiks un mēs Tevi apbalvosim!
VDK darbinieks (ne jau bijušais)

Valmierietis

Ui kā man patīk tautieši, kas runā par brīvu Latviju, bet patiesajā apziņā tādi vietējie kolchoznieki vien ir. Man sakāt jauniete, kas 10 gadus atpakaļ šo skolu beigusi??? Vai Jums cienījamā jauniete šķiet, ka darāt godu savai skolai ar tik brīnišķīgu spēju diskutēt??? Par doto tēmu jums ir 0 viedoklis...ir tikai personīga smieklīgi rakstura uzbraucieni. Bet ja atgriežamies tomēr pie tēmas, tad sakiet lūdzu ... ar ko skola Jeros atšķiras no tādām pašām mazajām skolām piemēram Jaunpiebalgā un Varakļānos un citur Latvijā? Varbūt ka varat atrast vēl kādus argumentus gan par tēmu... gan lai man rastos pārliecība, ka jau 10 gadus atpakaļ tur ar izglītības kvalitāti ir bijis tā kā bijis.

Lūdzu piedošanu!

Valmierieti, par Jums uzstādīto diagnozi -šizofrēniskā grafomānija-lūgšu pat piedošanu. Pēc Jūsu tukšvārdības un turpinājuma spriest par izglītības reformu - tēmu, kurā Latvijā īstas skaidrības šobrīd nav nevienam (izņemot, protams, Valmierieti), nāk prātātā cita diagnoze. Tāda uzmācīga pārgudrība (vismaz viņi paši domā, ka vēl ir pietiekami viszinoši) ir raksturīga arī tiem, kuriem ar gadiem piezogas vecuma plānprātība: quem Deus perdere vult, dementat prius.
(Tam, ko Dievs grib pazudināt, viņš papriekš atņem prātu). Mēģināt tādus pie prāta vest medicīniski ir bezjēdzīgi, kur nu vēl - pret Dieva gribu- par visu ko ar tādu diskutēt!
Jeriete

Valmierietis

Nu ko...es Jums piedodu..bet sapratu, ka ir jau jauna diagnoze radusēs :) :) :) ... Nu lai nu būtu ... Kas attiecas uz Dieva vārda piemērošanu, tad aicinu Jūs tos izlasīt pašai... šai situācijā var piemeklēt vēl citu. ..,,Netiesājiet, lai Jūs netopat tiesāti,,
Par izglītības reformu .... skaidrība ir daudziem gan izglītības ministrijā, gan skolu valdēs, bet nav politikās drosmes to realizēt.... tādēļ vēlēšu šo drosmi Rūjienas novada pašvaldībai. Lai Jums labi klājas!!!

Par pārgudrību

Tāpēc jau arī jauna diagnoze, ka Jums, Valmierieti, ir ieciklējusies, iestrēgusi, arvien vairāk novecojoša, no reālās dzīves un faktiem atrauta domāšana. Realitāte ir tāda, ka pilsētu vidusskolas un ģimnāzijas lielā mērā saražo viduvējības, kas vēlāk pat darbu nevar atrast, nemaz nerunājot par savu biznesu, kur nu vēl zinātni. Augstskolu pasniedzēji apgalvo, ka studenti, kas pēc tam aiziet zinātnē, savas pamatzināšanas ir ieguvuši tieši lauku skolās pie talantīgiem skolotājiem.
Gudrība maksā naudu, ļoti gudri jaunieši pat ļoti lielu naudu. To pasaules gudrākās valstis jau sen ir sapratušas. Bet tā kā Latvijā par izglītību grib lemt tik pavirši ļautiņi kā Valmierietis, kuri nu domā ietaupīt pat uz mazo skolu rēķina, tad gudru, zinātnē ejošu jauniešu mums drīz nebūs nemaz.
Kritērijs mazo skolu slēgšanā drīkst būt ne jau skolēnu skaits, bet tikai viens: ja vairākus gadus neviens no lauku skolas beidzējiem neiekļūst augstākā mācību iestādē un pēc tam neiet zinātnē. Vispirmsi vajag taupīt uz pašvaldību dažādiem mazvajadzīgiem dienestiem, sabiedrisko attiecību un citiem dīvainos darbos iesaistītiem speciālistiem. Turpretī tiešām gudru jauniešu skološanā tieši mazajās skolās taupīt ir grēks pret Latvijas nākotni. Var taču aizvērt tieši to lauku skoliņu, kurā izglītoties sāk nākamais Krišjānis Valdemārs, Pauls Valdens vai Canders. Tad paliks vien tādas, no kurām vienā (iespējams) stereotipiskas un stagnējošas, populistiski pat it kā ļoti pareizas domāšanas prasmi apguvis arī Valmierietis.
Jeriete

Absolvente

Valmierieti! Es gan esmu Jeru pamatskolu beigusi padomju laikā. Skolā ir strādājuši un strādā labi pedagogi. Arī mēs klasē bijām 12 skolēni. Man ir laba izglītība un prestiža darba vieta. Manas darba spējas un zināšanu pamats - tā visa sākums tajā Jeru pamatskoliņā.
Valmierieti, laipni lūgts Jeros - iepazīsti bērnu sasniegumus, izcilos pedagogus- uzklausi viņus.
Jeru bērni ir konkurētspējīgi un viņi būs nākamie inženieri, zinātnieki, uzņēmēji. Tāpat kā tie , kas skolu beiguši padomju laikos, cienīsim cits citu.

Valmierietis Jerietei

Nu re...lai arī ar ieciklētu un varen bīstami izplatījušos diagnozi, tomēr man izdevās no Jums kādu viedokli izdabūt :).... Un vēl ... manuprāt ir labi, ka mērķis Mums (jācer, ka ne tikai Mums) ir viens...Mēs saprotam, ka Latviju var pacelt vien izglītoti, varoši utt. cilvēki - personības.... Viedokļi, par tiem ceļiem, kā pie tiem nonākt, gan ir dažādi, taču iesākumam nav slikti....
Paldies!

Valmierietis Absolventei

Cienījamā kundze...es ne mirkli neapšaubu tos nopelnus ko šīs skolas audzēkņi un pedagogi savulaik ir guvuši un gūst.... mana sāpe ir par to kas notiek šobrīd....nu patiesībā jau kādus gadus piecus. Ja lauku mazajās skoliņās būtu, kā Jūsu laikā, vismaz 12 skolnieki klasē, tad nebūtu par ko "cepties", bet realitāte diemžēl ir cita, un ņemot vērā izglītības finansējuma novitātes, kas stāsies spēkā ar nākamo mācību gadu, jo īpaši... Es neesmu izglītības jomas darbinieks, taču veicot savus darba pienākumus, ir gana cieša sadarbība ar dažādām izglītības iestādēm...gan pilsētās, gan laukos... un šo vairāku gadu laikā redzētais manī ir radījis šo viedokli, kas ir darāms, lai Mēs nezaudētu tos talantus kas nesen dzimuši un vēl dzims gan Jeros, gan Varakļānos, gan citur Latvijā......Mūsu (Latviešu) jau tā ir tik maz, un jo īpaši to, kas ir reāli gatavi domāt un darīt.....

Nesaprotamais

Kas notiks ar skolas ēku - vēsturisko Endzeles muižu? Tik daudz eiropas naudas ieguldīts energo efektivitātes paaugstināšanā, arī jaunajā sporta laukumā. Tad jau labāk šo naudu būtu izmantojuši jaunu darba vietu radīšanai pagastā. Tā vien izskatās, ka kāds iekārojis šo ēku un visu to. kas ap ēku.

Būs jāatmaksā

Ja Eiropas nauda energoefektivitātes paaugstināšanai ir tikusi izmantota nelietderīgi, tad pašvaldībai tā jāatmaksā. Tā kā Rūjienas pašvaldībai tik lielas naudas nav, nāksies slēgt arī Rūjienas vidusskolu un pārdot, lai dabūtu naudu parādau atmaksai. Rūjienas bērni tad varēs braukt mācīties uz Valmieras skolām, kur iegūs to ļoti kvalitatīvo izglītību. Vai tad 40 kilometri ir liels attālums censonim, kas ļoti pie zināšanām grib tikt?

Man Tavas ierosmes un idejas

Man Tavas ierosmes un idejas patīk, bet man liekas, ka ieguvēji no Jeru pamatskolas likvidācijas būs Naukšēnu vidusskola. Jau tagad Rūjienas bērni izvēlas mācīties arī Naukšēnos. Jājautā, kā Naukšēnu novads spējis saglabāt Ķoņu skolu( tiesa gan kā Naukšēnu vidusskolas filiāli), bet viņa ir un pastāv. Simpātiski man šie redzīgie ļaudis no Naukšēniem, jo kur skolu tur attīstās dzīvība ! Varbūt Rūjienas deputāti var pārņemt šo pieredzi ?

Skola

Un kuri tad ir tie nelietderīgi izmantotie līdzekļi? Vai tie kas izmantoti pašvaldības bilancē esošas ēkas renovācijai? Varbūt vajadzētu sākt ar termina "nelietderīgi" nozīmes izzināšanu. Šī ēka pilda un pildīs pašvaldības funkcijas.
Tas vien, ka daudz pašvaldības nav spējīgas pieņemt lēmumu par nerentablo skolu reorganizāciju nedara tām godu. Tas rada vien lētu slavu vietējā vēlētāja acīs, kamēr viņš nav redzējis reālās izmaksas, un protams pie nosacījuma, ka ir pamatzināšanas matemātikā un finansēs. Te jau viens kungs rakstīja, kad paskatīsimies ko šīs pašvaldības darīs ar šīm skolām un skolotāju algām ar 2015 gada 1 septembri, kad stāsies spēkā jaunā izglītības finansēšana.

Vietējais vēlētājs

Deputātus jau tamdēļ ievēl, lai tie strādātu vēlētāju labā un pildītu priekšvēlēšanu laikā dotos solījumus. Šī ēka pilda un pildīs pašvaldības funkcijas - kādas? Bibliotēka - tas vien būs par maz, lai sacītu, ka pilda pašvaldības funkcijas. Ēku uzturēšanas izmaksas jau nemainīsies- apsaimniekošana tāpāt prasīs līdzekļus, kur tad vēl apkure.

Valmierietis

Paldies "Skolai" par dažiem punktiem uz i... Cienījamais vietējais vēlētāj..... burtiski, Jums protams taisnība, bet ... nu ja mēs tā paanalizējam tās patiesības .."strādātu vēlētāju labā" - ja ņemsim šo pašu skolas lietu, vai pašvaldības lēmums Jūsuprāt ir darbs vēlētāju labā? ..vai tomēr nē? ...man šķiet, ka Jūs domājat, ka nē, taču pieņemu, ka ir gana daudz, kas uzskata, ka jā ... Kas attiecas uz solījumiem par mazo skolu saglabāšanu, tad droši vien jāšķir vaļā vēlēšanu programmas...cik zinu, tām vajadzētu būt pieejamām www.cvk.lv . Par ēkas renovāciju, cik sapratu, ka ēka ir vēsturiska...nu tad pieņemsim, ka tur skola nebūtu bijusi,... vai tad šādas ēkas renovācija tiktu uzskatīta par finanšu izšķērdēšanu? Esmu pārliecināts, ka nē...tieši otrādi, ja tiktu pieļauta šādas vēsturiskas un skaistas ēkas tālāka bojāšanās un sabrukšana, tad gan vajadzētu apjautāties pašvaldībai pēc atbildības.

valmierietim

Jūs esat idiots!
Tik lielu muldoņu nav gadījies portālos sastapt.
Kāpēc Jums nedoties uz "rusland"...jo Jūsu šovinisms" krievu" mērcē ir saskatāms un neapstrīdāms

valmierietim

Te mēs visi redzam kādu produktu ir radījusi PSRS iekārta!
Tāds stulbums latvietim nav un nevar būt!
Apšaubu vai zem segvārda valmierietis slēpjas gudrs un zinošs cilvēks.Liekas ka tādu "idiotu" varēja radīt tikai komunistu valdīšanas laikos.
RĀDĀS KA LIEKAMS VIENĀ LĪMENĪ AR NOVADA DOMES VADĪTĀJU........klaju sava novada iedzīvotāju viedokļa ignorētāju mēģinot runāt frāzēs kuras ir zema izglītības līmeņa .
Vai tik abi nelieto zālītes jebšu stipro burbuļūdeni (samogonku)?

Kažiņš

Lauki mutuļo!

Volmar

NU re kur esmu varens, jo izrādās, ka kopā ar mani ,,tumsoņas,, un "idioti" ir ne tikai novada priekšsēdis, bet arī visa Rūjienas novada domes deputāti, jo balsojums ir bijis vienbalsīgs, kas nozīmē, ka situācija ir skaidra, gan pozīcijai, gan opozīcijai.... Vairāk neko teikt nav jēgas, jo varu vien secināt, kā absolvents no 1957. gada, tā arī svaigāki ,,izlaidumi,, ir ar gana vājām komunikācijas un diskusijas spējām, kas savukārt norāda uz zināšanu trūkumu, jo viedoklis par ko diskutēt rodas vien tad, kad ir kaut elementāras zināšanas par tēmu.... bet ja to nav...nu tad nav.....tad ir tik "kūtspakaļas" līmeņa jēlības...

Kas tad nu?

Valmierietis beidzot atklāj, kas viņš ir, jo ar niku Volmar parasti izsakās it kā cita persona, kuru es zinu!

par deputātiem

Novada iedzīvotāji ļoti labi zin kāda ir patreizējā situācija ar Jeru skolu un atsauces uz kolektīvo pozitīvo balsojumu neiztur nekādu kritiku!!!!
Ja portālā mēģina aizstāvēt ievēlētos deputātus tad iepriekš vēlams uzzināt iedzīvotāju viedokli jo diemžēl situācija ir ļoti sakāpināta un paustais atbalsts lēmuma pieņēmējiem ir kategorisks NĒ.
Savā varas kārē pāršauts par "strīpu" un radīta ļoti liela plaisa STARP DOMI no vienas puses un endzeliešiem un pārējiem novada iedzīvotājiem.
Liekas ka nevienam nav noslēpums ka Jeru skolas absolventi gaida uz oficiālu skolas 95.g. jubilejas svinību laika paziņošanu un ja vara ignorēs tad absolventu iniciatīvas grupa pati organizēs šo pasākumu uzaicinot valdības un saeimas pārstāvjus piesaistot masu medijus(televīziju,radio un presi).
Mērķis patreiz ir :
1.PIELIKT PUNKTU LAUKU SKOLAS LIKVIDĀCIJAI
2.IZSKATĪT JAUTĀJUMU PAR NEUZTICĪBAS IZTEIKŠANU DOMES VADĪTĀJAM

Volmāram

Rādās ka ir izdevies noskaidrot kas esat jo savu IP adresi noslēpt nav iespējams!!!
Mēģinot kritizēt kaut vai vienu no Jeru skolas absolventiem cilvēks pierada savu zemiskuma pakāpi...pilnīgu intelekta trūkumu un neslēptus centienus rīkoties kā to varēja darīt komunistu valdīšanas gados.Tad bija ierasta prakse rakstīt sūdzības...apmelot savus līdzcilvēkus,melot u.t.t
Žēl ka tādi cilvēki raksta portālā par jautājumiem kuros paši ir analfabēti.
Katrs latvietis saprot ka likvidējot lauku skolas tiek radīti priekšnoteikumi zināšanu,kultūras,sporta un citas sabiedriskās dzīves pastāvēšanai laukos.
Nav lauku centra....nebūs cilvēku laukos un kā rakstīja šeit portālā-ZEMI LĒTI IEGŪS ĀRZEMNIEKI un nebūsim pārsteigti ja ienāks ķīnieši ar savu kultūru.

Volmar

SUPER...aiziet viņa vārdu, uzvārdu utt.

Nenosaukšu

Neuzskatu par vajadzību uzreiz nosaukt vārdu. Man pietiek ar apziņu, ka es vismaz nu to zinu. Lai citi šī portāla diskutētāji noskaidro paši...

Volmar

Nesmīdini...:)

Volmar

Ak pasaulīt ...un kāds vēl brīnās, ka velkamies Eiropas vāģiem pa pakaļgalu... Turpiniet vien Latvijas lauku bērnus konservēt un pūdēt, pa tām pustukšajām klasēm tikai tādēļ, ka kādreiz šajā skolā gājis gan paps gan vecmamma, un līdz ar to arī jaunietim cita ceļa nav un nedrīkst būt neskatoties uz to ka mainījies ir ļoti daudz kas.... Nesaprotu...kam Mums vajadzēja brīvu Latviju un stāties ES, ja patiesībā kolchoza laika domāšana kūsāt kūsā... par laimi gan ne visur...

Gaigi, Volmar jeb Valmierieti!

Vispirms uztaisīsim novadā pamatīgu dumpīti un nogāzīsim Gladkinu. Pēc tam ar Jeru skolas absolventa datorzinātņu doktorantūras stundenta A. strapnieciību pa intereneta IP adrešu (pat ja Valmierietim ir viena un Volmar otra) nekādi nenoslēpjamām pēdām jerieši noskaidros, kas īsti esi un pieklauvēs arī pie Tavām durvīm, lai palūkotos vienam no mūspuses muļ''kīgākajam un lielākajam demagogam acīs un palūgtu beidzot nolikt arī savu PSKP biedra karti,kas vismaz Tavā domāšanā ir saglabājusies.
JERIETIS

Volmar

Jerieti ... es nespēju vienkārši pieņemt, ka var būt tik aprobežoti cilvēki, kā Jūs... Iesākumā ieteikšu palasīt kriminālkodeksu, un atcerēties, ka likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības! ... otrkārt ... man tiešām grūti iedomāties, kā šāda līmeņa ļautiņš kaut ko organizēs un gāzīs...nu smieklīgi ... :) :) :)
Ar atbildi vari nepiesārņot šo vietu, jo kādu labu brīdi nebūšu... ir citas vietnes, kur cilvēki vairāk vai mazāk asi ir gatavi diskutēt par tēmu nevis ķīķerēt, kas nu te atļāvies citu viedokli paust ... Es esmu brīvs cilvēks brīvā valstī, ar tiesībām uz savu viedokli, un man vienaldzīgi kā to uztver vietējie kolhoznieki.

Beidz vaukšķēt

Ne kriminālkodekss, pat ne krimināllikums nav jālasa, ja kāds grib vien pieklauvēt pie durvīm, lai palūkotos acīs demagogam un palūgtu beidzot tomēr nolikt PSKP biedra karti. Kad IP adrese ir zināma, tad arī mājas adrese vairs nav noslēpums!
Es neesmu Jerietis

tukša runa

Vis te sarakstītais ir cīņa ar sekām ,ne cēloņu atklāšana. Būs ražošana, būs cilvēki un bērni un būs vajadzīga skola. Bērnu nav ,skolas arī nebūs ,un nelīdzēs ne te savstarpējā apsaukāšanās ,ne Gladkina gāšana, ne PSKP biedru kartes nolikšana ,ne vēl visādas citādas muļķības ko te sarakstījuši. Lai cik bijušo absolventu tagad nebūtu augstskolu profesoru ,ja tagad bērnu nav skola jāslēdz. Lai tie visi Jeru absolventi brauc mājās ar bērniem un mazbērniem ,skolas ari būs. Taču nebrauks vis ,bet muļķības rakstīs.

Bērnu te pietiek

Kad faktus un vietējos apstākļus nezinātājs iejaucas diskusijā, tad gan tiek rakstītas muļķības. Arī tā sauktajos Ulmaņu laikos šajā skolā mācījās vien ap 70 skolēni, dažus gadus vairāk. Taču toreizējais pagastvecis nerēķināja, ka taupīgāk būtu skolu slēgt un visus bērnus vadāt uz Rūjienu. Starpība vien tāda, ka toreizējo pagastveci, ja viņš kaut iedomātos šādu skolu ar nedaudz bērniem slēgt, Ulmanis uzskatītu par valsts ienaidnieku un personiski patriektu. Tajos laikos bija visstingrēkās prasības, ka skolai ir jābūt katrā pagastā, lielākajos pat vairākām. Kur tā nebija, vēra jaunas vaļā. Absurda ir Jeru skolas slēgšnas piekritēju domāšana, ka lauki ir no cilvēkiem un bērniem tukši, tādēļ skola jāslēdz. Taču realitāte ir tāda, ka tur, kur vēl ir skola, laukos vēl ir palikuši iedzīvotāji. Kamēr Latvijas politiķi negribēs saprast, ka IK KATRA AIZSLĒGTA SKOLA, pagastu, laukus kopumā dara no cilvēkiem tukšākus, tikmēr turpināsies kādreiz dzīvespriek pilnu vietu ieaugšana krūmainē. Ne jau pagastmāja, bet katra skola ir pagasta galvenais centrs, pat sirds.Cik ilgi bez sirds var dzīvot? Tādēļ jerieši ne jau tikai par skolas pastāvēšanu cīnās, bet gan par to, lai Latvijā vēl par vienu tukšu, pamestības pārņemtu pagastu nebūtu vairāk. Vai kā mums vajag prezidentu ar Kārļa Ulmaņa domnāšanu! Viņš iztaisītu vēl vienu 15. maiju un patriektu uz laukiem cūkas barot ierēdņu baru un visus mazo skolu slēgšanas piekritējus!

Ješka

nu Ulmaņ papus mums deretu gan. krievu armija jau atkal pie robežām, un vajag takš kurš pasaka tos maģiskos vāŗdiņus ka katram jāpaliek savā vietā, nevis ar plinti jāaizstāv savs pagasts. patiecoties Ulmaņ papa gļēvulībai mēs esam tur kur esam, nevis dzīvojam skandināvu kaiminu līmenī.

tukša runa

Nu tad lai tas pagastvecis, (kā Jūs rakstāt), arī dotē skolotāju algas un citus līdzīgus izdevumus ,taču nedotēs vis un ne jau tāpēc ka skolas neatzīt ,bet tāpēc ka budžetā naudas nav. Naudas nav tāpēc ka nav strādājošo ,kuri maksā ienākuma mnodokli. Tāpēc es arī rakstīju ,ka tās ir sekas ,ne cēlonis. Atvērs kādus konservu cehus,zvēru audzētavas ,aitu vilnas pārstādes cehus vai ko tamlīdzīgu ,vis notiks ,kamēr tas nebūs ,cilvēki aizbrauks un skola nebūs . Ja bērnu pietiks nākošam gadam ,tad pēc trim gadiem vairs nebūs ,tāpēc arī rosina šo reformu ,lai izveidotu Rūjienas skolas filiāli un uz laiku visu paglābtu ,bet cilvēki to nesaprot.

Jerietim

Neesmu Valmierieša izteikšanās veida piekritēja, bet pamatā viņam ir taisnība. Taču ne tāpēc rakstu - par cik esmu praktizējoša juriste, tad varu vien atgādināt, ka nepārkāpjot likumu IP adreses sasaiste ar konkrētu objektu var notikt vien ar prokuratūras vai policijas sankciju. Arī domes priekšsēdētāju ieceļ un atceļ tikai ar domes lēmumu. Varu vien teikt, ka Jūs ar atklātu aicinājumu uz pretlikumīgām darbībām esat nonācis tuvu tam, kad pie Jūsu durvīm var var pieklauvēt tiesību aizsargājošas iestādes pārstāvji.

Nepārspīlejiet

Cienījamā Praktizējošā Juriste. Nav tāda Likuma, kas aizliegtu katram atrast interneta publiskajā telpā iesaistītu parsonu IP adreses ar likumīgām, visiem kaut cik zinošiem lietotājiem pieejamām programmām (neizmantojot nelikumīgas, pašu veidotas hakeru programmas paroļu uzlaušanai) Datu aizsardzības likums uz personām, kas pašas piesakās interneta publiskajā (ar parolēm, vai kā citādi ndeaizsargātajā) telpā, neattiecas.
Programmu veidotāji paši šādas likumīgas IP adrešu meklēšanas iespējas piedāvā:
xWindows OS IP adresi var noteikt, ierakstot komandu ipconfig komandrindā
xUnix-veidīgās OS noteikt IP adresi var, ierakstot ifconfig komandrindā
xIP adresi, kas atbilst domēna nosaukumam, var noteikt ar komandu nslookup example.net
Ja savienojumam ar internetu tiek izmantots rūteris, tad augstāk minētās komandas "ipconfig" un "ifconfig" parādīs IP adresi tikai LAN iekšējā tīklā. Lai redzētu savu ārējo (WAN) IP adresi, Linux sistēmā var rakstīt komandu "ping -c1 -R ..." daudzpunktes vietā rakstot kādu domēnu vai IP adresi, piemēram, "google.com" - atbildē aiz "RR:" pirmajā rindiņā būs lasāma iekšējā tīkla IP adrese, bet otrajā rindiņā būs lasāma ārējā IP adrese.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri