22. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Armanda, Armands

Par savu vietu Latvijas kartē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pētījumi rādot, ka Rūjienai ir attīstības potenciāls, bet ar nosacījumu, ja lielākās nākotnes ieceres atbalsta arī tuvākie kaimiņi. Par aizvadītā gada ieguvumiem un jaunā prioritātēm «Liesmai» stāsta Rūjienas novada domes priekšsēdētājs GUNTIS GLADKINS.

Par savu vietu Latvijas kartē

Simtgades, kas turpinās

Piekritīsiet, ka Latvijas simtgade bija skaists un skanīgs notikums valsts mērogā, ko ar dižajai jubilejai veltītiem darbiem un krāšņiem notikumiem iesākām atzīmēt jau gadu iepriekš un ko droši vien turpināsim darīt turpmāk. Arī Rūjienā! Šogad taču svinēsim 100 gadus Rūjienas vidusskolai un šogad parādīsim pienācīgu godu un piemiņu arī mūsu Maestro – komponista Ēvalda Siliņa simtgadei. Martā viņam par godu Rūjienā atklāsim skaistu un mūsdienīgu piemiņas zīmi – vides objektu, ko veido tēlnieka, rūjienieša Andra Vārpas audzēknis Ginters Krumholcs.

Starptautiskie kontakti, kas paver pasauli

Pērn apritēja desmit gadi Rūjienas un Japānas pilsētas Higašikavas sadraudzībai. Šie regulārie kontakti, skolēnu un uzņēmēju pieredzes apmaiņas braucieni ir devuši ne tikai daudz paliekoša, bet arī rosinājuši mūs uz nopietnām pārdomām. Nu kaut vai par Rūjienas vietu un lomu Latvijā pēc politiķu iecerētajām jaunajām teritoriālajām reformām. Higašikava arī ir mazpilsēta, bet tā gadu gaitā ir pratusi sev panākt starptautisku skanējumu un lomu. Pirmkārt ar to, ka tā pamatoti ir kļuvusi par Japānas foto lielpilsētu, kurā jau daudzus gadus profesionāli augstā līmenī rīko starptautiskus skolēnu fotokonkursus, un tajos, kā zināms, labus rezultātus ir sasnieguši arī Rūjienas skolēni. Otrkārt – Higašikavā ir izveidota jauna starptautiskā skola – kursi japāņu valodas apguvei. Visu Higašikavas sadraudzības pilsētu bērni un jaunieši var droši to apmeklēt, lai mācītos ne tikai valodu un kultūru, bet arī tautas tradīcijas un veidotu kontaktus.

GUNTIS GLADKINS: «Ne viss ir pilnīgi balts baltajā un ne viss labs labajā, tādēļ bez konstruktīvas kritikas un priekšlikumiem nav iespējama virzība.» Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri