15. Augusts, 2018
Vārda dienu svin: Dzelde, Zenta, Zelda

Par satiksmi Valmieras Centra aplī

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras pašvaldības Satiksmes drošības komisija 19. septembra sēdē nolēma, ka centra rotācijas aplī tiek saglabāta esošā satiksmes organizēšanas kārtība. Aplī ir ieklāts horizontālais apzīmējums, satiksmes plūsmu dalot divās joslās, saglabātas esošās ceļa zīmes.

Par satiksmi Valmieras Centra aplī

Tā kā pilsētas pašvaldība regulāri saņem iedzīvotāju ierosinājumus un jautājumus saistībā ar centra apļa izbraukšanu, tika izstrādāta jauna shēma centra apļa izbraukšanai. Ieklājot atbilstošus horizontālos apzīmējumus un uzstādot ceļa zīmes, tā paredzēja pa ārējo joslu braucošajam transportlīdzeklim no apļa izbraukt pirmajā izbrauktuvē. Līdz 8. septembrim iedzīvotāji bija aicināti par shēmu izteikt viedokli.

Ar iedzīvotāju komentāriem un viedokļiem Satiksmes drošības komisija tika iepazīstināta 19. septembra sēdē. Kā galvenais traucējošais faktors jaunas satiksmes organizēšanas kārtības ieviešanai aplī tika minēts, ka aplim nav divas izbrauktuves. Tādējādi, dodoties Rīgas virzienā, varētu būt grūtības nomainīt joslu no kreisās uz labo, jo labā josla bieži būtu aizņemta.

Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem centra rotācijas aplī jāievēro šādi nosacījumi:

* iebraucot aplī, priekšroka ir tajā jau braucošajām automašīnām;

* aplī drīkst iebraukt pa visām joslām, kas tam pieslēdzas;

* braucot apļveida kustībā, ja vadītājs vēlas pārkārtoties, viņam jādod ceļš citās joslās braucošajiem transportlīdzekļiem;

* izbraucot no apļa, vadītājam jāieņem labais malējais stāvoklis un obligāti jārāda labā pagrieziena signāls.

Lai uzlabotu satiksmes plūsmu, plānojot Valmieras Kultūras centra pārbūvi, varētu tikt izvērtēta iespēja paplašināt Rīgas ielas braucamo daļu virzienā uz Kārļa Baumaņa ielu, skaidro pilsētas pašvaldība.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Oktobris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Par satiksmi Valmieras Centra aplī

*braucot apļveida kustībā, ja vadītājs vēlas pārkārtoties, viņam jādod ceļš citās joslās braucošajiem transportlīdzekļiem; - kurā pusē braucošajam ir priekšroka, tā arī neuzraksta.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri