19. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Melānija, Imanta

Par latvisku Latviju!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Par latvisku Latviju!

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ir savākusi 10140 parakstus, lai rosinātu izmaiņas Satversmes 112.pantā, kas to izteiktu šādā redakcijā: „112. Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā. Pamatizglītība ir obligāta.”

Likumprojekta pārejas noteikumos savukārt ir noteikts, ka ar 2012.gada 1.septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā. Ir noteikts, ka pārejas posms ilgst 12. gadus. Protams, laiks ir ilgs, un var būt vajadzētu rīkoties straujāk, taču esam izvēlējušies šo ceļu, lai nepieļautu iespēju saņemt aizrādījumus no dažādām organizācijām. Šajā procesā ar tautas atbalstu ir paveikts liels darbs, bet vēl lielāks ir priekšā, un rezultāts parādīs, cik mēs esam gatavi iestāties par sevi šobrīd, nevis 20 gadus atpakaļ. Ir veiksmīgi noslēdzies pirmais parakstu vākšanas posms, otrais posms ir atkarīgs no mums visiem kopā. Kāda valoda skanēs ielās, kādā valodā mēs svinēsim svētkus un kādā valodā mācīs skolās mūsu bērnus parādīs tikai mūsu darbs, un mums katram ir jādod sava artava gan parakstoties pašiem, gan aicinot citus to darīt. Parakstu vākšanas otrajam posmam noslēdzoties, likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” tiks iesniegts Saeimā, ja to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētāji (10140 iepriekš savākto parakstu jau ieskaitīti, tātad jāsavāc 143 092 paraksti). Ja Saeima vēlētāju iesniegto Satversmes grozījumu projektu pieņems bez satura labojumiem, tas stāsies spēkā. Savukārt, ja Saeima to noraidīs vai grozīs, tiks rīkota tautas nobalsošana, kur mums vēlreiz vajadzēs pierādīt savas tiesības lemt savus likumus. Ir jāsaprot, ka savu likteni lemjam mēs paši. Tu nedrīksti stāvēt malā, Tev ir jārīkojas, un tā, lai citi Tev sekotu.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 11. aprīlī izsludināja parakstu vākšanu Satversmes grozījumu par valsts apmaksātu izglītību tikai latviešu valodā ierosināšanai. Parakstu vākšana notiks no šā gada 11.maija līdz 9.jūnijam visā Latvijas teritorijā, novadu centros un pagastmājās. Tev ir jālemj, kādu valodu Tu novēli saviem bērniem.

Inguna

Mēs visi 10 cilvēku ģimene jau bijām parakstīties. uz priekšu, Latvieši! :))

Maruta

Citas reizes var nebūt... Mosties!

dāmas, beidziet psihot!

Uz priekšu, latvieši? Uz lidostu? Uz dzelzceļa staciju vai starptautiskā maršŗuta autoostu? Ir izvēle, kā aizbēgt no pašu latviešu 20 gados "pārlatviskotās" Latvijas... Cik labi, ka vēl kāds atrodas, kurš skaļu lozungu uzbļauj - ar to nu točno būs visas problēmas savā tēvzemē atrisinātas. Bet ticīgo muļķu visvairāk ir radīts, teica jau viedais Veidenbaums. Arī par latviešiem pilnīgi noteikti.

Maruta.

Viegli jau ir iet pa Tavu domāto vieglāko ceļu, kurš nemaz tik rožains nav. Domā, kungs, , ka Tevi kāds kur gaida Maldies. Tāpat Tevi atpakaļ sauks Latvija, kur esi dzimis un audzis, ja es Latvietis.
Vai labāk gliemežus lasīt, kā papulēties savā Dzimtenē. Nez vai....

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri