20. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

Par jaunumiem nodokļu jautājumos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kā jau ierasts, arī šis gads atnācis ar daudzām un dažādām pārmaiņām nodokļu lietās. Ikdienā šīs korekcijas skar gandrīz vai katru no mums, tāpēc īsti laikā un vietā ir eksperta skaidrojums par būtiskākajiem grozījumiem nodokļos, un to Liesmai piedāvā zvērināts advokāts LAURIS KLAGIŠS:

LAURIS KLAGIŠS
LAURIS KLAGIŠS

— 2015. gada 30. novembrī Saeima apstiprināja 2016. gada budžetu. Esmu specializējies nodokļu jautājumos, tāpēc šoreiz aplūkošu būtiskākās pārmaiņas nodokļu jomā, kas šogad skars gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus.
Minimālā alga 2016. gadā tiks palielināta no 360 uz 370 eiro, savukārt neapliekamais minimums tiks saglabāts paš-reizējo 75 eiro apmērā, kā arī iedzīvotāju ienākumu nodoklis tiks saglabāts pašreizējo 23 procentu apmērā.  Praktiski tas nozīmē, ka darbinieki, kas pašlaik saņem minimālo algu, 2016. gadā uz rokas saņems par 6,90 eiro mēnesī vairāk.
Nodokļa atvieglojums par apgādībā esošu personu no līdzšinējiem 165 tiks palielināts līdz 175 eiro, taču šo nodokļa atvieglojumu vairs nevarēs piemērot par pilngadīgām un darbspējīgām personām. Rezultātā nodokļu atvieglojuma ieguvums darbiniekam, kam ir apgādībā esošas personas, būs 2,30 eiro mēnesī uz rokas par katru apgādājamo.
Jau visa 2015. gada garumā noritēja diskusijas par valdības vēlmi mainīt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas nosacījumus, gan plānojot nozares, kurās būs liegts maksāt MUN, gan apsverot priekšlikumus atļaut maksāt MUN tikai tiem uzņēmējiem, kuri savus pakalpojumus sniedz fiziskām personām, nevis citiem uzņēmumiem. Tomēr, pieņemot budžetu, Saeima izlēma steigā neko nemainīt, kā rezultātā tika nolemts, ka ierobežojumi netiks ieviesti. MUN likme 2016. gadā tiks saglabāta 9% apmērā, savukārt 2017. gadā tā būs 5% apmērā, vienlaikus ieviešot minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu mikrouzņēmumu darbiniekiem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Janvāris, 2016

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Mārtiņš

Viss jau ir skaisti visu palielinam.... tikai apgādībā vairs nevar paņemt arī sievu kura ir dekrētā (bērnu kopšanas atvaļinājumā) Rezultātā zaudējums uz Ģimeni ir apmēram 30 eur... atmīnusojot ieguvumus gar degunu aiziet zīme viena zilā naudas zīme ar "20" uz tās... (eksperts gan jau var pateikt precīzi) Piekrītu, ka nevajag atbalstīt visus dīkdieņus utt, bet vai tad šis gadījums neprasās pēc izņēmuma? Visi skandina par jauno ģimeņu atbalstu utt, bet tad spēriens starp kājām....

P.S. 20eur = 5 bērna maisījuma iepakojumi = mēneša piebarojums zīdainim kūrš pārstāj pārtikt no Mātes.

Neko jaunu nepasaka

Visi šie skaitļi un procenti jau publicēti tūdaļ pēc budžeta pieņemšanas. Vai ir vēl vajadzīgs eksperts, lai tos atgādinātu vēlreiz. Kad nu par tādu ekspertu nezin kāpēc Liesmā ir pieteicies advokāts, tad vajadzēja gan paanalizēt detalizētāk, kāds ģimenēm un uzņēmējiem no jaunajiem nodokļiem būs ieguvums, kāds zaudējums. Advokātam, ja viņš aizstāv Liesmas lasītāju intereses un neatstāsta vien deputātu nolemto, tad vismaz kā jau advokātam vajadzētu cilvēkiem ieteikt, ko un kā darīt, kādus dokumentus sakārtot, lai patiešām no dažādiem iespējamiem nodokļuatvieglojumiem būtu ieguvums. Bet šajā "ekspertīzē" gluži vai finanšu ministra Reira ziņojuma pārstāstījums, it kā ministrs šo advokātu būtu nolīdzis. Varbūt kaut ko niknāku žurnālists gluži vienkārši nav pajautājis?

Atkartosana zinasanu mate!

Cilveks labu darbu izdarijis, vienkarsa valoda cilvekiem sarezgitas lietas apstastijis, bet te atkal kads rej virsu vienkarsi riesanas pec. Fui! Un te nav nekadu zurnalista jautajumu, ir tikai konkreti likumi ar piemeriem. Lasit vajag nevis blaut virsu!

Īpaši neapdāvinātiem

Par atkārtošanos kā zināšanu māti institūtā pasniedzējs pēc lekcijas, rezumējot bieži teica:"... Un tagad tiem, kuriem galīgi nav saprašana, atkārtoju vēlreiz..." Vai arī Liesma savus lasītājus par tādiem galīgi nesaprotošiem uzskata, ka atkārto un atkārto? Pāršķirstiet savu avīzi. Liesmā jau iepriekšējā gadā tūdaļ pēc lemšanas Saeimā visi šie ne jau gluži priecīgie likumi bija izstāstīti un skaidroti. Ja nu kādam advokātam ļoti vajag sevi reklamēt, tad sakiet, ka tā ir samaksāta publikācija, bet necentieties iestāstīt, ka likumu vēlreizējs pārstāstījums tiem Liesmas lasītājiem, kuri sevi pie vienreiz izlasītā nesaprotošajiem nepieskaita, ir vajadzīgs!...

Māriņam

Nesaprotu, kur problēma, ir apkopojums, ir piemēri, ja kaut kas nav skaidrs, raksti jautājumus, varbūt džeks atbildēs

Mārtiņš

Tā pat (mani par laimi tas neskar tfu tfu tfu) bet tas kas ir izdarīts ar bezdarbnieku pabalstiem ir vienkārši vāks....

@Rakstīja Viesis, 6. Janvāris 2016 - 19:47
Tu vispār izlasīji ko es rakstīju?

Vajag atkārtot un atkārtot

Mārtiņ, kā nesaproti, ka arī advokāta aizstāvim vajag atkārtot un atkārtot, tāpat kā iepriekšājā komentārā piesauktajiem neko neuztverošajiem studentiem!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri