17. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Vera, Vaira, Vairis

Par distanču slēpošanu Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Par distanču slēpošanu Valmierā

1. Ir mīts, ka, notiekot globālai sasilšanai, ziemas nav un nebūs. Ziema ir un parasti garāka nekā vasara, kuras aktīvā, atpūtai piemērotā daļa parasti nav garāka par 10 – 12 nedēļām, proti, nepilni trīs mēneši. Toties ziemas aktīvais, ziemas sporta veidiem piemērotais laiks nekad nav bijis mazāks par 10 nedēļām, kā tas bija 2017.-18. gada ziemā, kura uzskatāma par katastrofiski īsu. Šoziem (29.01.19.), izlaižot vienu nedēļu decembrī, Baiļi jau ir nostrādājuši astoņas nedēļas.

Skaidrs, ka klimats mainās un mainīsies, bet tas ir tāpat kā ar pasaules galu – ir skaidri zināms, ka tas būs, bet ne tik drīz.

2. Novērojumi ir tādi, ka cilvēkiem, kuriem nav izteikta sportiska interese, nepatīk tāpat vien apļot pa pļavu. Viņiem vajadzīgs piesnidzis mežs, kalni un lejas, vienu vārdu sakot, ļoti būtisks ir trases estētiskais noformējums.

3. Valmierā ir ideāla vieta šādas trases izveidei pie Daliņa stadiona Dīvaliņa pļavās un Atpūtas parkā pie estrādes. Šī trase būtu integrējama Valmieras komunālās saimniecības pārraudzībā, un sportam paredzētā nauda nemaz nebūtu jātērē.

Priekšrocības ir šādas:

– izcils ģeogrāfiskais novietojums;

– saistība ar stadionu – vieta slēpju nomai, trases uzturēšanai nepieciešamajai tehnikai, pārģērbšanās vietai;

– automašīnu stāvlaukums;

– ūdenstilpne sniega ražošanai;

– iespēja organizēt elektrības pieslēgumu.

4. Patlaban ir pieejama samērā lēta un efektīva sniega ražošanas un trases uzturēšanas tehnika. To visu iespējams apskatīt un novērtēt, piemēram, Madonā Smecersilā vai Rīgā, Siguldā, Priekuļos, arī Baiļos. Var arī aizbraukt uz 100 km attālo Otepi Igaunijā. Tur ir cits, pasaules līmenis. No igauņiem mēs esam atpalikuši uz visiem laikiem.

5. Loģiski būtu pilsētas taku un trašu tīklā integrēt arī Baiļus, bet tam ir vajadzīga politiska griba.

6. Baiļos pieredzi ieguvušie cilvēki tagad dalās ar zināšanām un īsteno savu uzņēmējdarbību dažādos projektos visās Baltijas valstīs, diemžēl izņemot Valmieru.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri