24. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Krišs, Eglons, Ksenija

Par ceļiem — neapmierinoša atzīme

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nule Māra Kučinska vadītā valdība svin divu gadu jubileju. Pats premjers, vērtējot līdz šim paveikto, izteicis gatavību vadīt Ministru kabinetu arī pēc 13. Saeimas vēlēšanām.

Par ceļiem — neapmierinoša atzīme

Tomēr ne visās nozarēs par valdības darbu ir sajūsmā. Tā, piemēram, biedrība Latvijas ceļu būvētājs, vērtējot Māra Kučinska valdības divos gados paveikto ceļu būves jomā tradicionālajā piecu ballu skalā, ir spiesta sasniegto rezultātu novērtēt ar apaļu divnieku.

Latvijas ceļu būvētāja valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš pamato šādu skarbu vērtējumu: «Lai gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš valdības darbu novērtē ar seši ar mīnusu (pēc 10 ballu skalas — G.V.), mēs liekam divnieku. Valdība nav panākusi Nacionālajā attīstības plānā nospraustā mērķa — Latvijas līdzsvarotas attīstības — sasniegšanu vai tuvošanos šim mērķim. Finansējums ceļu būvei ir nepietiekams, neveikto darbu deficīts turpina palielināties, ceļi kopumā ir slikti un kļūst vēl sliktāki, īpaši lauku apvidos, bet autobraucēji bojā transportlīdzekļus un cieš zaudējumus. Beigsies Eiropas Savienības finansējums, bet valdība tikai runā un sola. Taču nav zināms, vai 2019. gadā ceļu būvei un remontiem būs līdzekļi un vai tie būs pietiekami, lai nozare nesabruktu un cilvēki varētu braukt vismaz pa apmierinošas kvalitātes autoceļiem.

Biedrība Latvijas ceļu būvētājs jau vistuvākajā laikā labprāt paaugstinātu valdības darba novērtējuma atzīmi, taču tā ir jānopelna, un valdībai jābeidz uzvesties kā talantīgam, taču paslinkam skolēnam, kurš dara tikai to, kas patīk, bet sarežģītāku priekšmetu apgūšanu atliek uz pēdējo brīdi pirms valsts eksāmena vai arī cer, ka viss atrisināsies pats no sevis.»

 

APMIERINOŠI — NESANĀK. Var piekrist biedrības Latvijas ceļu būvētājs neapmierinošajam valdības darba vērtējumam par nepietiekamu finansējumu ceļu būvei un remontiem. Šim nopēlumam klāt piederētos arī Valsts akciju sabiedrības Latvijas valsts ceļi (bez)darbības izvērtējums, arī šis monopoluzņēmums taču strādā Satiksmes ministrijas pārraudzībā. Jau otrais gads, kopš Latvijas valsts ceļu pasūtītajā objektā blakus Valmierai stāv nepabeigti darbi, par kuriem uzņēmuma vienīgā balss uz ārpusi Anna Kononova, iespējams, arī tagad — tāpat kā Latvijas valsts ceļu vadības izbraukumā pie Vidzemes medijiem pērnā gada nogalē —  apliecinās, ka te patiesībā darbi notiek, taču tos vienkārši nevar redzēt. Nu, patiešām nevar! Tāds skats bija pērnā gada oktobrī, tāds skats te — tikai zem sniega — arī tagad.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri