Par bezsaimnieka dzīvniekiem Valmierā

- 31.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras dzīvnieku patversme reizēm saņem valmieriešu aicinājumus izbraukt uz dzīvnieku kolonijām, lai noķertu kādus pie kolonijas nepiederošus dzīvniekus. Lielākoties šīs kolonijas ir nelikumīgas, bet atbildība par dzīvnieku likteni ir jāuzņemas cilvēkiem, kas uzsākuši dzīvnieku barošanu un aprūpi.

Valmieras pilsētas pašvaldības 28.11.2013. saistošo noteikumu Nr.187 «Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas, uzskaites, turēšanas un izķeršanas kārtība Valmieras pilsētā» mērķis ir nodrošināt Valmierā veselīgu un tīru vidi, lai mājas dzīvnieku turēšana neradītu draudus cilvēkiem un dzīvniekiem, nodrošināt mājas dzīvnieku reģistrāciju un samazināt to radīto traumu skaitu, novērst dzīvnieku infekcijas slimību izplatību un dzīvnieku klaiņošanu.

Šie noteikumi nosaka, ka dzīvnieku īpašnieks vai turētājs nebaro dzīvniekus daudzdzīvokļu māju koplietošanas telpās. Personām, kas baro mājas dzīvniekus sabiedriskā vietā, jānodrošina barošanas vietas sakopšana. Šīs personas pienākums ir arī nodrošināt, ka dzīvnieks nerada netīrību daudzdzīvokļu māju koplietošanas un sabiedrisko ēku telpās, kā arī Valmieras sabiedriskajās vietās.

Bezsaimnieku kaķu izmitināšana māju koplietošanas telpās un ēkai pieguļošajā teritorijā ir atļauta tikai, ja ir saņemta rakstiska atļauja no zemes/telpu, kur paredzēts dzīvniekus izmitināt, īpašniekiem.

Dzīvnieku turētājs vai teritorijas, kurā dzīvo bezsaimnieka kaķis, apsaimniekotājs ir atbildīgs par normatīvo aktu ievērošanu attiecībā uz šo dzīvnieku turēšanu un labturību.  Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. un 7. pants nosaka, ka šiem dzīvniekiem nepieciešama gan sterilizācija, gan vismaz vienreiz gadā veterinārā apskate, slimajiem dzīvniekiem – ārstēšana, kā arī citi veterinārie pasākumi (vakcinācija, attārpošana u.tml.)

Nereti ir situācijas, kad pie cilvēka nepieraduši, mežonīgi dzīvnieki, par kuriem to atbildīgā persona nevēlas uzņemties atbildību, nonāk Valmieras dzīvnieku patversmē. Šādi gadījumi katrs tiek risināts individuāli. Ja iespējams, dzīvniekiem tiek meklēti jauni saimnieki. Nesocializējami, bīstami dzīvnieki tiek eitanizēti. Ja patversmē ievietotie dzīvnieki neizrāda agresiju, ir draudzīgi, tie tiek nodoti adopcijai.

Valmieras dzīvnieku patversme nesniedz pakalpojumu koloniju izveidei. Tā ir pagaidu dzīvesvieta bez saimnieka palikušiem mājas dzīvniekiem. Patversmē nav iespējams nodrošināt dzīvnieku uzturēšanu līdz mūža galam. Jāņem vērā, ka bez saimnieka palicis dzīvnieks ir tikai tas dzīvnieks, kura mirušajam saimniekam nav mantinieku.

Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem dzīvnieku var eitanizēt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vai atdot turējumā citai personai, ja 14 dienu laikā pēc dzīvnieka ievietošanas Valmieras dzīvnieku patversmē tā īpašnieks tam piederošo dzīvnieku neizņem no patversmes vai ja dzīvnieks nav identificējams. Lai nepieciešamības gadījumā dzīvniekus Valmieras patversmē uzturētu ilgāku laiku nekā noteikto 14 dienu minimumu, Valmieras dzīvnieku patversme ir pateicīga par praktisku atbalstu dzīvnieku uzturēšanā. Pašlaik aktuālas vajadzības ir kaķu sanitārās smiltis un suņu kakla siksnas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru