Panākums divu uzvaru vērtē

10.Janvāris, 2017

Tieši tā jāvērtē mūsu basketbolistu sestdienas vakarā iespētais principiālā mačā pret tuvāko sekotāju Olybet LBL čempionāta tabulā Baronu kvartālu.

Valmiera/ORDO – Barons kvartāls 100:89 (26:23, 24:20, 30:17, 20:29)

Mājiniekiem pirmoreiz sastāvā komandas jaunieguvums — vēl viens amerikāņu mazais Eštons Mičels. Kā spēle pierāda — ātrs, jaudīgs, ar labu metienu.

Kā aiziet sākums ar tradicionālo kombināciju Blaus – Laksa, tā turpinās! Abus savus pirmos metienus grozā trāpa jau starta piecniekā nākušais aizsargs Mičels, mājinieku starta ofensīvu (11:4) spēj bremzēt vienīgi baronu leitis un rezultatīvākais LBL vīrs Jogela, taču pamazām iespēlējas arī citi ciemiņi. Ar Mētras, Larsona un Krestiņina pūlēm rīdzinieki panāk izlīdzinājumu pie 23:23, tomēr ceturtdaļai punktu ar tālo liek Kaufmanis — 26:23.

Ar labu metienu precizitāti mājinieki turpina dominēt — kad pēc Jonāta, Mičela un Pita trejačiem puslaika beigās savējo trāpījis arī Kauča, tablo rāda plus 11 un 49:38. Vēl tāls Larsona trejacis un Gabrāna soda metiens par viesu tehnisko piezīmi, kad 20 minūtes pagājušas — 50:43 mūsējo labā.

Pēc lielā pārtraukuma tālšāvienu kanonāde mājinieku izpildījumā turpinās — vienu trejaci realizē Laksa, pa divām reizēm Kaufmanis un Bērziņš, kurš ar īpaši tālu metienu noslēdz 30 punktus vērto trešo ceturtdaļu, jau otro reizi noapaļojot mūsējo pārsvaru līdz 20 punktiem — 80:60.

ĀTRS UN TEHNISKS. Mūsu komandas jaunpienācējs ar 4. numuru — 28 gadus vecais un 181 cm garais amerikāņu aizsargs Eštons Mičels (Ashton Mitchell) savā pirmajā mačā Valmierā nāca starta sastāvā un nepilnu 17 minūšu laikā ar 50% precizitāti realizēja metienus, pa reizei rezultatīvi piespēlēja un pārtvēra bumbu, kā arī pieļāva 2 kļūdas. Edgara Vaivada foto