21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

Panākumi starptautiskajā olimpiādē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

17. aprīlī Jelgavas pilī notika Starptautiskā studentu matemātikas olimpiāde (ISMO), kurā sacentās labākie matemātikas studenti no lielākajām Latvijas augstskolām, Igaunijas un Lietuvas. 1. vietu individuālajā konkursā dalīja Undīne Kobitjeva no Vidzemes Augstskolas un Ingus Jānis Pretkalniņš no Latvijas Universitātes.

Panākumi starptautiskajā olimpiādē

Olimpiādei bija pieteikušies 36 dalībnieki no 10 augstskolām: 7 pašmāju studenti, 12 no Lietuvas (Šauļu Universitāte un Aleksandra Stulginska Universitāte), 3 no Igaunijas, kā arī vairāku Latvijas augstskolu studenti: no Rīgas Tehniskās universitātes, Ventspils Augstskolas, Vidzemes Augstskolas, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Daugavpils Universitātes un Latvijas Universitātes. Grupu darbā piedalījās arī LLU Erasmus+ apmaiņas studenti no Itālijas, Indijas un Bangladešas.

«Bija divas daļas — individuālā, kas lika palauzīt galvu, bet nebija pārlieku sarežģīta, tikai punktu diapazons nebija liels, tāpēc katra neprecizitāte ietekmēja gala rezultātu, un grupu daļa, kurā mūs sadalīja grupiņās ar citu skolu studentiem,» stāsta dalībniece no ViA Annija Viktorija Zaķe, studiju programmas «Informācijas tehnoloģijas» 1. kursa studente. «Kopumā diena bija izdevusies, lai gan mans sniegums varēja būt labāks. Ja būtu iespēja, tad noteikti piedalītos atkārtoti,» tā Annija.

Grupu darbā bija jāatrisina kāda problēma un ar atrasto risinājumu un risināšanas stratēģiju jāiepazīstina pārējie olimpiādes dalībnieki — tā jāprezentē. Grupas tika veidotas uz vietas pēc nejaušības principa tā, lai katrā grupā būtu pārstāvētas gan dažādas mācību iestādes, gan valstis (8 grupas, 5 dalībnieki katrā). Grupām tika dots arī papildu uzdevums — dalīties pieredzē par matemātikas studijām, noteikt kopīgo un atšķirīgo minētajās izglītības iestādēs, kā arī izteikt priekšlikumus matemātikas studiju pilnveidei.

«Esmu piedalījusies daudzās olimpiādēs, tāpēc šī nešķita tik grūta, taču laika individuālajam uzdevumam nedaudz pietrūka. Kopumā esmu apmierināta ar sasniegto rezultātu, lai gan zinu, ka varēju labāk, jo pieļāvu dažas neuzmanības kļūdas,» atzīst ViA studiju programmas «Informācijas tehnoloģijas» 1. kursa studente Undīne Kobitjeva, kura ieguva dalītu 1. vietu individuālajā uzdevumā.

LABĀKIE matemātikas studenti.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
24. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri