21. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

Pacilājoši svētki visai ģimenei

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vecāki sapulcējušies Valmieras pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Buratino», lai atzīmētu Ģimenes dienu. Katras grupiņas bērniem ir gandarījums par izveidoto priekšnesumu un iespēju to demonstrēt saviem vecākiem. Liels atbalsts tapšanas procesā ir skolotāju un audzinātāju palīdzība un iedrošinājums mazajiem māksliniekiem. Tāpat svarīga ir vecāku palīdzība skatuves tērpu darināšanā. Katram roka jāpieliek, lai iznāktu skaisti svētki.

Pacilājoši svētki visai ģimenei

Ģimenes diena ir ilggadēja tradīcija bērnudārzā «Buratino». «Mēs sākotnēji svinējām Māmiņu dienu. Bet patiesībā ģimene ir kas vairāk nekā tikai māmiņa, arī tēti, omītes un opīši ļoti aktīvi piedalās bērnu audzināšanā. Arī viņi apmeklē pasākumus,» stāsta PII «Buratino» vadītāja Baiba Valpētere. «Tradīcija ir ieviesusies tā, ka mūsu Teātra dienās bērni apgūst un iemācās mazus uzvedumus, arī paši mazākie. Divgadnieki piedalās, kā nu viņi prot. Izrādes, ko viņi grupiņās ir iemācījušies un spēlējuši šajā dienā, viņi atrāda Ģimeņu dienā arī vecākiem. Lielie bērni ir patstāvīgāki, mazākajiem palīdz auklītes un skolotājas. Viņas piedalās un iznes to galveno smagumu.»

Katrs pasākums prasa ieguldījumu sagatavošanās procesā. Mācību iestādes darbinieki izdomā pasākumu scenāriju, iemāca bērniem dziesmas, dzejoļus, teātra tekstu, palīdz sagatavot dāvanas ģimenēm, savukārt vecākiem nākas pielikt roku, darinot teātra tērpus mazajiem māksliniekiem. «Liels prieks par vecākiem, ka viņi ļoti aktīvi iesaistās tērpu darināšanā un taisa maskas. Tikko mazās bitītes bija dažādos tērpos. Tas ir liels gandarījums, ka vecāki piedalās visā procesā,» dalās vadītāja B. Valpētere.

PRIEKS BŪT KOPĀ. Pūcītes, pelītes, lapsiņas un bitītes no bērnudārza «Buratino» 7. grupas saskrējušas sveikt Ģimenes dienas priekšnesuma skatītājus. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri