18. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Pa iestaigātu taciņu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Pa iestaigātu taciņu

Kaut kur lasīju ieteikumu, ka zālienu izbradāšana esot pavisam vienkārši novēršama — vajagot tikai ļaut cilvēkiem iestaigāt taciņas un pēc tam tajos virzienos arī asfaltēt vai bruģēt celiņus. Taču mani māc pamatotas bažas, ka Valmierā tas diez vai izdotos, jo noteikti atrastos citādi domājošie, kam pirmajā vietā pašu ērtības, līdzīgi tiem velosipēdistiem, kuri iebraukuši melnu sliedi zālienā blakus trotuāram pašā pilsētas centrā. Pieļauju, ka kāds no viņiem dūšīgi cīnās par zaļu Valmieru, bet, kā jau mūsu sabiedrībā nereti vērojams, vārdi ne katrreiz mēdz saskanēt ar darbiem.

Diemžēl ieradumam ir milzu spēks. Kamēr A. Upīša un Beātes ielas ietves klāja vecais grumbuļainais asfalts, nevienam prātā nenāca spert kāju līdzās esošajā zālienā, taču, tiklīdz sākās bruģa klāšana, tika iemīdīta jauna taciņa. Lai arī trotuāra remonts noritēja gana raiti, tagad ne visi izmanto gludo klājumu, priekšroku dodot taciņai pat lietus laikā, kad tā dubļaina, kaut arī ieguvums ir tikai daži soļi un pāris sekundes.

Kādreiz taisnāko ceļu meklētājus centās apkarot ar bargiem brīdinājuma plakātiem Pa zālieniem staigāt aizliegts! vai salīdzinot ar ne visai cienījamas reputācijas lopiņiem. Praksē neviena no šīm metodēm gan neattaisnojās, tik vien kā veltīgi tika apvainoti lāga dzīvnieki. Arī šajā konkrētajā un citos līdzīga rakstura gadījumos atliek vienīgi apelēt pie līdzcilvēku godaprāta, lai viņi kā senāk atkal pārvietotos pa trotuāru, pie tam daudz kvalitatīvāku nekā iepriekšējais, ļaujot ataugt zālītei tur, kur tā koši zaļojusi gadu desmitiem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
3. Maijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

£U

Nevienam gan arī nav noslēpums, ka īpašums, kur atrodas, kāda laikraksta redakcija Upīša ielā, ir viens no nesakoptākajiem pilsētā. Gan pati, ēka, gan arī teritorija ap to. Varbūt tomēr derētu sakopt savu durvju priekšu!

Kolēģa taciņa

Pirms ķerties pie tik nopietna temata Cukura kungam vajadzēja vispirms palūkoties, kas tad ir šie pa taisno staigājošie. Viens no viņiem, kurš arī ielu regulāri slīpi šķērso, ir Cukura kunga darba kolēģis Kononova kungs. Labam draugam par tik slīpām taciņām pārmetumus gan varēja acīs pateikt, nevis rakstā "Liesmā". Laikam pārējās nopietnākās problēmas jau pilnīgi visas aprakstītas, tādēļ nu avīze jāaizpilda pat ar koleģim tieši acīs pasākāmo.

bradātāji

Tas "uzbrauciens" kā bērnudārznieku starpā: pats duraks...

Tas "uzbrauciens" kā b'
Pēc staigāšanas gada garumā pa būvlaukumu, pirmssvētku reizē beidzot gandrīz pabeigta Beātes un G.Apiņa ielas krustojuma apkārtnes labiekārtošana. Tieši šodien glīti nolīdzināta melnzeme un tagad pēc pavasara lietutiņa tikai gaidīt košu zālienu. Bet nē, desmitiem kāju tam pāri atkal slāj pa taisno un atstāj savas neglītās pēdas, kāds brašulis praties atzīmēties pat ar velosipēda sliedi. Tik vien vajadzētu, kā dažus soļus uz vienu vai otru pusi. Nožēlojami!

Meklējiet reģistros!

Cienītais(ā) £U, pirms runāt par ēkas, kur atrodas redakcija, durvju priekšu, būtu labi painteresēties, kam lielākā daļa šis teritorijas pieder. Mēdz teikt, ka privātīpašums esot svēta lieta pat Āfrikā!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri