20. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

Ozoli dāvās izturību

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā iepretim pārbūvē pašlaik esošajam Jāņa Daliņa stadionam, Atpūtas parkā, pagājušās nedēļas nogalē tika iestādīta spēcīgu ozolu audze.

Ozoli dāvās izturību

«Sportā vajag izturību, spītu, lai ietu līdz rezultātam un to sasniegtu. Spēku vajag arī treniņos, un tāpēc laikam likumsakarīgi, ka blakus topošajam un plašajam sporta kompleksam mēs stādām tieši ozolus,» sacīja Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene, kura ozolus stādīja kopā ar kolēģi, vieglatlētikas treneri Raiti Ravinski un kādreizējo audzēkni Megiju Stalberga, kura pati izlēmusi studēt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un mudināt bērnus un jauniešus pievērsties aktīvam dzīvesveidam.

Jauna ozolu audze Valmierā tika stādīta arī Pasaules talkas dienā, kad cilvēki 150 pasaules valstīs bija mudināti sakopt dabas un piemājas teritoriju, bet latvieši īpaši uzrunāti iestādīt savu laimes koku, godinot valsti tās simtgadē.

Latviešu kultūrā ozols ir ar dziļi simbolisku nozīmi saistīts koks, apliecinot mūsu nācijas izturību un spēku. Latviešu tautai tas ir arī Tēvzemes mīlestības apliecinājums. Kopā ar Valmieras Bērnu sporta skolas pedagogiem un audzēkņiem ozolu audzes stādīšanā piedalījās arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vidzemes Olimpiskā centra pārstāvji.

Jāpiebilst, ka iestādītie ozoli ir ieguldījums arī pilsētas koku stādījumu atjaunošanā, kas tiek ietekmēti gan pilsētas infrastruktūras pārbūves rezultātā, gan dabisku faktoru – koku novecošanās, bebru veikto postījumu – ietekmē.

SPĒKA SIMBOLS ir ozols, un tagad vairāki ozoli veidos audzi Valmieras Atpūtas parkā. Aizvadītās nedēļas nogalē tos stādīja sporta dzīves notikumos iesaistīti valmierieši, viņu vidū Raitis Ravinskis (no kreisās), Līga Dzene un Megija Stalberga. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Septembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri