Ozolā spriež par valstiskām un lokālām problēmām

7.Novembris, 2017
Laikrakstā

Valmieras uzņēmēju apvienības Ozols kārtējā sanāksmē bija allaž gaidīts ciemiņš — apvienības dibinātājs un pašreizējais Latvijas valdības vadītājs Māris Kučinskis. Pie valmieriešiem bija ieradušies arī viesi no kaimiņpilsētas — Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un Cēsu uzņēmēju kluba vadītājs Arkādijs Suškins, bet klāt neesošā Ozola biedra — Burtnieku novada domes priekšsēža Guntara Štromberga — uzdevumā sanāksmē piedalījās Burtnieku novada domnieks Kārlis Greiškalns.

Ievadā premjers lielos vilcienos pieskārās galvenajām valdības aktualitātēm, tika pieminētas vairākas jau paveiktās lietas, tostarp 2018. gada budžeta izstrāde, kura nāks ar vairākiem jaunumiem aprēķinos. Māris Kučinskis, komentējot jauno nodokļu rēķināšanā sagaidāmās problēmas, atsaucās arī uz savu grāmatveža pieredzi: «Tajā brīdī pēc nodokļu reformas, kad ieraudzīju parādāmies pirmos sludinājumus no privātfirmām, ka tās par naudu mācīs grāmatvežus, kā jaunos nodokļus aprēķināt, es uzrakstīju rezolūciju, ka valstij visiem grāmatvežiem par brīvu jānodrošina apmācības, kā pielāgot jauno nodokļu sistēmu esošajai. Varbūt uzrakstīšu vēl vienu rezolūciju! Protams, ka situācija drusciņ mainās, ja pie vienas naudas summas mainās nodoklis. Un grāmatveži ir diezgan konservatīva tauta, kaut arī debets un kredīts tika ieviests jau kurā gadsimtā...»

Premjers pastāstīja par aktuālāko valdības darbā, kur dienas kārtībā vairāki būtiski jautājumi. Vispirms jau iespējamā Latvijas Mobilā Telefona un Lattelecom apvienošana, par kuru joprojām vairāk jautājumu nekā atbilžu, tāpēc Ministru kabineta nostāja te pagaidām atturīgi nogaidoša. Te savu viedokli izteica arī Ozola biedrs un Latvijas Mobilā Telefona padomes loceklis Mariss Mežgals, viņaprāt, šajā procesā varētu sagaidīt arī kādu pavisam jaunu zviedru puses piedāvājumu.

UZTVER DAŽĀDI. Jaunceļamos īres namus ar 150 dzīvokļiem Valmierā, Mālu un Ķieģeļu ielā, joprojām uztver dažādi. Sava taisnība ir pašvaldībai, kura šī projekta realizāciju saista ar būtisku jaunu darba roku pieplūdumu pilsētas darba tirgū, savukārt īres namu nesto pozitīvo pārmaiņu oponenti uzsver pietiekami augstās plānotās īres cenas jaunajos dzīvokļos, kuras to potenciālie īrnieki nespēšot samaksāt, tāpēc jau pēc pāris gadiem jaunās daudzdzīvokļu ēkas pārvērtīšoties par nodzīvotām sociālajām mājām... Ir neoficiāla informācija par to, ka daļu no abu namu 150 īres dzīvokļiem varētu rezervēt saviem darbiniekiem akciju sabiedrība Valmieras stikla šķiedra, iespējams, arī Vidzemes slimnīca un vēl kāds no lielākajiem pilsētas uzņēmumiem. Varbūt tādā gadījumā šiem dzīvokļiem tiks dotēta arī daļa īres maksas?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru