Otrais veiksmīgais pagarinājums pēc kārtas

20.Janvāris, 2017

Trešdienas vakarā izbraukumā Igaunijas robežpilsētā Valgā mūsu basketbolisti nedēļas laikā Olybet LBL čempionātā jau otro maču pēc kārtas aizvadīja 45 minūšu garumā, un atkal viss beidzās mūsējiem laimīgi.

Valka/ValgaValmiera/ORDO 81:91 (19:19, 24:20, 13:19, 21:19, 4:14)

Viesi, kuri iztika bez Vairoga un Mičela, spēlē izmantoja 9 vīrus, mājinieki pretī lika 8, no kuriem trijotne — latviešu jaunie talanti Strupovičs un Žvīgurs, kā arī igauņu veterāns Lindmets — valmieriešiem sagādāja pamatīgas galvassāpes visā mača garumā. Un kā vēl viss būtu beidzies, ja Žvīgurs 32 sekundes pirms pamatlaika beigām nebūtu saņēmis piekto piezīmi... Lindmets tā paša iemesla dēļ beidza spēli minūti agrāk.

Visas 40 pamatlaika minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, ik pa brītiņam kādam no pretiniekiem veicot nelielu izrāvienu punktu ziņā. 13 reizes mainījās vadība spēlē, mājiniekiem lielākais pārsvars bija 9, viesiem — 10 punkti.

Īstā cīņa par uzvaru sākas 85 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Lindmeta piektās piezīmes abus soda metienus realizē Kaufmanis, panākot neizšķirtu — 73:73. Strupovičam neprecīzs metiens, Pitam kļūda, un 40 sekundes pirms fināla svilpes Strupovičs trāpa — 75:73. Viesiem pārtraukums, pēc kura piekto piezīmi pret Bērziņu uzsit Žvīgurs. Mūsu kapteinim nervi stipri, grozā abi divi sodiņi, un uz tablo atkal neizšķirts 75:75, kad jāspēlē pamatlaikā vēl 32 sekundes. Kad atlikušas 19 sekundes, atkal precīzs Strupovičs — 77:75. Mūsējie apspriežas, un pēc 3 sekundēm Kaufmanis no grozapakšas ir precīzs — 77:77. Šoreiz minūte apspriedei mājiniekiem, pēc tam Silavs un Pits vēl pagūst apmainīties neprecīziem trejačiem. Pagarinājums.

KAUČA IZŠĶĪRA SPĒLI. Tieši Jāņa Kaufmaņa (pa kreisi) precizitāte pamatlaika beigās un 7 pēc kārtas gūtie punkti pagarinājuma sākumā izšķīra mača likteni Valgā par labu Valmierai/ORDO. Edgara Vaivada foto