21. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Orķestris Signāls aicina uz brīvdabas koncertiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šovasar Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris Signāls piedalīsies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Gatavošanās svētkiem turpinās, taču pašlaik orķestra galvenā prioritāte ir jūnija trešdienu vakaros gaidāmie brīvdabas koncerti Trešdienu vakari pilsētas skvērā, kas jau otro gadu skanēs laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Orķestra diriģents Mārtiņš Birnis atzīst, ka ļoti vēlētos, lai brīvdabas koncerti izveidotos par ikgadēju tradīciju. «Galvenā ideja — vienkārši muzicēt Valmieras iedzīvotājiem un viņus priecēt ar pūtēju orķestra atskaņoto mūziku. Pirmajā koncertā, kas norisināsies 6. jūnijā, klausītājus priecēsim ar pasaulē populārām melodijām, savukārt nākamajos koncertos uzstāsies arī bigbends Valmieras puikas, kas galvenokārt izpilda džeza mūziku,» saka Mārtiņš Birnis.

Orķestris Signāls aicina uz brīvdabas koncertiem

Pūtēju orķestrim Signāls sezona bijusi ar lieliem izaicinājumiem. Gatavošanās skatei nenoritēja vienkārši. «Izveidojusies tāda interesanta situācija, ka cilvēki grib spēlēt, bet problēmas sagādā regulārs mēģinājumu apmeklējums. Jaunie cilvēki vairs nav tik apzinīgi,» atzīst orķestra diriģents, uzsverot, ka orķestris ir kā vienots mehānisms, kurā katra zobrata darbība ir ļoti nozīmīga, tieši tāpēc ir svarīgi, ka katrs dalībnieks apmeklē mēģinājumus.

Runājot par kopīgām aktivitātēm ārpus mēģinājumu telpas, Mārtiņš Birnis pastāstīja, ka orķestrim agrāk bijušas dažādas kopīgas tradīcijas, piemēram, laivu braucieni un koncerti ar citiem orķestriem, kuri noslēgušies ar jautru pasākumu dalībniekiem. «Gribētu, lai mums būtu vairāk šādu kopīgu aktivitāšu, bet viss apstājas pie tādas lietas kā dalībnieku vecums — orķestrī muzicē jaunieši no 13 gadu vecuma un ir vīri, kuriem jau 70. Atrast vienojošu aktivitāti, kas būtu saistoša visiem, ir gana sarežģīti,» atzīst diriģents.

«Nākamā sezona un turpmākie gadi gan orķestrim, gan citiem kolektīviem būs izšķiroši, jo redzēsim, kuri kolektīvi spēj pastāvēt un kuri ne. Ir spēcīga paaudžu maiņa. Jauniešiem vairs nav tik svarīgi nākt kopā un spēlēt, jo ienāk telefonu paaudze. Tiem tik ļoti nav vēlmes iesaistīties ārpusmājas aktivitātēs,» skaidro diriģents, piebilstot, ka tieši nākamajā sezonā orķestris tiks veidots tāds, ka spēlēs tikai tie, kuri tiešām to vēlas. Pūtēju orķestris rudenī uzsāks jauno sezonu un būs atvērts jauniem, muzicēt gribošiem dalībniekiem, kurus vieno vēlme spēlēt un iesaistīties vienota mehānisma veidošanā.

Diriģents savam orķestrim novēl izbaudīt gaidāmos svētkus un ticēt katram sev, vienlaikus aicinot ikvienu piedalīties vezuma vilkšanā, jo katrs, kurš spēlē orķestrī, uztur pūtēju tradīciju Valmierā.

SIGNĀLS koncertē pilsētas skvērā. Valmieras Kultūras centra foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri