25. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Māra, Marita, Mārīte

Organizāciju sadarbība ir liels ieguvums

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ekspresintervija ar Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāju KAIJU MUCENIECI.

KAIJA MUCENIECE
KAIJA MUCENIECE

Jums savas darbības laikā ir radies vērtējums par Valmieras sociālās jomas NVO. Kāds tas ir?

Valmieras pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2015.-2030. gadam paredz pilnveidot pašvaldības darbību, lai tā kļūtu iedzīvotājiem arvien pieejamāka, veicinot sabiedrības līdziesaisti un sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām. Mani priecē tas, ka lielākā daļa NVO ir darboties gribošas un varošas, dažas vairāk, dažas mazāk gatavas jauniem izaicinājumiem un pārstāv visdažādākās iedzīvotāju grupas.

Kādas ir būtiskākās problēmas pašvaldības un Valmieras sociālās jomas NVO sadarbībā?

Sadarbību vērtēju kā labu. Jebkura biedrība ir ieguvums, ja tās darbība ir vērsta uz mazaizsargātu personu grupu problēmu risināšanu, sociālās labklājības celšanu vai preventīvām darbībām, lai novērstu potenciāli lielākus riskus nākotnē. Varētu vien vēlēties, lai organizācijas vairāk par sevi stāstītu valmieriešiem, lepotos un aicinātu pievienoties jaunus biedrus, ar jaunu redzējumu un iniciatīvām.

Kas uzteicams šķiet Valmieras sociālās jomas NVO darbībā?

Te pieminēšu būtiskāko 2017. gadā. Biedrība «Kristīgais žēlsirdības centrs» reģistrējās Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā un nu ir pilntiesīgs sociālo pakalpojumu sniedzējs, pašās gada beigās nodibinājums «Fonds «Iespēju tilts»» sāka sniegt pakalpojumu «Atelpas brīdis», kas paredzēts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, invalīdu biedrība «Atspēriens» nosvinēja savas pastāvēšanas 25. gadadienu, ar jaunām iniciatīvām Valmierā ienākušas tādas labi pazīstamas organizācijas kā «Sarkanais Krusts» un «Samariešu apvienība».

Kādas galvenās tendences jūs vēlētos uzsvērt pašvaldības un Valmieras sociālās jomas NVO sadarbībā?

Valmieriešiem ir bijusi iespēja jau vairāku gadu garumā iepazīt Valmieras novada fonda aktivitātes, un ēka Garā ielā 10 nu jau tikai retajam saistās ar tehniskās jaunrades namu. Tajā mājvietu raduši un aktīvi darbojas jau pieminētais Valmieras novada fonds, arī «Fonds «Iespēju tilts»», bērnu invalīdu biedrība «Saulīte», dienas centrs «Stropiņš» un jaunatvērtais pakalpojums «Atelpas brīdis». Tāds stabils, ērti pieejams NVO centrs.

Tikpat nozīmīgu lomu pakāpeniski ieguvusi arī ēka Stacijas ielā 26, kurā veidojas otrs NVO centrs — biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» (bērnu dienas centrs, labdarības virtuve, tīrības telpa), biedrība  «Samariešu apvienība» ar mājas aprūpes biroju, biedrības «Latvijas Sarkanais Krusts» Valmieras nodaļa ar veselības istabu, apģērbu apmaiņas punktu, pārtikas paku izdales punktu.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri