24. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Krišs, Eglons, Ksenija

Olimpiskās ekspektācijas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Olimpiskās ekspektācijas

Faktiski jau šodien (ar oficiāliem treniņiem trijos sporta veidos), bet oficiāli piektdien ar svinīgo atklāšanu Phjončhanā (Dienvidkorejā) sāksies XXIII ziemas olimpiskās spēles. Kā vienmēr pirms šāda veida forumiem gaisā virmo dažāda veida ekspektācijas: cik medaļas kaklā kārs latvieši, vai spēles būs tīras, cik daudz kārtējo reizi politikai tiks ļauts iejaukties un vai izdosies sajust olimpisko garu?

Runājot par to, kas mūs interesē visvairāk — medaļām, prognozēs dzirdama mērena piesardzība. Un varbūt labi, ka tā, kaut droši vien lielais vairums tāpat būs dziļā neizpratnē, ja Martins Dukurs nepaņems zeltu. Mūsu Ošiem bobsleja renē par abiem kopā kaut kam jāsanāk, kaut konkurentu rinda pēc medaļām salīdzinājumā ar Sočiem ir teju dubultojusies. Ja es spēlētu azartspēles, tad savu naudu liktu uz mūsu kamaniņu braucēju stafetes komandu, kura šīs sezonas pēdējos divos Pasaules kausa posmos finišēja labāko trijniekā. Principā neiespējamā misija līdzīgi kā pārējiem biatlonistiem stāv priekšā arī Andrejam Rastorgujevam, jo ir skaidrs, ka medaļas savā starpā dalīs norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē un francūzis Martins Furkads, ja vien viņu sniegums nebūs katastrofāls. Piesardzīgs optimisms saistās arī ar ātrslidotāju Haraldu Silovu, kuram ir pa spēkam pacīnīties par godalgām masu starta distancē.

Medaļu sakarā piesardzīgi ir ne tikai latvieši, bet, piemēram, arī vācieši, kuri bobslejā, šķiet, koncentrējuši visus savus resursus un spēkus cīņā par zeltu ar korejiešiem (!?!). Daudz kur dzirdēts, ka krievu kā organizatoru darbības Soču spēlēs un korejiešu pieeja šajās gaidāmajās salīdzinājumā ir kā Lada pret Hyundai.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Olimpiskās ekspektācijas

Mums arvien vairāk sarodas šie kārklu angļi. Vai tad latviešu valoda ir tik nabaga, ka pat virsrakstos jālieto anglicismi? Jāņa Līgata zināšanai latviešiem ir skaists vārds "gaidas". Te varētu izmantot arī vārdu "cerības".

Kritika vietā. Gaidas - te

Kritika vietā. Gaidas - te būtu īstais vārds. Atvainojos!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri