20. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

OIK: tas ir vai nav nodoklis?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kopš neilga laika rēķinā par patērēto elektroenerģiju ir precīzi norādīts, cik jāmaksā par obligātā iepirkuma komponenti OIK. Tad nu mēģināsim noskaidrot, kas īsti ir OIK.

OIK: tas ir vai nav nodoklis?

Piekrītu Sergejam Gubinam no domnīcas Certus, tāpēc citēju viņu no portāla Delfi: «Būtībā OIK ir nodoklis. Tā nomaksa ir obligāta ikvienam elektrības lietotājam, tātad — ikvienam Latvijas iedzīvotājam (izcēlums mans — G.V.). Kādēļ atjaunojamās enerģijas ražošanas un koģenerācijas finansēšanai ir nepieciešams nodoklis? Vienkārši. Tādēļ, ka pretējā gadījumā tā nav konkurētspējīga, jo importētā elektroenerģija ir lētāka. Bet kāpēc nodoklis tiek ierakstīts rēķinā par elektrību? Lūk, tas patiesi ir labs jautājums. Un tas nebūt nav vienīgais.» Atļaušos Liesmā plašāk šo politiski ekonomisko lēmumu ķēdi neatšifrēt, tas būtu gari un arī garlaicīgi, tāpēc meklējiet portālā pie 26. februāra versijām Sergeja Gubina OIK anatomija.

Ir gan arī pretējs viedoklis. Atvainojos, ka to, anonīmu, paņēmu no portāla eliesma.lv, kurā asāku diskusiju bija izraisījis Vitālija Zača viedoklis Liesmas 14. februāra numurā Oficiāli Izdomāta Krāpšana (OIK). Lūk, citāts ar alternatīvu skaidrojumu: «Liesmas žurnālistiem gan vajadzētu saprast, vismaz nojaust, ka bez šiem LIELRAŽOTĀJIEM Latvijas ekonomikai, arī Valmierai izaugsmes nav. Tādēļ JEBKURĀ ŠĀDĀ AR ENERĢIJU saistītā jautājumā, pirms ieņemt vienpusīgu, noraidošu pozīciju, arī Liesmai ieteicams vispirms ieklausīties LIELRAŽOTĀJOS. Ja viņi pateiks, ka bez OIK arī Valmierā daudzi var bez darba palikt, žurnālistu uzbangotais sašutums par OIK noplaks ātri. Izšķirošais vārds jebkurā šādā jautājumā jāsaka TIKAI TIEM, KAS CILVĒKIEM DARBU DOD, nevis tiem, kuri sava vaļasprieka pēc pa reizei grib pašaudīties kādā šautuvē. Tie, kuri var atļauties patronas tērēt, pa nedzīviem mērķiem rībinot, droši vien kādu eiro vairāk var atlicināt arī samaksai par elektrību.

VIENA NO DAUDZĀM. Tepat Valmierai kaimiņos topošā SIA E Strenči koģenerācijas stacija.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri