Ogrē vienas ceturtdaļas par daudz

6.Oktobris, 2017

Trešdien Valmiera/ORDO Ogrē aizvadīja trešo spēli Olybet LBL čempionātā, sacenšoties ar šosezon teicami komplektēto mājinieku komandu. Kā zināms, valmieriešu sastāvā pagaidām tikai trīs pieredzējuši basketbolisti, visi pārējie vēl jauno talantu statusā.

BK OgreValmiera/ORDO 75:57 (22:15, 19:15, 14:20, 20:7)

Pēc Kaufmaņa soda metiena pabijuši vadībā ar 1:0, mūsējie pārējo spēles laiku bija iedzinējos. Līdz 5 punktu deficītam pirmoreiz izdevās pietuvoties 16. minūtē, kad trejaci trāpīja Elksnis — 28:33. Tomēr puslaiku ar 11 punktu pārsvaru pabeidza mājinieki.

Pēc lielā pārtraukuma viesi bija sasparojušies, un 28. minūtē, kad divreiz precīzus metienus bija realizējis praktiski bez maiņām — 33 minūtes — spēlējošais Kaufmanis, tablo rādīja mūsējiem cerīgus ciparus — vairs tikai 47:48... Trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē Elksnis vēlreiz panāca punkta deficītu (49:50), tomēr 30 minūtes ar diviem veiksmīgiem uzbrukumiem noslēdza mājinieks Atelbauers, kamēr Elksnis atbildēja tikai ar soda metienu — 55:50 Ogres labā.

Vēl ceturtās ceturtdaļas vidū pēc Kaufmaņa 2/2 no soda līnijas joprojām rezultāts bija viesiem cerīgs — 55:61. Turpinājumā mūsējie guva tikai 2 punktus (Iļjins un Elksnis no soda līnijas), kamēr mājinieki veica neapturamu izrāvienu 14:2, kas nodrošināja Ogres komandai pārliecinošu uzvaru ar 18 punktu pārsvaru — 75:57.

Punktus mūsējiem guva: Iļjins 16+8AB+4 kļūdas (ef. koef. +11), Elksnis 13+5AB+5RP+3 kļūdas (+18), Kaufmanis 9+3AB+4 kļūdas (0), Jansons 5+3PB (+7), Hāzners 5+3 kļūdas (-1), Adiņš 4+3 kļūdas (-1), Vīksne 3+4AB (+7), Miška 2+4AB (+7). Ogrēniešiem rezultatīvākie: Pozņaks 21+3AB+4RP+2PB+3 kļūdas (+19), Jānis Antrops 10 (+4). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:38%, trīspunkti 19%:42%, sodi 77%:60%, AB 44:36, RP 21:13, PB 11:5, BM 1:0, kļūdas 14:20, komandu ef. koef. summas 88:52.

Joprojām panikai nav iemesla. Jāpierod pie domas, ka šosezon virslīgā ir četras komandas, kurās praktiski nav caurumu komplektācijā ar pieredzējušiem basketbolistiem (BK Ventspils, VEF Rīga, BK Ogre un BK Jūrmala), kamēr pārējās piecās, arī Valmiera/ORDO, daudz jaunu un perspektīvu spēlētāju, kuriem vienkārši pietrūkst augsta līmeņa spēļu pieredzes. Basketbola gudrību apgūšana viņiem būs skola, kura maksā naudu — zaudējumus spēlēs, un ar to jārēķinās arī Valmieras basketbola līdzjutējiem. Protams, neierasti ir nesenos Latvijas čempionus redzēt turnīra tabulas astotajā ailītē ar trim zaudējumiem kabatā, taču komanda cīnās. Mūsējiem turpinās izbraukuma spēles, nu jau pret nosacīti līdzīga līmeņa komplektācijas pretiniekiem — sestdien Valmiera/ORDO spēlēs Liepājā un 14. oktobrī uz Latvijas un Igaunijas robežas pret Valka/Valga komandu. Par Valmieru!

NOKAVĒJIS. Valmieras/ORDO augumā raženākais vīrs Viktors Iļjins šoreiz aizsardzībā nokavējis Ogres slaidā puiša Gunta Sīpoliņa lidojumu, kas beidzas ar bumbas triecienu cauri groza tīkliņam. Ritvara Raita foto