Ogre atņem Valmierai pirmos punktus

- 16.Maijs, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 5. kārtā VALMIERA GLASS VIA sestdien J. Daliņa stadionā cīnījās neizšķirti — 1:1 (1:1) ar FK Ogre.

Par šajā spēlē redzēto varētu izteikties arī ļoti īsi — teātris, precīzāk — vienas komandas teātris. Spēles pirmais puslaiks vēl aizritēja līdzvērtīgā cīņā, bet otrajā laukumā spēlēja tikai vieni, proti, valmierieši, otri tikai atsitās, pārstāja spēlēt futbolu un izvēlējās tēlot. Piedodiet, bet tāds futbols mums nav vajadzīgs — piesaucot veco labo krievu izteicienu.

Abi vārti spēlē tika gūti pirmajās 20 minūtēs. Pirmie rezultātu atklāja viesi, kad 13. minūtē savā soda laukumā kļūdījās kāds no valmieriešu aizsargiem, izpildot pārkāpumu pret ogrēnieti, tā nopelnot 11 m soda sitienu, kuru precīzi realizēja ukraiņu leģionārs, populārā tautieša Andrija Ševčenko uzvārda brālis Vjačeslavs. Jāpiebilst, ka Ogres sastāvā laukumā devās vairāki šīs valsts pārstāvji. Valmierieši atbildēja gana ātri — jau pēc divām minūtēm labi otrajā stāvā ar vārtsargu pacīnījās Alvis Dubovs, pēc kā bumba atlēca pie nepiesegtā Valta Jaunzema, kurš to savukārt raidīja pilnīgi nepiesegtajos pretinieku vārtos — 1:1. Vēl pirmajā puslaikā laba izdevība panākt pārsvaru rezultātā radās Dubovam, diemžēl bumba no vārtu staba atlēca paralēli vārtu līnijai un tieši vārtsargam rokās.

Sākoties otrajam puslaikam, ogrēnieši pilnībā nosēdās aizsardzībā — neba brīnums, jo viņu treneris Igors Troickis savulaik izlasē Starkova pakļautībā tā vien tika spēlējis. Likās, tikai laika jautājums, kad mūsējie šo aizsardzību uzlauzīs, ja vien sarkano kartīti no tiesneša Andra Utināna puses nenopelnītu Artūrs Pallo. Arī mazākumā turnīra līderi turpināja iesākto — uzbruka un mazliet mulsa no tā, ka viņu pretinieki nedara to pašu, pie tam būdami vairākumā. Spēles pēdējās 25 minūtēs sākās manis piesauktais teātris — ogrēnieši atklāti pārkāpa noteikumus, tēloja, vilka gumiju, beigās izpelnoties arī atklātas sanākušo skatītāju pretenzijas. Vēsu galvu saglabāja Utināns, visu nolasot un iztulkojot pēc sava prāta — tāpēc arī tik daudz kartīšu. Visā šajā farsā nekādi nevedās valmieriešiem — izdevības bija, bet to realizēšana stipri vien piekliboja.

Gala rezultātā tika zaudēti pirmie punkti šajā sezonā, tā turnīra tabulā vēl saglabājot līderu pozīcijas, bet nonākot jau līdzās Grobiņas SC, kurai arīdzan 13 punkti.

Nākamo cīņu VALMIERA GLASS VIA aizvadīs šosvētdien Olainē pret FK Progress/AFA Olaine, kurai šī sezona nebūt nav iesākusies, kā tā bija plānos rakstījusi, — jau divi zaudējumi.

VALMIERA GLASS VIA FK Ogre 1:1 (1:1)

Vārti: V. Jaunzems 20’ — Ševčenko 13’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: V. Jaunzems 64’ — Ševčenko 58’, Ahmetovs 69’,  Makarovs 75’, Priedēns 79’+89’, Sokoļskis 82’, Gūtmanis 90’+1

Noraidījumi: Pallo 58’

Sastāvi: Arnavs (v), Dubro (U. Bērziņš), Sietiņsons, Jākabsons, Cipe (82’ Lūsiņš), V. Jaunzems, A. Jaunzems (59’ Velme), Miķelsons, Ērglis (k), Pallo, Dubovs — Vaņins (v) (46, Gūtmanis), Garbars, Ševčenko (73’ Jerjomenko), Priedēns, Ahmetovs, Macuks, Makarovs (76’ Fjodorovs), Sokoļskis, Radčenko, Kondratjevs (k), Muižnieks (57’ Sputajs).

Spēles tiesnesis: Andris Utināns

KOMANDA. Valmieriešu sākumsastāvs spēlē pret FK Ogri: 1. rindā no kreisās Roberts Cipe, Mārtiņš Dubro, Artūrs Pallo, Valts Jaunzems, Madis Miķelsons, 2. rindā no kreisās Alvis Jaunzems, Alvis Dubovs, Kārlis Jākabsons, Elvis Arnavs, Elmārs Sietiņsons un Mārcis Ērglis.