24. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Boļeslavs, Bērtulis

Nozog Latvijā, atrod Lietuvā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Saldus novada pierobežā reizi trīs mēnešos notiek kopīgi Saldus un Mažeiķu policistu reidi. Viņi brauc vienā automašīnā vai nu Lietuvas pusē, vai pa Latvijas pagastiem – Vadaksti, Rubu, Ezeri, Nīgrandi.

Nozog Latvijā, atrod Lietuvā

"Šādā veidā veicina sadarbību, policisti apmainās ar kontaktiem, lai gadījumā, kad vajadzīga steidzama saziņa, varētu vērsties vieni pie otriem," pastāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Juris Šneiders.

Pierobežā Latvijas pusē vairākkārt ir nozagta lauksaimniecības tehnika, un aizdomas bijušas, ka tā aizvesta uz Lietuvu. Tādos gadījumos Saldus policistiem jāziņo Starptautiskās sadarbības birojam, bet, lai informētu ātrāk, viņi pa tiešo sazinās ar policistiem Mažeiķos. Varbūt tajā brīdī traktors brauc pa Mažeiķu rajona ceļiem… "Nozagto tehniku izsludina starptautiskā meklēšanā, un ir bijuši gadījumi, ka pie mums nozagtu traktoru atrod Lietuvā, krūmos noslēptu," turpina J. Šneiders.

Kopīgajos reidos noziedznieki nav aizturēti, galvenokārt sastādīti protokoli par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Mūsu pusē par ātruma pārkāpumiem aiztur Lietuvas pilsoņus, savukārt Lietuvā – Latvijas pilsoņus. Tādu gadījumu gan nav izteikti daudz. "Pēdējā patrulēšanā, kas bija Lietuvā, apturēja automašīnu, kurai izpūtējs bija pārveidots pārāk skaļš. Tad brauca uz vietu, kur varēja nomērīt decibelus, un automašīnas skaļumu samazināja. Ir dežurēts Mažeiķos pie skolām un pārbaudīts, vai skolēni nesmēķē, viņiem aizrādīts.

Abu valstu policistiem regulāri notiek arī kopīgas mācības, pēdējās bija Lietuvā par pārrobežu vajāšanām. "Es domāju, ka pierobežas iedzīvotāji var justies droši. Tur noziedzība nav lielāka kā citās vietās," optimistiski apgalvo J. Šneiders.

Gar Latvijas un Lietuvas robežu tek Vadakstes upe. Pierobežā policijas darbam jābūt saskaņotam pat starpvalstiski, pārliecinājušies kārtības sargi. Agritas Maniņas foto

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri