Novada svētki – no Līgo kalna līdz Mēru muižai

- 29.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās trešdienas pusdienlaikā, kad esam ieradušies Smiltenes Kultūras centrā, tajā šiverējas jauni cilvēki, mazajā zālē iekārtojot vēlēšanu iecirkni, kuram jau vakarā jāuzņem pirmie Eiropas Parlamenta vēlētāji. Jaunas meitenes sastopam arī Kultūras centra vadības otrā stāva kabinetos – iestādes vadītāju ILZI JĒKABSONI, kas šajā amatā strādā 5 gadus no 2014. gada 12. februāra, atbildot tieši par kolektīviem, gādājot tiem nepieciešamās lietas, transportu uz skatēm, telpas mēģinājumiem, sastādot budžetu, aizstāvot to un pēc tam arī apgūstot, un māksliniecisko vadītāju MADARU MŪRNIECI, kas savā postenī ir no 2015. gada jūlija, rūpējoties par pasākumiem un plāniem, scenārijiem un režiju – galvenokārt par visu, kas notiek uz skatuves. Tāpat viņa strādā ar sociālo tīklu kontiem – facebook, twitter, draugiem, kā arī ievieto galerijas novada mājaslapā.

Kultūras centra paspārnē ir lietišķās mākslas studija, kas atrodas citā ēkā tepat netālu, un vēl tā apsaimniekošanā ir Jāņukalna estrāde, tāpat Kultūras centra pārraudzībā ir arī kino ar 81 skatītāju vietu – viens no kvalitatīvākajiem un modernākajiem reģionā, kas tiek uzskatīts par Smiltenes lepnumu, jo ne visām pilsētām tāds ir, – apmeklētāju skaits ar katru gadu aug, pateicoties prasmīgi izvēlētam repertuāram, kurā iekļautas gandrīz visas Latvijas simtgadei veltītās, kā arī bērnu auditorijai piemērotās filmas.

Cik pavisam kolektīvu darbojas Smiltenes Kultūras centrā?

Ilze: Mums šobrīd pilsētā aktīvi darbojas desmit kolektīvi: četri kori, pūtēju orķestris, Tautas teātris, folkloras kopa, vidējās paaudzes deju kolektīvs Ieviņa, jauniešu deju kolektīvs Buki un Tautas lietišķās mākslas studija Smiltene. No tiem divi ir pilnīgi jauni – jauktais koris LidoJums un jauniešu deju kolektīvs Buki, par ko mēs ļoti priecājamies, jo šajā ziņā esam nedaudz unikāli un varam būt lepni par to, ka pēc Dziesmu svētku gada nevis kāds kolektīvs izčibējis, bet gan tieši radies vēl klāt, tāpat vidējās paaudzes deju kolektīva sastāvs ir tik kupls kā nevienu sezonu viņu pastāvēšanas vēsturē.

Jauniešu koris LidoJums izveidojās no vidusskolas absolventiem, kuri savulaik dziedājuši skolēnu korī Lido – abus šos kolektīvus vada Valda Sedola. LidoJums līdz šim ar spēcīgu koncertprogrammu uzstājies valsts svētkos novembrī kopā ar skolas kori Lido, tā izskanēja arī 17. novembrī Valkā kopā ar Mirage Orchestra un solistiem Antru Stafecku un Andri Ērgli, pēc tam vēl dziedāja Ķīpsalā starptautiskā deju konkursā, bet pēdējā uzstāšanās korim bija Alvila Altmaņa autorkoncertā kopā ar Smiltenes mūzikas skolas absolventu bigbendu. Arī pārējiem koriem – Vidzemītei, Pakalniem un senioru jauktajam korim Mežābele – ir pilni sastāvi, visi aktīvi darbojas un koncertē, katram ir savs atšķirīgs darba stils, sasniedzamie mērķi un atšķirīga repertuāra izvēle.

VISI VIENKOP – Smiltenes 10 amatierkolektīvi pēc sezonas atklāšanas koncerta Atmiņu albums ar pilsētas galvu Gintu Kukaini centrā. Agņa Meldera foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru