24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

Notiks trešais starptautiskais teātra festivāls jauniem cilvēkiem „NoMadI”

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau otro reizi Valmierā radošā apvienība „NoMadI” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru rīko teātra festivālu jauniem cilvēkiem „NoMadI”. Šī gada festivāla programma piedāvās dažādu mūsdienu skatuves mākslas formu – teātra, dejas, cirka un objektu – teātra izrādes no četru Latvijas nevalstisko profesionālo teātru un trīs ārvalstu kompāniju izpildījumā.

Notiks trešais starptautiskais teātra festivāls jauniem cilvēkiem „NoMadI”

Atšķirībā no pagājušā gada, šogad izrādes būs skatāmas arī Valmieras integrētajā bibliotēkā un Valmieras Drāmas teātrī. Tomēr galvenā festivāla norises vieta, kā jau ierasts, būs Dīvaliņa pļavas, jo viens no festivāla mērķiem ir atspoguļot teātra mākslas un kultūras integrācijas iespējas publiskā un dabiskā vidē.

Festivāls jauniem cilvēkiem „NoMadI” uz izrādēm aicina visa vecuma teātra mīlētājus, kuri ir gatavi neparastiem mākslas piedzīvojumiem.

Ģimenēm ar maziem bērniem (no trīs gadu vecuma):

Jaunās režisores Ingas Tropas izrāde „Kā saule gadījās” stāstīs par to, kā radušies saule, zvaigznes, mēness, ūdens un cilvēki. Bērniem kopā ar aktieriem būs iespēja ne tikai izzināt pasaules noslēpumus, bet arī iecept tos kraukšķīgos cepumos, kurus uz vietas varēs ar gardu muti notiesāt.

Izrāde būs skatāma: 8.augustā plkst.18.30 un 9.augustā plkst.11.00 Dīvaliņa pļavās.

Laikmetīgās dejas kompānija no Igaunijas „United dancers of Zuga” ar savu izrādi „Zuga zuug zuh-zuh-zuh” aicinās skatītājus jautrā ceļojumā, kura laikā ar dejas un rotaļu palīdzību iepazīt sava ķermeņa iespējas. Tā ir izrāde, kurā kājas iet, skrien, lec un krīt; rokas plaukšķina, plivinās un ķer; galvas griežas un klanās; acis mirkšķinās un dejo. Izrāde saņēmusi Igaunijas teātra balvu kā labākā bērnu izrāde, kā arī ieguvusi Igaunijas Neatkarīgās Dejas balvu.

Izrāde būs skatāma: 9.augustā plkst.13.00 Dīvaliņa pļavās.

Festivāla īpašais notikums – radošās apvienības „NoMadI” objektu teātra izrādes „Ziemas māja” pirmizrāde. Galvenais varonis Mārtiņš kopā ar vectēvu gaida no darba pārrodamies savus vecākus. Abi varoņi dodas dīvainos ceļojumos apkārt pasaulei – uz šķūnīti pēc malkas, lidojumā uz mēnesi, kā arī pabarot suni Miksīti. Izrāde būs pasaules kārtības mācīšanās ar dabas izzināšanas palīdzību. Izrādē izmantotas režisora Mārtiņa Eihes bērnības atmiņas par attiecībām ar vectēvu Antonu Āboliņu, kurš bija vairākkārtējs PSRS čempions grieķu-romiešu cīņās, strādājis par gaļas izcirtēju tirgū un uzcēlis lauku mājas, kurās Mārtiņš pavadīja savu bērnību.

Izrāde būs skatāma: 9.augustā plkst.19.00 un 10.augustā plkst.11.00 Dīvaliņa pļavās.

Tiem, kas jau iet skolā:

Divu pasaulē plaši pazīstamu un atzītu žonglieru Patrika Elmnerta un Vesa Pedena (Zviedrija un ASV) izrāde „Vidū dzimušais” būs aizraujošs priekšnesums ģimenēm ar bērniem (no piecu gadu vecuma). Tā ir izrāde bez teksta, kurā abi cirka mākslinieki pēta cilvēka, telpas un lietu attiecības, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, ko nozīmē būt iejūtīgiem un uzmanīgiem vienam pret otru un apkārtējo vidi. „Vidū dzimušais” ir neticami veikls, precīzs un skaists žonglēšanas, dejas un teātra mākslas apvienojums.

Izrāde būs skatāma: 9.augustā plkst.21.00 Valmieras Drāmas teātrī.

Pusaudžiem no 12 gadu vecuma Goda teātris piedāvā savu jaunāko izrādi „Tikai nesaki nevienam”. Režisors Leons Leščinskis un jaunie aktieri no Liepājas stāstīs par meiteni, trīs puišiem un viņu savstarpējām attiecībām. Izrāde pamatā ir latviešu jaunās dramaturģes Rasas Bugavičutes luga, kas veidota tā, lai būtu interesanta ne tikai pusaudžiem, bet arī vecākiem un skolotājiem.

Izrāde būs skatāma: 10.augustā plkst.13.00 Dīvaliņa pļavās.

Jauniešiem, viņu vecākiem un teātra gardēžiem:

„Dirty Deal Teatro” šogad festivālā piedalās ar ļoti aktuālu, smieklīgu un reizē dompilnu mono izrādi „Nacionālās attīstības plāns”. Tā ir dramaturga un aktiera Jāņa Baloža un režisora Valtera Sīļa reakcija par kādu nesen pieņemtu dokumentu, kurš paredz, ka Latvijas iedzīvotāji pēc septiņiem gadiem būs divreiz turīgāki, izglītotāki un laimīgāki. Šī būs izrāde cilvēkiem, kas domā par savu nākotni un negrib būt „cērpamas aitas”.

Izrāde būs skatāma: 8.augustā plkst.20.00 Dīvaliņa pļavās.

Neparastākā festivāla izrāde „Klusais sējums” tiks demonstrēta Valmieras integrētajā bibliotēkā. Tās radītāji Tims Etčels un Ants Hemtons (Lielbritānija) ir vieni no Eiropas vadošajiem teātra režisoriem, kuru māksliniecisko meklējumu centrā ir jauna teātra valoda un izteiksmes līdzekļi. „Klusais sējums” ir maģiska izrāde, kas ieved skatītājus grāmatu un bibliotēku burvībā. Tā ir interaktīva izrāde, kurā tiek atklāti lasīšanas pieredzes noslēpumi. Izrāde, kas ar audioteksta palīdzību un telpas īpašo noskaņu ievedīs skatītāju savas apziņas dzīlēs. Izrāde ir ļoti intīma, tādēļ to vienlaicīgi var piedzīvot tikai seši cilvēki.

Izrāde būs skatāma: no 7.-9.augustam plkst. 11:00, 11:15, 11:30, 11:45, 12:00, 12:15, 12:30, 12:45, 13:00, 13:15, 13:30, 13:45; 14:00, 14:15, 14:30, 14:45, 15:00, 15:15, 15:30, 15:45, 16:00 Valmieras integrētajā bibliotēkā. Izrāde būs angļu valodā.

Plašāka informācijas par izrādēm: www.nomadi.lv

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri