16. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Glorija, Banga

Noslēdzies Latvijas BMX čempionāts

Reģistrēties, lai varētu balsot

Noslēdzies 22. Latvijas nacionālais BMX čempionāts. Ar skaistu sezonas pēdējo 6. kārtu BMX sacensības tika aizvadītas šeit pat Valmieras BMX velotrasē. Svētdienā, 5. septembrī sacensībām laiks bija ļoti pateicīgs. Nelija ne lietus, ne bija liels vējš, bet spīdēja saulīte, un tas arī šosezon vēl vienu no beidzamajām reizēm palutināja braucējus.

Valmieras BMX kluba „Tālava” biedri bija parūpējušies par lielisku trases kvalitāti. Arī skatītāji bija savā vietā, kas atbalstīja savus pašmāju braucējus vienās no šī gada beidzamajām sacensībām. Šī sezona ir tiešām bijusi bagāta ar veiksmīgiem Valmieras kluba braucēju sasniegumiem, protams, vislielākais prieks par Māra Štromberga divkārtējo NBL BMX titulu ASV un Pasaules čempiona titula atgūšanu, protams, lieliskus panākumus parādīja arī „Tālavas” braucēji Kristers Taims, kurš Pasaules čempionātā ierindojās 7. vietā, bet Kristers Lejiņš ieguva sudraba medaļu. Arī mēs pievienojamies apsveicēju pulciņam!!!

Bet nu tagad mazliet vairāk par pašiem mačiem. Pašmāju braucējiem mājas trasē braukt ir liela priekšroka, jo pārzina visas trases īpatnības un labākās trajektorijas, tas arī varētu būt viens no izskaidrojumiem par labajiem rezultātiem. Tātad – pirmās sacensības arī aizvadīja jaunākā kluba braucēja Līva Glāzere, kura savā vecuma grupā izcīnīja 1. vietu. Lielisks sākums. G15+ grupā uzvaru izcīnīja Sandra Aleksējeva, kas pārstāv gan Smiltenes BJSS, gan „Tālavas” klubu. CR grupā 3. un 4. vieta attiecīgi G. Jaunzemam un R. Treimanim.B-6 & jaunāki grupā 1. vietu izcīnīja jaunākais kluba braucējs Mārtiņš Treimanis! B-9 grupā pārliecinošu sniegumu parādīja E. Glāzers, B-10 grupā 5. vieta R. Liepiņam, B-11 grupā 3. un 6. vieta attiecīgi A. Bērziņam un M. Strazdiņam. B-13 grupā pārliecinoši labākais bija V. Ceplītis, bet 3. vietā ierindojās K. Virskulis, un B-14 grupā 4. vietu ieguva D. Pundurs un B-15 grupā M. Blūms izcīnīja arī godpilno 4. vietu. Pēc ļoti aizraujoša brauciena M19+ grupā 3. vietā ierindojās vecākais un pieredzes bagātākais kluba braucējs J. Vanags, bet 5. vietā E. Bedrītis. JM grupā visas dienas garumā fantastisku sniegumu demonstrēja K. Lejiņš, kurš neatstāja saviem pretiniekiem nekādas iespējas. Bet pašā ātrākajā EM grupā 1. vietu izcīnīja Artūrs Matisons, 2. vietā ierindojās Edžus Treimanis, bet 4. vietu ieguva Toms Skujiņš.

Šīs sacensības tiešām bija ļoti aizraujošas, jo katrā braucienā sekoja intriga līdz pašai finiša taisnei. Bija neredzēti manevri, neticamas apdzīšanas un skaisti lēcieni. Katrs brauciens dažās grupās bija izšķirošs, jo notika joprojām cīņa par LV čempiona titulu. Un arī B-9 grupā Edvards Glāzers izcīnīja LV čempiona titulu, kā arī grupā B-13 to izdarīja V. Ceplītis, JM grupā to izdarīja arī Kristers Lejiņš, un arī G15+ grupā to izdarīja Sandra Aleksējeva.

Šo sestdien 11. septembrī sacensības notiks jaunajā Jelgavas sporta kompleksa BMX trasē, bet svētdien 12. septembrī tiks aizvadīta Baltijas kausa 3. un fināla kārta Šauļos (Lietuva), kur arī noskaidros Baltijas čempionus.

18. septembrī ASV risināsies Pasaules superkrosa posms BMX, kur dalību pieteikuši vismaz 7 sportisti no Latvijas, tai skaitā arī Štrombergs, bet 9. oktobrī pēdējais superkrosa posms notiks Francijā, Frejus pilsētā.

Valmieras BMX klubs arī aicina jaunus dalībniekus pievienoties šim sporta veidam. Viss, kas jums ir vajadzīgs ir bmx tipa velosipēds, un jebkāda riteņbraukšanas veida ķivere iesākumam. Iestāties variet atnākot vienkārši uz kādu no treniņiem trasē (treniņi notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās plkst. 18,00) Vairāk informācijai zvaniet kluba trenerim pa tel. 26498479 – Edžus, vai 22374522 – Gatis.