24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Noslēdzies energoefektivitātes projekts PII “Auseklītis” Kocēnu novadā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ir noslēdzies Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansētais projekts “Energoefektivitāti paaugstinošu ieguldījumu veikšana Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Auseklītis””.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

PII “Auseklītis” pakalpojumus sniedz divās atsevišķās ēkās, bērnus izglītojot gan Kocēnos, gan Rubenē, kur izveidota filiāle. Kopumā abās iestādēs šobrīd ir 263 audzēkņi. Projekta vispārīgais mērķis ir Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādes ēku energoefektivitātes paaugstināšana. Projekta īstenošanas rezultātā jāsasniedz oglekļa dioksīda rādītājs 125885 kg gadā un uz katru KPFI finansēto latu jānodrošina vismaz 0,721 kg CO2 samazinājums.

Lai uzlabotu siltumnoturību, tika veikti renovācijas darbi PII “Auseklītis” Kocēnos un Rubenē, nosiltinot sienas, jumtu un nomainot logus. Izbūvēta ventilācija ar rekuperāciju, lai samazinātu enerģijas zudumu - sistēma atgūs līdz pat 70% siltā gaisa, kas citādi tiek izlaists atmosfērā. Ventilācijas ierīkošana nodrošinās izdevumu optimizāciju, palielinot ietaupītās siltumenerģijas apjomu. Projekta aktivitāšu īstenošana sekmēs 441,57 Mwh/gadā enerģijas patēriņa samazinājumu. Ieguldījums ēkās samazinās tās uzturēšanas izmaksas un paildzinās lietderīgās kalpošanas laiku.

Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Auseklītis" vadītāja Inese Sudraba stāsta: “Šis projekts ir bijis kā liels piedzīvojums – no piedalīšanās plānošanas darbos, līdz realizēšanai un sadarbībai ar celtniekiem. Pateicoties Kocēnu novada domei, bērnudārzā Kocēnos ir izveidota arī jauna nodarbību telpa, izremontēti divi koridori. Darbos iesaistījās arī audzinātājas un auklītes – špaktelēja, gruntēja, krāsoja. Arī bērnu vecāki ieguldīja savu artavu – tīrīja, kārtoja, pieskrūvēja skapīšus un veica citus darbus, lai sagatavotu telpas apdzīvošanai un otrajās mājās tiktu sagaidīti mazie iemītnieki”.

Projekts “Energoefektivitāti paaugstinošu ieguldījumu veikšana Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Auseklītis”” tika realizēts KPFI atklāta projektu konkursa “Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai” ietvaros (līguma Nr. KPFI-15.1/95). Projekta kopējās izmaksas ir Ls 337 551, kuras sedz Klimata pārmaiņu finanšu instruments un Kocēnu novada dome.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri