Noskaidro Ledus Gladiatoru uzvarētājus

- 1.Marts, 2018

Šodien ar pēdējām finālsacensībām 6. klašu grupā Vidzemes Olimpiskajā centrā noslēdzas skolu slidošanas sacensību Ledus Gladiatori septītā sezona. Šīs nedēļas pirmajās trīs dienās jau tika noskaidroti uzvarētāji piekto, ceturto, septīto un astoto klašu grupās.

Tā pirmdien 5. klašu grupā 30 komandu konkurencē nepārspēti palika Matīšu pamatskolas sporta skolotāja Māra Antona audzēkņi, kuri finālā izgrieza pogas Valmieras sākumskolas 5.d klasei un Limbažu sākumskolas 5. klasei, kas ierindojās 3. vietā. Jāpiebilst, ka šī ir matīšnieku jau ceturtā uzvara Ledus Gladiatoros.

Otrdien uz ledus kāpa 4. un 8. klašu divīzijas. Jaunāko grupā startēja 15 komandas — 3. vietā ierindojās Rencēnu pamatskolas 4. klase, 2. vietu izcīnīja Valmieras Pārgaujas sākumskolas 4.c klases I komanda, bet 1. vietas laurus plūca, vien par divām sekundēm pārspējot 2. vietas ieguvējus, Valmieras sākumskolas 4. klases komanda. Valmieras sākumskolas audzēkņi dominēja ne vien uz ledus, bet arī tribīnēs — skolēni saņēma labāko atbalstītāju balvu 4. klašu divīzijā! 8. klašu divīzijā par uzvaru cīnījās 15 komandas. Šeit 3. vietu izcīnīja Cēsu pilsētas vidusskolas 8. klases komanda, 2. vieta Limbažu novada ģimnāzijas 8.a klases komandai, bet uzvarētāji šoreiz — sporta skolotājas Ineses Gravas gatavotā Naukšēnu novada vidusskolas 8. klases komanda.

Vakar pēc uzvaras kāroja 24 septīto klašu komandas. Līdz finālam kā vienīgā no mūsējām aizcīnījās Naukšēnu vidusskolas 7. klase. Tur gan viņiem neizdevās iespraukties labāko trijniekā, paliekot uzreiz aiz tā. Uzvarēja Limbažu novada ģimnāzijas 7. klase, otrie — Pāles pamatskolas 7. klase, bet trešie — Raunas vidusskolas 7. klase.

«Centāmies. Lai arī palikām ceturtie, manējie tik un tā ir vislabākie,» pēc sacensībām teica Naukšēnu novada vidusskolas 7. klases audzinātāja Indra Aģe, kura līdzās pārējiem audzināmajiem ar uzmundrinošiem plakātiem tribīnēs dedzīgi atbalstīja brašos slidotājus. Jāpiebilst, ka daļa no šīs skolas 7. klases labākajiem slidotājiem dienu iepriekš bija palīdzējuši uzvarēt klasi vecākajiem.

Noslēdzošajā finālsacensību dienā — šodien uz ledus kāpj 23 sesto klašu komandas.

Kopumā šosezon Ledus Gladiatoru sacensībām pieteicās rekordliels komandu skaits — 122, kas ir par 40 vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Sacensībās piedalījās skolas no visa Vidzemes reģiona. Viens no šo sacensību mērķiem ir ne tikai noskaidrot ātrākās klašu komandas, bet arī dot iespēju bērniem apgūt slidošanas pamatus.

LEDUS GLADIATORU STAFETĒ. Savējo atbalstīta, stafetes posmā devusies Naukšēnu novada vidusskolas 7. klases audzēkne Evija Ungure.