21. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

Nosēžam veselību, prieku un laimi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šovasar, runājoties ar JĀNI DROBIŠEVSKI pie Mazā Anša, kur viņš kopā ar Uģi Leimani izveidojis veikborda trasi, ieinteresējos par otru, ne mazāk interesantu viņu kopfirmas «fitster group» projektu. Tas kļuva par ieganstu satikties vēlreiz.

Runa ir par aplikāciju, kas pie datora ilgstoši sēdošiem cilvēkiem liek ik pa brīdim piecelties, lai pavingrotu.

JĀNIS DROBIŠEVSKIS zina, kā tikt pie labsajūtas.
JĀNIS DROBIŠEVSKIS zina, kā tikt pie labsajūtas.

Arī Jāņa pamatdarbs saistīts ar datoru, un neatejot dienā pie tā nākas pavadīt līdz pat astoņām stundām. Nonācis pie secinājuma, ka daudzās sporta aktivitātes problēmas ar nogurušajām kājām, roku locītavām vai mugurkaulu tomēr neatrisina, Jānis sācis meklēt informāciju. To, ka svarīgi ir pie datora pareizi sēdēt, pareizi to novietot, viņš jau zinājis, bet intuīcija teikusi priekšā, ka iespējams arī kāds cits risinājums. Tā, tieši pašu vajadzības dēļ, tapa aplikācija ar nosaukumu fitster. Angliski tā tulkojama kā desktop health saver, latviski — aplikācija, kas uzlabo pašsajūtu, sniedz labsajūtu, atrisina virkni problēmu cēloņu.

Izrādījies, ka ideja par šādas aplikācijas izveidi tobrīd galvā bijusi arī citiem, tomēr mūsu puiši bijuši vienīgie, kas to reāli īstenojuši. Samērā īsā laikā pat izveidojusies internacionāla komanda — projektā iesaistījušies programmētāji no Latvijas, Ukrainas, bet virtuālais, nu jau daudziem atpazīstamais treneris uzzīmēts Nīderlandē.

Jānis: — Sēžot pie datora, vienmēr būs sajūta, ka nav laika no tā atiet — ir daudz darba, vēl jāapskata e-pasts. Daudziem atpūta no datora diemžēl asociējas ar atpūtu pie datora, ieejot TV NET vai draugos, un nekas nemainās, jo sēdēšana turpinās. Šī mūsu aplikācija liek piecelties un vingrot.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Novembris, 2012

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri