26. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Varis, Eduards, Edvards

Nosauc karikatūru konkursa uzvarētājus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

5.novembrī nosaukti konkursa "Eiropas Parlamenta smieklu vitamīni" uzvarētāji. Galveno balvu - vizīti uz Eiropas Parlamentu iegūst karikatūrists Zemgus Zaharāns profesionāļu kategorijā un Uldis Saulītis amatieru kategorijā. Konkursam iesniegtās astoņpadsmit karikatūras ir izstādītas apskatei ES mājas mākslas istabā līdz 30.novembrim.

1.vieta - Uldis Saulītis ar karikatūru "Kaimiņi"
1.vieta - Uldis Saulītis ar karikatūru "Kaimiņi"

Karikatūru konkurss "Eiropas Parlamenta smieklu vitamīni" notika divās kategorijās - profesionāļiem un amatieriem. Profesionāļu kategorijā iesniedza 8 un amatieru kategorijā iesniedza 10 karikatūras. Visi konkursa dalībnieki saņem EPIB balvas, kas padarīs to lietotājus pamanāmākus - īpaši jau vakaros: sporta somiņas ar atstarojošām detaļām, atstarotājus un lukturīšus, kuru eko-akumulatoru var uzlādēt, pavelkot aiz speciālas aukliņas.

Karikatūras kā žūrijas locekļi vērtēja Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš un Roberts Zīle, žurnāliste Ina Strazdiņa un Dina Afanasjeva, starptautiskās studentu organizācija AIESEC pārstāve.

EP deputāts K.Kariņš savu vērtējumu Z.Zaharāna karikatūrai "Vienoti dažādībā" pamatoja:"Šī karikatūra liek pasmaidīt par dalībvalstu īpatnībām, vienlaikus esot pozitīva un uzsverot stipras Eiropas pamatprincipu - visu dalībvalstu viedokļu vērā ņemšanu - patiesu vienotību dažādībā.

 

Savukārt R.Zīle, pamatojot savu izvēli par labu U.Saulīša karikatūrai "Kaimiņi" amatieru kategorijā, norādīja:" Eiropas Parlamenta ikdienas darbā mums, Baltijas valstu deputātiem, bieži nākas uzsvērt pārējo ES dalībvalstu kolēģiem, ka daudzās likumdošanas jomās, Baltijas valstīm ir jārēķinās ar mūsu Lielo Kaimiņu".

Uzvarētāji profesionāļu kategorijā ir

1.vieta - Zemgus Zaharāns ar karikatūru "Vienoti dažādība"

2. vieta - Gatis Šļūka ar karikatūru "Savienoto trauku likums"

3. vieta - Gaļina Gruziņa ar karikatūru "Galdiņ, klājies"

Uzvarētāji amatieru kategorijā ir

1.vieta - Uldis Saulītis ar karikatūru "Kaimiņi"

2. vieta - Rūta Liepiņa ar karikatūru "Eiropas spēle"

3. vieta - Solvita Lauzēja ar karikatūru "Valodām pilna Latvija"

Uzvarētājus katrā kategorijā noteica apmeklētāju interneta balsojums un žūrijas viedokļa kopvērtējums. Internetā EPIB mājas lapā par karikatūrām kopumā nobalsots 1498 reizes. Vislielāko interneta balsu skaitu ieguva Zemgus Zaharāna karikatūra, otru lielāko interneta balsojumu ieguva Gaļinas Gruziņas karikatūra, bet trešo lielāko interneta balsojumu ieguva Ulda Saulīša karikatūra.

Par karikatūru konkursa norisi

Karikatūru konkursu organizēja Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB)  ar mērķi gūt jaunu un humora pilnu skatījumu un vērtējumu par EP darbu. No šī gada 20 septembra līdz 8.oktobrim profesionāļi un amatieri varēja iesniegt konkursam "Eiropas Parlamenta smieklu vitamīni" karikatūras, kas atspoguļo Latvijas skatījumu par to, kā Eiropas Parlamenta lēmumi ietekmē ikdienas cilvēka dzīvi un kuri Eiropas Parlamenta lēmumi bijuši spilgtākie.

  • Karikatūras profesionāļu kategorijā iesniedza: Jūlija Bulikina, Gaļina Gruziņa, Uldis Freimanis, Dzintars Melnis, Māris Stinkulis, Gatis Šļūka, Sergejs Tuļeņevs, Zemgus Zaharāns.
  • Karikatūras amatieru kategorijā iesniedza: Arta Bērziņa, Emīls Bojārs, Anete Grandava, Solvita Lauzēja, Rūta Liepiņa, Ričards Saulēvičs, Uldis Saulītis, Marija Elizabete Silova, Annija Šuktere, Linda Učelniece.

Iesniegtās karikatūras jebkurš interesents varēja novērtēt ar savu balsojumu EPIB mājas lapā www.europarl.lv

Konkursam iesniegtās astoņpadsmit karikatūras ir izstādītas apskatei ES mājas mākslas istabā līdz 30.novembrim.

1.vieta - Zemgus Zaharāns ar karikatūru "Vienoti dažādība"

Vai Liesma ar kāc tagad

Vai Liesma ar kāc tagad karikatūrs zīme? Kādreiz redzej dažs baig smiekligs un āķigs, bet īst neatceras, par ko tur bij.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri