No Olaines pārvests punkts

- 23.Maijs, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 6. kārtā VALMIERA GLASS VIA svētdien izbraukumā Olainē cīnījās neizšķirti — 1:1 (0:1) ar pērnās sezonas šī turnīra uzvarētājiem FK Progress/AFA Olaine.

Lai arī turnīrs tikko sācies, abas komandas šīs spēles nozīmīgumu apzinājās gana skaidri, tādēļ tās ievadā abas centās uztaustīt, ko tad šogad viena otrai sagatavojusi. Pateicoties sportacentrs.com tiešraidei (šogad translēs visas Olaines mājas spēles), atsevišķos momentos nostrādāja arī kameras klātbūtnes efekts, kad labi iecerētais nereti pārvērtās par brāķi. Vienā no šādām epizodēm arī tika zaudēti vārti — 27. minūtē neveiksmīgi izgājienā no vārtiem paslīdēja valmieriešu vārtsargs Elvis Arnavs, un to aukstasinīgi vārtu guvumā realizēja Anatolijs Maksimenko.

Pēc visai neizteiksmīgā pirmā puslaika otrais sākās vētraini — 47. minūtē pēc labas valmieriešu saspēles un precīzas Ulvja Bērziņa piespēles izlīdzinājumu panāca Mārtiņš Dubro. Viesiem kontrolējot bumbu, laukuma saimnieki otrajā puslaikā atbildēja ar pretuzbrukumiem, kuru smailē nemainīgā vērtība Vugars Askerovs, vienā epizodē pēc viņa piespēles Maksimenko norībināja vārtu pārliktni. Pēc 70. minūtes, kad Viktora Ņesterenko padotie nonāca mazākumā, spiediens uz dzimtā valmierieša Marka Bogdanova vārtiem arvien pieauga. Allaž gan Marks bija savā vietā (arī pēdējā spēles sekundē, kad lieliska iespēja gūt vārtus radās viņa draugam pretējā nometnē Alvim Dubovam), un kopumā tieši pateicoties viņa pūlēm VALMIERA GLASS VIA netika pie tik ļoti kārotiem trīs punktiem.

Valmierieši, lai arī turpina bez zaudējumiem, nu noslīdējuši uz otro vietu, priekšā viņiem par diviem punktiem aizsteiguši šīs sezonas debitanti Grobiņas SC, kuri šajā kārtā tika pie laimīgas uzvaras pār Staiceles Bebriem (2:1). Nākamo cīņu Gata Ērgļa padotie aizvadīs nākamajā dienā pēc Liesmas kausa — svētdien pl. 17 J. Daliņa stadionā pret Preiļu BJSS.

Starp citu, ar komandu jau vairākas nedēļas trenējas nesen vēl virslīgas SK Babīte/Dinamo pārstāvošais Niks Savaļnieks. Jūnija pārejas periodā pilnīgi iespējams, ka Niks arī oficiāli atgriezīsies savas dzimtās pilsētas futbola komandas rindās. Līdz tam spēļu praksi viņš rod, cīnoties VALMIERA GLASS VIA dublieros 2. līgā.

VALMIERA GLASS VIA FK Progress/AFA Olaine 1:1 (0:1)

Vārti: Dubro 47’ — Maksimenko 27’

Brīdinājumi: Jākabsons 24’, Dubro 40’ — Ņesterenko 49’, Gubins 56’+70’, Mironovs 74’

Noraidījumi: Gubins 70’

Sastāvi: Arnavs (v), Dubro (86’ Ģērmanis), Sietiņsons, Jākabsons, Cipe, V. Jaunzems, A. Jaunzems, Miķelsons, Ērglis (k), U. Bērziņš (74’ Rīsbergs), Dubovs — Bogdanovs (v), Regža (85’ Dementjevs), Strautiņš, Gubins, Maksimenko (65’ Baroniņš), Neverovskis (83’ Petrovs), Telešs, Aleksejevs, Mironovs (88’ Kaļķis), Ņesterenko (k), Askerovs (80’ Kuzņecovs).

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Golubevs