No Daugavpils ar trim zelta vērtiem punktiem

- 22.Augusts, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 16. kārtas spēlē VALMIERA GLASS VIA futbolisti viesojās Daugavpilī, kur, parādot īstu vīru raksturu, grūtā cīņā tomēr pieveica vēl pērn Latvijas virslīgā spēlējušo BFC Daugavpils komandu — 2:1 (0:0).

Lai gan pēc izlidošanas no virslīgas Daugavpils komandas vaibstus šajā sezonā vairāk veido gados jaunie futbolisti, arī tie nu jau kļuvuši par pretinieku komandu biedu — liecinieks tam ir arī pēdējo spēļu rezultāti (pirms šīs spēles trīs uzvaru sērija). Kaut gan arī no Valmieras, īpaši šajā gadā, citas komandas, tā teikt, nedaudz raustās.

Īpaši Latvijas futbolam raksturīgi spēle Daugavpilī norisinājās uz mākslīgā seguma un otro spēli pēc kārtas arī pārmērīgi karstos laikapstākļos. Kā jau tas tika gaidīts, izmantojot mājas sienu priekšrocības, labāka saspēle no pirmajām minūtēm padevās laukuma saimniekiem. Viņi arī vairākkārt bīstami apdraudēja Elvja Arnava sargātos vārtus, pārbaudot staicelieša iemaņas. Tuvojoties puslaika beigām, arī mūsu futbolisti atbildēja ar pāris izspēlēm — tomēr gan Nika Savaļnieka, gan Alvja Dubova raidījumi mērķi nesasniedza.

Otrajā puslaikā spēles vadības grožus (vismaz pēc sportacentrs.com tiešraidē redzētā spriežot) savās rokās pārņēma valmierieši. Tas noveda arī līdz pirmajiem vārtiem, kas bija kā konfekte. Tos no brīvsitiena metrus 20 no vārtiem spēles 55. minūtē ar skaisti iegrieztu bumbas raidījumu tālajā augšējā stūrī guva Dubovs. Uzreiz pēc tam gan daugavpilieši atbildēja ar bumbas raidījumu pa Arnava sargāto vārtu stabu. Piekopjot pretuzbrukumu taktiku, viņi tomēr panāca savu, kad 69. minūtē nepilnas desmit minūtes pirms tam uz maiņu nākušais Ričards Žaldovskis, apspēlējot vairākus valmieriešu aizsargus, sita precīzi no tuva attāluma — 1:1. Spēle, kura nelika vilties, savu neprognozējamības augstāko skalu sasniedza 78. minūtē, kad valmierieši pēc oriģināli izspēlēta stūra sitiena guva savus otros vārtus — Alvja Jaunzema bumbas raidījumu vārtu virzienā rezultatīvi pielaboja Dubovs. Mājinieki gan acumirklī apelēja pie tiesnešiem par viņiem likušos aizmugures situāciju — spēles galvenais soģis, kādreizējais valmieriešu aizsargs Mārtiņš Veģeris gan nelikās ne zinis. Atkārtojumā skaidri redzams, ka protestētājus šajā situācijā iegāza viņu pašu spēlētājs kotdivuārietis Sedriks Kouadio, kurš nenolasīja šo situāciju, tā paliekot aiz savējo un Dubova mugurām. Alvim bija iespēja tikt arī pie hattrika — spēles 82. minūtē viņa raidījums atkal no brīvsitiena, tikai kādus septiņus metrus tālāk, aizspurdza tikai nedaudz garām vārtu tuvējam augšējam stūrim. Pašās spēles beigās lielisku iespēju gūt vārtus neizmantoja arī Ulvis Bērziņš. Daugavpils spēlētāji tā arī nespēja ne ar ko nopietnu atbildēt, un, skanot spēles fināla svilpei, vienus no sezonas vērtīgākajiem trīs punktiem izcīnīja Gata Ērgļa padotie VALMIERA GLASS VIA vīri.

Uzvaru šajā kārtā izcīnīja arī Grobiņas futbolisti, ar minimālo 1:0 pārspējot Albertu, un Olaine — 4:1 pret RTU FC/Skonto Academy. Kārtējā muša Preiļu izliktajā mušpapīrā — šoreiz, sekojot Grobiņai, tajā pielipa arī tukumnieki (2:0). Izkristalizējies arī vadošais trijnieks — Grobiņai 35 punkti 14 spēlēs, Valmierai 33 p. (13), Olainei 32 p. (14),   ceturtajā vietā tukumnieki ar 23 punktiem 13 spēlēs.

Nākamā spēle mūsu futbolistiem šajā nedēļas nogalē — sestdien J. Daliņa stadionā pl. 15 pret turnīra tabulas piektās vietas īpašniekiem Rēzeknes FA/BJSS.

VALMIERA GLASS VIA — BFC Daugavpils 2:1 (0:0)

Vārti: Dubovs 55’, 78’ — Žaldovskis 69’

Brīdinājumi: Miķelsons 49’ — Liholetovs 66’, Litvinskis 67’, Vasiļjevs 80’

Sastāvi: Arnavs (v), Sietiņsons, Cipe, Ģērmanis (77’ U. Bērziņš), A. Jaunzems, V. Jaunzems, Miķelsons, Pallo, Ērglis (k), Savaļnieks, Dubovs — Vlasovs (v), Liholetovs (86’ Kopre), Skrebels, Urbāns, Sokolovs, Cucurs (59’ Vasiļjevs), Litvinskis (k), Ivanovs (79’ Borisovs), Kouadio, Ševčuks, Zalaks (59’ Žaldovskis).

Spēles tiesnesis: Mārtiņš Veģeris

CĪŅAS KARSTUMĀ gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē divcīņā sastapušies daugavpilietis Sedriks Kouadio un valmierietis Nauris Ģērmanis. Foto no BFC Daugavpils arhīva