15. Augusts, 2018
Vārda dienu svin: Dzelde, Zenta, Zelda

«Nezināt, kam taisnība? Mums vienalga!»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
«Nezināt, kam taisnība? Mums vienalga!»

Aizrautībai ar sociālajiem tīkliem ir sāpīgs bumeranga efekts: to dēļ daudzi politikas taisītāji — vienalga, ar vai bez partiju biedra kartēm — turpina tik ļoti ticēt savai varenībai un morālajam pārākumam, ka nerēķinās ne ar sabiedrisko domu, ne ar skarbo realitāti.

Tieši tāpēc tik dīvaini, pat viegli šizoīdi izvēršas centieni publiski apspriest kaut kādus sabiedriski nozīmīgus vai par tādiem uzdotus jautājumus. Piemēram, šonedēļ iztirzātos: Latvijas Radio vadības nomaiņu, bērnu pabalstu pārdali vai pretvēža medikamenta tiesības atrasties kompensējamo zāļu sarakstā u.c. Jo viss pārvēršas par, prasti izsakoties, dažu paštaisno tīrroču trulu bļaušanu uz saviem oponentiem — jūs esat elles izdzimumi, kalpojat tumsas spēkiem, mēs ar jums vispār pie sarunu galda nesēdēsim, lai, nedod Dievs, neapgānītu savus baltos spārnus!

No malas raugoties, šāda uzvedība šķiet, mazākais, kaitinoša. Jo īpaši tāpēc, ka sabiedrībai nākas saprast, ka šajos strīdos tā noteikti netiek uzskatīta par arbitru — bļauriem ir vienalga, ko par viņu teikto un uzvedību domā tauta. Vēl amizantāk ir tad, kad pretim vienam apsēstajam stājas pretī tāds pats jaukumiņš un sākas kaislīgs strīds par to, vai debesis ir dzeltenā vai zaļā krāsā. Publika apmulst no šī absurda, pēc tam vēl vairāk sanervozējas, kad jebkāds bikls atgādinājums par realitātes zilgmi strīdniekos izraisa augstprātīgu vīpsnu — jo katrs labāk zina, kā ir pareizi.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Oktobris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Nezināt, kam taisnība? Mums vienalga!

Nu gan Lemešonoka kungs pats ir iebraucis auzās, jo galīgi nav skaidrs, ko viņš grib pateikt. Nākošajā reizē, lūdzu, izstāstiet, kur dzirdējāt vai lasījāt šīs frāzes: "jūs esat elles izdzimumi, kalpojat tumsas spēkiem, mēs ar jums vispār pie sarunu galda nesēdēsim". Man, Nezinītim, nav skaidrs, par ko ir runa?

Man gan viss skaidrs

Dainis visu skaidrāk par skaidru pateicis. Ja lasïtājs ar kaut ko apdalīts, tur nav vainīgs Lemešonoks. Par tviterotājiem, lai kāda ranga tie nebūtu, var koncentrēti pateikt četros vārdos un izcili latviski: paši pūš, paši deg. Bez jūtamas smakas vai kādas citas iedarbes uz valstī notiekošo.

Dainis Lemešonoks

Atbildu: Runa ir par uzvedības modeli, kādu šodien dažādi "gaišie spēki" demonstrē pret saviem oponentiem – jebkādus loģiskus argumentus diskusijā aizstājot ar apvainojumiem, ko pat paši nevar pierādīt. Tāpēc publikai ir akli jātic uz vārda. Tā uzvedas gan Juta Strīķe un Nellija Ločmele, gan Jūlija Stepaņenko, gan "kapu tramvaja" nīdētāji un citas mūslaiku Oļiņietes.

Vēl papildināsim listi

Re, Dainis, izskaidrojis nesaprašām, paldies! Tai listei vēl klāt es pieliktu divas spilgtas vīterotājas Sandru Veinbergu, Baibu Strautmani. Abas no augstiem plauktiem, ar pēdējās patiesības ministrijas mandātu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri