Neviens jau neteica, ka būs viegli

- 13.Marts, 2018

Turpinot gatavošanos SynotTip Virslīgas turnīram, sestdien Rīgā Skonto hallē astoņas šī turnīra komandas uzsāka cīņas Virslīgas kausa ietvaros. Pēc izslēgšanas spēļu principa pirmajā spēlē VALMIERA GLASS VIA tikās ar FK Metta/Latvijas Universitāte futbolistiem, zaudējot tiem ar 0:4 (0:2).

Mūsu komandas treneru korpuss — Gatis Ērglis un Normunds Zvejnieks — laukumā pamatsastāvā sūtīja: vārtos Kasparu Ribaku, aizsardzībā Robertu Raineru Cipi, Tjerī Makatu, Elmāru Sietinsonu un Ņikitu Ročevu, pussargu līnijā Artūru Bankavu, Artūru Pallo, Valtu Jaunzemu, Ulvis Bērziņu un Mārci Ērgli (komandas kapteinis), uzbrukumā Gati Kalniņu. Uz maiņu laukumā devās Elvis Arnavs (vārtos), Klāvs Kramēns, Eduards Stīpnieks, Kristers Lūsiņš, Rauls Bārbalis un Artūrs Talcis.

Spēli aktīvāk iesāka mettieši, kuri ar tumšo apjumto futbola laukumu līdz šai spēlei bija vairāk apraduši nekā viņu pretinieki. Pēc gaisa apostīšanas drīz savus uzbrukumus citu pēc cita sāka veidot arī valmierieši, vienā no epizodēm pat tika gūti vārti, kuri gan netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ. Mača rezultāts tika atklāts 31. minūtē, kad ar tālsitienu uzreiz no gaisa Kasparu Ribaku vārtos pārsteidza Rendijs Šibass, savukārt 43. minūtē Ņikita Ivanovs realizēja Usmana Abbasa nopelnīto (uz Makatas sirdsapziņas) 11 metru soda sitienu, panākot jau 2:0 rīdzinieku labā. Otro puslaiku aktīvāk iesāka rīdzinieki un ātri palielināja rezultāta starpību — atzīmējās Tamirlans Džamalutdinovs. Arī mūsu futbolistiem radās lieliskas iespējas uzlauzt pretinieku vārtus, vienā no tādām brīnumainā kārtā nepaveicās Stīpniekam. Nepaveicās arī baltkrievu aizsargam Ročevam, kurš pameta laukumu traumas dēļ. Ceturtie vārti tika gūti spēles 88. minūtē, kad precīzi pēc partnera piespēles sita Ņikita Kovaļonoks.

Pēc šīs spēles un vēl pirmdienas pēcpusdienā komandas galvenais treneris nedeva mājienus, vai kāds no trim pārbaudāmajiem (Makata, Ročevs un Fjodorovs) tiks atstāts ar komandu, — šis lēmums treneru sapulcē tika pieņemts tikai vakar vakarā. Traumas dēļ Virslīgas kausā komandai nevar palīdzēt arī Oskars Madis Miķelsons. Niks Savaļnieks sastāvā atgriezīsies nākamnedēļ, bet līdz pat marta beigām kopā ar U-19 Latvijas izlasi UEFA Eiropas čempionāta Elites raunda spēlēs Maķedonijā cīnīsies Alvis Jaunzems.

Valmieriešu nākamā spēle kausa izcīņā būs šoceturtdien cīņā par 5.-8. vietu ar ambiciozo Riga FC. Šīs spēles sākums Skonto hallē pl. 14.30.

METTAS spēlētāju atbruņot cenšas Valmieras trio — Tjerī Mukata (no kreisās), Artūrs Pallo un Artūrs Bankavs.