25. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala

Nevalstiskās organizācijas svin lustīgi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Latvijas simtgades gadā un Valmieras pilsētas svētku priekšvakarā fonds «Iespēju tilts» Valmieras pilsdrupās pagājušajā nedēļā atzīmēja Jēkaba un Annas dienu. Pasākums pulcināja pilsētas  nevalstiskās organizācijas ar saviem priekšnesumiem, kas bija atraktīvi un priecēja skatītājus. Kā zināms, Jēkaba un Annas diena ir ražas svētki, tāpēc bija ieradušies arī dažādi tirgotāji.

Nevalstiskās organizācijas svin lustīgi

Senāk šī svinības zemniekiem iezīmēja brīdi, kad zeme ir devusi  pirmos augļus un tirgotāji varējuši iepirkt dažādus lauku un amatnieku labumus, lai dotos tos tirgot uz citām valstīm. Viņiem šis laiks bijis ļoti ienesīgs. Tāpat pilsētu un ciemu ļaudis šo laiku izvēlējušies kāzām. Notikušas arī citas lustes, tāpēc tirgus laukumi tika uzskatīti par pilsētu un ciemu sirdīm, jo tur visas emocijas satikās vienuviet.

Lustēšanās iesākās ar dienas aprūpes centra «Stropiņš» dejām «Solis, solis, plaukstiņa» un «Kurpnieku deja» un pasākuma organizatores fonda «Iespēju tilts» valdes locekles Zitas Gustavsones uzrunu:

«Annas un Jēkaba diena ir visiem jāsvin, jo arī mēs, nevalstiskās organizācijas, esam kā Annas un Jēkabi. Mēs gada sākumā domājam, ko darīt visa gada garumā, gluži kā zemnieki saimniecībās sēj savus laukus, lai vēlāk būtu raža.  Savukārt nevalstiskajām organizācijām ir jādomā, ko visu gadu darīt, kā iepriecināt valmieriešus, savus vecākus un bērnus, jauniešus, lai dzīve būtu patīkamāka un interesantāka.

VIENO DAŽĀDAS PAAUDZES. Pasākums kopā bija savedis gan jaunākus, gan vecākus līksmotājus. Kopīgā dejā izkustēties aicināja pensionāru dienas centra «Atvasara» atraktīvās dāmas.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri