21. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Nevajag steigties veikt ērču encefalīta antivielu pārbaudi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pēdējos gados popularitāti iemantojušas analīzes ērču encefalīta antivielu līmeņa noteikšanai, ja vakcinācija pret ērču encefalītu kādreiz ir veikta, bet nav laikā turpināta. Pastāv mīts, ka revakcināciju var neveikt vai atlikt, ja antivielu daudzums ir pietiekamā līmenī. Taču paļaušanās uz šādu priekšstatu ir maldinoša, brīdina «Veselības centra 4» Vakcinācijas dienesta vadītāja Una Fjodorova.

Nevajag steigties veikt ērču encefalīta antivielu pārbaudi

Vakcinācijas dienesta novērojumi liecina, ka liela daļa cilvēku neseko ierakstiem savos vakcinācijas kalendāros un nezina, kad jāsaņem nākamā pote vai jāveic revakcinācija. Gadījumos, kad cilvēki nav pārliecināti par nākamās vakcīnas saņemšanu vai revakcināciju, viņi bieži vien informāciju meklē sociālajos tīklos, kas ir maldīga vai neatbilstoša konkrētai situācijai. Tāpēc, uzskata Una Fjodorova, pareizāk būtu griezties pie ģimenes ārstiem vai speciālistiem, kuri izskaidrotu turpmāko vakcinācijas nepieciešamību.
Ērču encefalīta antivielas cilvēka organismā izstrādājas pēc tam, kad cilvēks vakcinējies pret ērču encefalītu vai šo slimību pārslimojis. Maksimālais antivielu līmenis organismā tiek sasniegts 1 — 3 mēnešu laikā pēc pārslimošanas ar ērču encefalītu, bet imunitāte pret šo slimību cilvēka organismā veidojas jau 14. dienā pēc otrās vakcīnas saņemšanas. Antivielu daudzums ir nosacīts rādītājs tam, cik cilvēka ķermenis ir gatavs stāties pretī ērču encefalīta vīrusam. Latvijā cilvēki nereti dažādu mītu vai paziņu ieteikumu vadīti dodas veikt antivielu pārbaudi asinīs, lai pieņemtu lēmumu: veikt revakcināciju pret ērču encefalītu vai to atlikt.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri