24. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne

Neonija – fantāziju zeme

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušā gada nogalē Valmierā tika atvērts kaut kas neierasts un atšķirīgs – fantāziju zeme «Neonija», pa kuru ceļojumā aicināti doties gan pieaugušie, gan bērni. Ideju par šo vietu INDRA un IVARS CERIŅI lolojuši aptuveni trīs gadus. Viņi paši min, ka katrs no viesošanās Neonijā paņem kaut ko savu – kādam tas ir emocionāls pacilājums, kādam veids, kā atslēgties no ikdienas, bet kāds iznāk ar asarām acīs. Pāra mērķis bija no vienkāršiem materiāliem radīt ko unikālu, kas sajūsminātu cilvēku.

Neonija – fantāziju zeme

Trīs gadi līdz gala rezultātam

Idejas īstenošana Ceriņiem prasījusi gandrīz trīs gadus, jo objekti veidoti brīvajā laikā pēc darba un nedēļas nogalēs, pašu spēkiem un ieguldot savas finanses. Kā ikvienam, kaut ko uzsākot, arī Indrai un Ivaram bijušas lielas ambīcijas, kas mudinājušas meklēt plašākas telpas, tomēr ar senatnīguma pieskaņu, kur rast idejai mājvietu. Meklējumi aizveduši pat uz kādu celtni Saldus novadā, bet apzinoties, ka nāksies daudz braukāt un idejas īstenošana ievilksies, tomēr nolemts to īstenot tuvāk mājvietai. «Atgriezāmies sākumpunktā. Saspiedām visu, ko varējām saspiest no sava biznesa viedokļa. Iespiedām biznesu stūrī un pārējo veltījām mākslai,» skaidro Ivars, jo viņu pamata nodarbošanās ir fototapešu izgatavošana Stacijas ielā 49.

Pēdējos gados viņu ģimenei un draugiem nebija īsti skaidrs, kāpēc tik reti izdodas satikties un kādā projektā Ceriņi ir ierakušies, jo abi klusējuši par nodarbi. Rezultāta īstenošana prasīja daudz laika un jaunu prasmju apgūšanu, kā arī piemērotu materiālu atrašana bijusi izaicinoša. Ceriņi devušies uz veikaliem ar ultravioletā (UV) starojuma lampiņām, lai redzētu, kā materiāls izspīd gaismā.

IDEJAS LOLOTĀJI Indra un Ivars Ceriņi pie vārtiem uz Neoniju. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri