19. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Drosma, Drosmis, Elīna

Neliels ceļojums pretī pavasarim

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Drīz ar bērnu, jauniešu un arī pieaugušo čalām atkal piepildīsies Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks Valmierā. Populārs tas nu jau arī tālākā apkaimē kļuvis ar piedāvāto pastaigu gandrīz vai koku galotnēs, ar braucieniem pa trosēm pāri Gaujai un dažādu grūtību pārvarēšanu. Par visu to vēsta liela karte pie ieejas parkā.

Neliels ceļojums pretī pavasarim

Mazāk līdz šim ir popularizēti (pat kartē nav iezīmēti) parkā izveidotie dažādie dabai veltītie vēstījumi. Te pastaigā bērni var iemācīties pazīt visdažādākos kokus – bērzus, liepas, kļavas un citus. Lauku puikām droši vien koku pazīšana ir smiekla lieta, bet it sevišķi laikā, kamēr kokiem nav lapu, ne katrs jaunais pilsētnieks spēs nosaukt pareizo sugu. Takās to skaidro pie vairākiem kokiem piestiprinātas zaļas informējošas plāksnītes. Te ir arī vēstījums par šādos krastos mītošajām un klusos novakaros arī reizēm virs Gaujas pamanāmajām krasta čurkstēm, var palūkoties, kā, saules iesildīts, mostas skudru pūznis un kas notiek īpašajā kukaiņiem veidotajā mājā.

Tiem, kam sniegotā ziemā nav izdevies līdz mežiem tikt un kam vispār nav bijusi iespēja iepazīt zvēru pēdas, iesaku doties pastaigā pa koka laipām uz Daliņu pusi. Tajās vairākās vietās gluži kā reālas iegrebtas vai citādi iedziļinātas zaķa, aļņa, lāča un citu dzīvnieku pēdas.

Jau tagad, pirms Sajūtu parks nav atsācis darboties pilnā sparā, te pastaigā pavadīta izziņas stunda bērniem būs pavasarīgs ieguvums.

IEPAZĪŠANĀS. Kurš pa laipu šurp nācis? Tādas pēdas atstāj lācis!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Marts, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri