24. Aprīlis, 2018
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Nelegālās izgāztuves: nelauzīsim rokas, uzrotīsim piedurknes!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Nelegālās izgāztuves: nelauzīsim rokas, uzrotīsim piedurknes!

Ļoti negribētos, ka tautas satraukums un dusmas par nelikumībām atkritumu apsaimniekošanā ātri pārvērstos par samierināšanos. Vai mums nepietiek jau ar to, ka cilvēku sašutumu par korupciju noslāpē vispārējā neticība tās apkarošanas iespējām?

Ugunsgrēks Slokas nelegālajā izgāztuvē, kur tika nobēdzināti no Zviedrijas atvesti atkritumi, un, kā pieļauj policija, tīšām, pēdas slēpjot, aizdedzināti, mums visiem atvēra acis. Beidzot tautas, mediju un valsts varas uzmanība tika pievērsta ļoti būtiskai problēmai. Pārāk ilgi tā tika uzskatīta par mazsvarīgu, pat nebūtisku. Jāatzīst, ka arī es pats, neraugoties uz VARAM gūto pieredzi, pēdējos gadus pavadīju naivā pārliecībā, ka atkritumu apsaimniekošanā kopumā valda kārtība.
Esmu savu iespēju robežās vērsies pie sabiedrības, lūdzot ziņot par nelikumīgu vides piesārņošanu (mans e-pasts: romans.naudins@saeima.lv). Pēc Slokas negadījuma cilvēki ir kļuvuši ļoti atsaucīgi, esmu jau saņēmis norādes par gandrīz diviem desmitiem vietu, kur tiek veikti pārkāpumi pret vidi. Tai skaitā šādas nelikumības piesedz arī pāris pašvaldības: ne tikai veidojot izgāztuves mežos, izberot būvgružus vai biomasu — ir arī gadījumi, kad tiek piesārņoti ūdeņi vai atkritumi tiek dedzināti kurtuvēs bez atbilstošiem dūmeņu filtriem. Tagad savāktie fakti ir jāizvērtē un pārkāpēji jāsauc pie atbildības.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Te nu ir

"zaļie" ar visu VVD priekšgalā. Kad jātaisa "cirks" pie Saeimas par zvēriņiem cirkā vai jāuztaisa visādi aizliegumi zemes un mežu īpašniekiem , tad ir varoņi. Bet nelegālas izgāztuves, kas apdraud daudzu cilvēku veselību pat pilsētās neredz. Kā saka, par naudu jau pat velns dancojot.

Pievienot jaunu komentāru

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai piedalīsieties šī gada "Lielajā talkā"?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri